• Romantický

Psí rok (2009)

Naprosto zbytečný film, který jde po celých 76 minut od ničeho k ničemu. Čekala jsem něco pohodového, co mi zlepší náladu, ne takový bezduchý nesmysl. Dávám dvě hvězdy. Ale jen tomu psovi.

Bez návodu (2013)

Zatlačím slzu a přidám čtvrtou hvězdičku, protože posledních 5 minut změnilo vnímání celého filmu. 75%

Rande na dvě noci (2014)

Překvapivě velmi příjemná podívaná. A romantická komedie u které se člověk necítí trapně za herce. 70%

Co by kdyby (2014)

Jeden čeká, že společný čas, který spolu má rodina strávit, bude pro každého z nich časem na prozření. Protože z kontextu vyplyne, že rodina není až tak moc spjatá, jak by se mohlo zdát. A opravdu. Ani jeden neuroní nad ztrátou otce slzu. Ale krom pár bitek to vypadá, že rodina funguje normálně, jen se divákovi stále podsouvá že to tak není. A to prozření? Přišlo na konci filmu, kdy jsem si uvědomila, že se vlastně nic zásadního nevyřešilo, jen snad to kdo s kým spí, kdo s kým spát nechce a kdo s kým by spát chtěl. Jediný charakter který si na nic nehraje, protože svou roli hraje na jedničku je Adam Driver, protože v téhle rodině má být černá ovce, ale překvapivě je svou jednoduchostí nejupřímnější postava. A status komedie? To spíš ne, ačkoliv bylo celkem dost kameňákových hlášek, u kterých jsem se pobavila. BTW souhlasím s komentářem Fanucci, protože v jedné větě vystihl o co já se snažím v celém odstavci. 55%

A Year in Mooring (2011)

79%? To jako vážně? Sledovala jsem Joshe Lucase tak jako starý opravář plachet a jeho dcera. A čekala jsem a čekala. A nedočkala jsem se. Jedinou útěchou mi je fešák Lucas a pouhá hodina dvacet. 40%

9 a 1/2 týdne (1986)

Wow. Mladý Mickey je až neuvěřitelně sexy. Zraněná a lásku hledající Kim je jako plaché zvíře, které chytí pytlák do zlaté klece. Ze začátku se jí v kleci líbí, ale postupem času zjišťuje, že není všechno zlato co se třpytí. Jenže zlatá klec je to jediné, co jí pytlák může nabídnout... 70%

Rok ďábla (2002)

Můžu jak Čechomor, tak Nohavicu, takže to byla příjemná podívaná. Ostatně soundtrack poslouchám každou chvíli. 75%

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Nemůžu si pomoct, ale na tenhle film si vždycky vzpomenu, když vidím pokroky naší vědy, kterak je možné vyrobit potraviny bez potravin. Bronzované kuřata, hlávkové saláty, kravata čouhající z konzervy. Copak si můžeme být jisti tím co jíme? Myslím, že když se tento film točil, jistě nikoho nenapadlo, že se továrna na jídlo stane skutečností. https://www.youtube.com/watch?v=JqKsX71YlYg. 80%

Ďáblíci (2003)

Tak divný film, že ho už nechci vidět znova. 15%