Království (2007)

Tento akční thriller z netradičního a fascinujícího prostředí, s v rámci možností rozumným scénářem, oplívá aktuálním námětem, kvalitním vizuálem, slušnými herci, napětím a dobrým tempem. Má jen jedinou nevýhodu: Je typickou ukázkou filmů, které dobře pobaví, ale za pár let si už možná ani nevzpomenete, že jste je viděli. Horší 4 hvězdičky.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Známosti jsem viděl poprvé ještě v pubertě, teď po letech jsem si to zopáknul, a dobře se bavil. Pravdou je, že obsah je do stopáže naroubován místy dost necitlivě, a některé změny myšlení a chování postav by pro větší uvěřitelnost potřebovali roztáhnout na delší dobu, ovšem atmosféra i vizuál jsou příjemné, obsazení přímo skvělé a film odsýpá a baví. Navíc teď, po skoro deseti letech od vzniku, ho už považuju za žánrovou klasiku.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Snad i lehké zklamání. Při tom vysokém hodnocení jsem čekal jedinečný zážitek, který se bohužel nedostavil. Akce pěkná, krásně nasnímaná, přirozeně brutální... ale ten dějový obal kolem? Nechápejte mě špatně, vím že Rambo je čistý akční film, a mám akční filmy rád, ale přecijen je potřeba vystavět nejakou přijatelnou zápletku, ukázat kdo je tu ten hodný a kdo ti zlí, nechat děj gradovat až do místa, kde se zlo těch zlých stane neúnosným a nastoupí ti hodní, aby byly na ty zlé zaslouženě zlí, a v nějakém grandiózním finále jim zatli tipec. O toto se snaží i Rambo, ale bez úspěchu. Film má hrozně proměnlivé tempo, nektěré scény skoro uspávají, jiné jsou buď přehnaně zkrácené, nebo rovnou přeskočené, konec je jakoby useklý, různé časti děje/dialogů jsou nesmyslné. Celkově film vyznívá jako soubor nesouvisejících (byť krásných) bojových klipů. U mě tak 70%

Gympl (2007)

Zajímavý film. Pro mne minimálně tím, že se snaží zachytit život pubertálních studentů s jakousi pro ně přirozenou hrubostí, bez nějakých v českých filmech tak obvyklých vytáček a make upů. Tento obraz je navíc podáván z pohledu právě oněch gymnazistů, kterým svět mimo jejich vrstevníky připadá naprosto absurdní, což je dokresleno koncepcí postav, kde vlastně všechny dospělé charaktery jsou ve větší či menší míře karikatury, zatímco dorostenci jsou za ty (převážně) normální. Za největší nedostatek považuji především nepřítomnost nějaké stěžejní zápletky, která by na konci došla rozuzlení a filmu tak dala dojem vyvrcholení. Přes to, a i přes další menší nedostatky, bych ale film doporučil ke shlédnutí každému, kdo se zajímá o české filmy posledních let. 70%

Zbouchnutá (2007)

Film pojatý příliš realisticky než aby byl mohl být opravdu zábavnou komedií. Čekal jsem že se budu bavit, místo toho jsem dostal romantické drama řízle fekálním humorem, který zde vycházel (aspoň v dabované verzi) zcela na prázdno. Film oceňuju jako jen lehce nadnesený obraz fungování soužití žen a mužů, ve kterém, byť se obě strany snaží aby to klapalo, často věci skřípou víc než by měli. Příjemně strávená dvojhodinovka, ale nic co bych musel vidět dvakrát, nebo co bych považoval za zábavnou komedii.

Transformers (2007)

Blockbuster. Čím blíž ke konci, tím duchem slabší, za to však efektnější. Přistupoval jsem k tomu se silnou skepsí, říkám na rovinu, že nemám rád filmy podle komiksů, ani podle her a už vůbec podle hraček, protože to bývají těžké slátaniny. Transformers me však příjemně překvapilo, protože se film dal celkem bezbolestně dodívat. Scény na začátku ve stylu akčního scifi byly asi nejlepší, romanticko/komediální scény byly taky slušné, ale čím víc robotů a mín lidí bylo na obrazovce, tím hůř. Vzájemné souboje těchto monstrozit byly dost nepřehledné, a ty scény jak z reklamy typu "A hle, Starscream, ten je tak obávaný a ničivý!!" mi požitek sráželi až do sklepních prostor. Ale i tak celkem zábavná, a v rámci možností předlohy duchaplná podívaná, obalena do skvělého vizuálního hávu (ať už si pod tím představíte zvláštní efekty nebo dokonalou Megan Fox).

Nepohodlný (2005)

Tento film není ani o politice, není o obchodu, je o životě, a o hodnotách v něm. Tento film je o muži, který našel to jediné podstatné - ženu, která dala jeho životu smysl - a o cestě, kterou se rozhodl projít, aby zjistil, proč ji musel tak brzy ztratit. Neuvěřitelná atmosféra, která mě vždy znovu a znovu dostane. Jednoduše úžasný film.

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

I přes svou "televiznost" a poněkud zrychlený výklad mě tento film velice zaujal, pobavil a přivzdělal, takže myslím že není pochyb o tom že se velice povedl.

Hranice života (2005)

Fascinujíci. Kdybyste mě rozkrájeli nedokážu říct o čem to vlastně bylo, ani zda to bylo vlastně vůbec o něčem. I tak mě to ale pohltilo, a od začátku do konce drželo, a ani po skončení mě to nechce pustit...

Křižovatka smrti 2 (2001)

Ten obsah byl fakt hroznej. Děj, zvraty, humur... cílovou skupinou všeho asi měli být teenageři. Film byl trapný a nezábavný, jediné zajímavé v něm byly (jako obvykle) Jackieho kousky. Ale už za ně, a za pár hezkých tvářiček ve vedlejších rolích, dávám 50%.