Strážce duší (2005) (seriál)

Námětem v rámci českých luhů a hájů dost pokrokové, provedení však strašně selhalo. Ano, Lukáš a Zuzanka jsou velice sympatická dvojice, a ani s jejich hereckým projevem nemám zas až takový problém, ale ty sra*ce co jim do těch dialogů napsali, to nemá obdoby. Minimálně v jednom dílu se autorům podařilo vystavět nebojím se říct čtyřhvězdičkovou atmosféru, blížící se úrovni kvalitnější americké produkce, ale tak jako pokaždé, dříve nebo později to zhatil nějaký totálně dementní dialog, případně podivný dějový zvrat. Tento seriál je pro mne modelovým příkladem nedotažené práce a promrhaného potenciálu.

Hospoda (1996) (seriál)

V rámci českých televizních seriálů poměrně koukatelná věc. Né že bych z ní byl úplně unešen, a uznávám že v některých scénách/dílech z ní trapnost přímo čiší, ale povedené momenty toto v mých očích dostatečně vynahrazují. Hospoda stojí především na kvalitních hercích a faktu, že příběhy o troskách vysedávajících celé dny v putice jsou pro českého diváka srdcovou záležitostí. Pro mne dvě a půl hvězdičky.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Náměty jednotlivých dílů jsou úplně o ničem, atmosféra nulová, Chuckova maximálně nudná převaha nad čímkoliv co chodí/leze/létá by se dala krájet, a obsazení celého dílka připomíná svou úrovní ochotnický spolek z Dolní Suché. Jedinou hvězdu tomu dávám za vtíravost ústřední písně, která v mé hlavě asi zůstane zaryta až do konce mých dní.

Lovci pokladů (1999) (seriál)

Jedna hvězda, a to čistě za Tiu Carrere, protože ta je opravdu jediný důvod, proč se na to sem tam dá kouknout.

Bourneovo ultimátum (2007)

Některé scény jsou dokonalé (Londýn, Madrid), některé bohužel už trochu poslabší, někdy kvůli natahování a nezajimavosti lokací (Maroko), někdy kvůli nepříliš strhujícímu ději (závěr). Celkově je Ultimátum trochu slabší než předchozí dva díly, ale kdokoliv má starší Bourny rád, nemůže být zklamán ani zde. Jason Bourne je prostě Ultimátní.

Ztraceni (2004) (seriál)

První řada fascinující a objevná (5*), druhá stále velice zábavná (4*), třetí už silné vaření z vody (2*), čtvrtá díky novým akčním prvkům opět živější (3*), pátá až na megastupidní poslední díl dobrá (4*), a závěrečná šestá zmatená, únavná a nic nevysvětlující (2*). Herecké obsazení vynikající (velkou část z těch postav prostě nejde nemilovat), zpracování vesměs kvalitní, jen ten scénář kdyby nebyl tak stupidně a na efekt přeplácaný nesmyslama... Tentokrát ale budu mírný, a celkově se od aritmetického průměru tří hvězdiček přikloním výš, a dám slabší čtyři, protože jako celek ve mě seriál přeci jen stopu zanechá, a nebude jen tak zapomenut.

Faunův labyrint (2006)

Nevím, davové nadšení ohledně tohoto filmu se mě nějak vyhlo. Dostal jsem na film nějaké pozitivní reference a měl tudíž i nějaké očekávání, ovšem nakonec jsem byl zklamán. Nechápejte mě špatně, není to film špatný, ale přijde mi jako veskrze průměrný, nevýrazný. Průměrný je co do roviny válečného filmu, který se sice zabývá kapitolou na našich školách moc neřešenou, tj. španělskou revolucí a následným režimem, ale jinak nijak zvlášť zajímavý není. Děje je málo, zvraty a napětí chybí, a charaktery jsou přímo směšně černobílé. Na tuto rovinu filmu je pak poměrně násilně naroubována rovina fantaskní, která je sice oku lahodící, avšak jinak stejně prvoplánová a nezajímavá jako zbytek. Navíc tomu všemu chybí nějaký pořádný závěr: Místo finále, které by v člověku něco zanechalo, nabízí film dopředu průhledné "rozuzlení", které mě prostě nudilo.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Obsah tohoto seriálu je strašně stupidní, ale postavy jsou v něm tak sympatické, a zpracování natolik kvalitní, že se na to dá dívat bez větší újmy. Dobrá výplň nočních hodin, kdy se vám ještě nechce spát...

Terminál (2004)

Podivný film. Zeta-Jones v něm ztvárňuje jedinou realisticky napsanou postavu zavřenou do panoptika vyšinutých existencí, jejichž špatně uvěřitelné chování vám prostě nedovolí jakkoliv se s nimi sžít. Pro mě osobně veliké zklamání a důkaz toho jaký hype se vytvoří kolem čehokoliv, v čem hraje Tom Hanks. Přitom jeho jméno, jak již v posledních letech několikrát dokázal, rozhodně není zárukou kvalitního filmového zážitku.

Ran (1985)

Maximálně koncentrovaná nuda, zcela nepochopitelně jednající postavy, a jedna masová scéna bitvy žlutých, červených a modrých panáčků... Rozhodně nedoporučuju nikomu, kdo má rád svůj volný čas, a chce se v něm i bavit.