Walk the Line (2005)

Životopisné snímky nevyhledávám. Byla to vlastně náhoda, že jsem tenhle film viděla. Rozhodně mě naučil pár věcí. Vzít na milost Joaquina, Johnnyho Cashe a přijít na chuť country. Jedno se však musí nechat, je obdivuhodné, kolik se dožil vzhledem ke způsobu jeho života v době největší slávy.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Vždycky mě to bavilo, už jen proto, že u mladých Gilmorek to chodí stejně, jako u nás doma :). Btw zbožňuji hlášky od Luka a Lorelai.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Bránila jsem se tomu seriálu, ale dostal mě. Nikdy by mě nenapadlo, že prostředí vědců a fyziků, dokáže vyprodukovat inteligentní humor. Co věta, to hláška a můžete se na to dívat pořád dokola, protože si člověk to enormní množství vtipů nedokáže ani zapamatovat.

Někdo to rád horké (1959)

Jako dítě jsem to nechtěla vidět, protože to je černobílé. Povrchní, že? Ale postupem času si to v mém žebříčku top ten vydobylo své čestné místo. Dokonalá komedie, ve které dokážu ještě objevit něco, co jsem před tím neviděla či neslyšela.

Světáci (1969)

Nejlepší česká komedie vůbec. Dokonalý humor, který nikoho neurazí, založený na drobném slovíčkaření a hrou s českým jazykem. Jednoduše bravo! Pět hvězdiček na plné čáře.

Sherlock Holmes (2009)

Jedno z nejlepších pojetí a ztvárnění obou postav. Konečně někdo dostal rozum a zobrazil hrdiny londýnských ulic v pravém světle. Watson je mladší než Sherlock, který jen potvrzuje svou šílenost snoubenou s jistou formou zvrácenosti. Zápletka, která donutí diváka přemýšlet společně s nimi. Humor a vtip zaručeně nechybí. A navíc...film, který ve mě probudil chuť vyrazit do Londýna a navštívit stejná místa.

Mumie (1999)

Kdykoli se na ni podívám znovu a s chutí. Zprvu možná film, před kterým jsem se schovávala, protože mě ona mumie děsila. Později jeden z nejoblíbenějších filmů, který dokážu odříkat slovo od slova snad i pozpátku. Tak moc se mi líbí. Navíc prostředí Egypta, mytologie, památky, vše mně blízké. Navíc k tomu všemu Brendan Fraser je tam bezva a Rachel tak krásná. Co ještě říct...asi....že jsem hrdá na to, co jsem. Já jsem knihovnice!

Captain America: První Avenger (2011)

Nejdříve mi někdo řekl - Nedívej se na to, je to nuda, nic moc - což mě odradilo. Po půl roce jsem si na onen film vzpomněla po zhlédnutí Avengers. Bože, jak se ten dotyčný, co řekl, že je to nuda, hluboce mýlil. Akce, trocha decentních vtipů, sexy herec. Postava Steva Rogerse na mě velmi zapůsobila svou slušností, mnohdy sice hraničící s naivitou, ale ve všech ohledech stoprocentní gentleman a slušný člověk, kterých se v dnešní době moc nenajde. Kapitán Amerika je jakýsi symbol naděje spojený s jistou formou spasení od všeho zlého. Jednoduše svět své hrdiny potřebuje. Navíc, je to zajímavá alternativa průběhu druhé světové války.

Legendární parta (2012)

Velmi hezké a povedené. Originálně pojaté postavy velikonočního zajíce či Santy. Legendární parta pobavila a chvílemi dokonce i dojala a připomínala takové Avengers nebo "Sedm statečných" pro děti. Připomínají nám fakt, že v každém z nás je kus dítěte, které by mělo na podobné věci věřit :)

28 týdnů poté (2007) odpad!

Už to nikdy v životě nechci vidět, ani žádné podobné horory - minimálně ne bez kinedrilu a blicího pytlíku