Specialista (1994)

Celkem slušná zábava. Dal bych 3 hvězdy... ale zakrásnou Sharon a namakaného Sylvestra, jakož i odporné záporáky přidávám ještě čtvrtou. Slušných 70%

Zázraky se nedějí (2008)

Hodně, hodně, hodně zajímavý film. Čekal jsem romantickou komedii a dostalo se mi... hm, co vlastně? Nevím, neumím pojmenovat, ale byl to pro mne opravdu hodně hluboký zážitek.

V dobré společnosti (2004)

Jsou filmy, na které se dá dívat vícekrát... a tento mezi ně patří. Na americkou produkci opravdu velmi civilní, přitom ale pravdu zajímavý, milý, úsměvný film. Po druhém shlédnutí jsem přidal další hvězdu, za skvělou a krásnou Scarlett Johanson.

Vánoční prázdniny (1989) odpad!

Tak já vám nevím. Asi jsem se díval na jiný film. Odpad dávám u filmů velmi zřídka, ale tohle si to prostě zasloužilo... Zaujaly mne titulky, ale pak následovala hrůza. Celou dobu jsem čekal, jestli se to zlepší... no, ale ono ne. Prostě, pro mne odpad. Jen nechápu to vysoké hodnocení tady... asi jsem se díval na jiný film.

Věčný příběh (1998)

Ze začátku jsem si říkal, copak to zas ti amíci zmastili? Popravdě, americké pohádky mne moc neberou - s výjimkou několika málo Disneyovek... ale s postupem času mne to zaujalo a vtáhlo do děje... Netradičně pojatá Popelka s Leonardem da Vinci mne nakonec dostala a moc se mi líbila. Je to jen 90%, ale za LdV dávám plných 5*

Vinnetou a míšenka Apanači (1966)

Ani já bych tenhle film neviděl až tak špatně... děj celkem zajímavý, míšenka moc hezky namíchaná... ale za co strhávám jednu hvězdičku, to je ten příšerný dabing... Tenhle díl asi není nikde v původním dabingu, takže musíme snést tu hrůzu současného dabingu... copak o ty divné hlasy, to by se nějak zvládlo, i to šílené skřehotání by člověk přežil, ale když tam zpívá míšenka písničku a pod dabingem je slyšet původní zvuk, to už je opravdu hnus, velebnosti.

Terminator Genisys (2015)

Musím říct, že jsem děsně rád, že jsem kdysi před desíti lety objevil tuhle stránku a chodím si sem pročíst recenze. Poté, co jsem si včera četl recenze místních špičkových znalců na tento film, jsem od něj vůbec nic neočekával... a byl jsem tudíž více než nadšen. Pravda, viděl jsem ho v 3D kině v původním znění, což také udělalo své. Žádný trapný překlad, žádné vykonstruované slovní hrátky, a hlavně 3D hodně změní pohled na trapné akční scény - najednou vám kusy rozbitého auta létají těsně kolem hlavy.... Jojo, po dlouhé době film, který mne dostal a opravdu vtáhnul do děje. Pro mne jasných 5 hvězd... ta první je za starého, ale ne ještě zastaralého Schwarzíka... a ta pátá je i za to, že konečně Sáru hrála opravdu krásná ženská :-D A hrála ji dobře. Myslím, že o Emilii Clarke ještě hodně uslyšíme.

Teorie všeho (2014)

Naprosto skvělý film. Moc si vážím tohoto brilantního vědce a jeho geniálního myšlení, přesto že je spousta věcí, v nichž s ním nesouhlasím... Tento film však ukázal mnohem víc. Ukázal, že je něco, co je mnohem důležitější než věda, vědecké pravdy a vědecké zákony, něco, co je mnohem silnější než zákony přírody. A tento film to krásně ukázal. Byl jsem překvapen a byl jsem velmi, velmi, opravdu moc potěšen.

Jurský park 3 (2001)

Nejkratší z celé série... ale neřekl bych, že tím nějak ubírá na koukatelnosti. Spíše naopak. Díky klasické devadesátiminutové stopáži si autoři odpustili různé kraviny a nesmysly, takže až na malého kluka, který osm týdnů přežil s holýma rukama tam, kde to dospělí nezvládnou se zbraněmi ani pár minut, to bylo fakt docela slušné.... No, a samozřejmě až na závěr... ten tomu opět srazil hodně bodů... ale to už tak bývá... slušný film a konec jaksi ujede.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

No... trošku mne štvaly naprosto nelogické věci... Pozor, spoiler!!! Proč by si z minulých přeživších vybral John Hammond naprostého outsidera, který nemá s dinosaury ani s přežitím v přírodě žádné zkušenosti? A proč by proboha tenhle člověk, ač černovlasý, měl mít dceru černošku??? Proč by se tyranosauři poté, co hrdinně zachránili své dítě, ještě vraceli shodit přívěs z útesu a další krávoviny??? Kones spoileru :-) Jinak mne film mile překvapil. Byl napínavý, měl svižné tempo, chvílemi mne až mrazilo (běh ve vysoké trávě) ... a z toho zase humorné až velmi směšné scény.... Prostě nebýt toho konce, asi by se mi líbil ještě víc než skvělá jednička... ale ten konec, ten to zazdil... Díky němu dávám jen 4 hvězdy, i když to podle mne bylo tak na 90%...