Lady a Tramp (1955)

Nádherná pohádka. Pamatuji si, že ji dávali v kině, když jsem byl malý, a jak rád jsem na ni chodil... jen mi tehdy připadala taková veselá, užíval jsem si rošťárny Trampa a různé taškařice ostatních psů... Když se na to dívám dnes, vidím mnohem hlubší poselství... možná proto, že mám dnes psa a angažuju se trochu v hledání domova pro opuštěné psy to dnes vidím trochu jinak - ale je to pro mne přesto, nebo právě proto stále ta nádherná pohádka za 100%

Quigley u protinožců (1990)

Skvělý western, o kterém jsem až do včerejška ani netušil, že existuje.... stáhl jsem si ho víceméně náhodou... a jsem moc rád, že jsem to udělal. Žánrově naprosto čistý western, k němuž tvůrci přidali trochu opravdu dobrého humoru a jednu sladkou tvářičku.... a dostali mne. Tak takové filmy člověk nevidí každý den. Jen jsem nějak nepochopil místní hodnocení... zřejmě film neviděli skuteční milovníci dobrého westernu...

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál) odpad!

Jednoznačně odpad. Je mi zle, že v dnešní době může někdo hodnotit tento hnus jinak. Každému, kdo téhle odporné oslavě stébáctví, udavačství a české malosti dá něco jiného než odpad přeju, aby se ocitnul v padesátých letech jako slušný a poctivý člověk vedle takových Zemanů, Kalinů a podobných lumpů, jaké tento hnus glorifikuje.... Běžte se bodnout, přátelé. Tohle nebyl filmový seriál, to bylo překroucení dějin a oslava vrahů!

Podporujte svého pistolníka! (1971)

Moc všem děkuji za hodně mizerné komentáře. Díky nim a možná díky tomu, že svůj oblíbený Podporujte svého šerifa jsem už nejméně 10 let neviděl jsem od tohoto pistolníka nic neočekával, a tak jsem se královsky bavil. Tenhle film mi dnešní podvečer opravdu velmi zpříjemnil.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Překvapil mne čtvrtý Vetřelec, ale ač jsem od něj nic nečekal, nebyl tak zlý... nebyl tak zlý po většinu děje.... přesně do chvíle, kdy se z rakety stal bazén a piráti šli pod vodu... No, i tuhle hrůzu bych skousl, ale co jsem neskousl bylo to, co se dělo poté, co Riplyová spadla mezi vetřelce... tohle celý film pokazilo a závěr byl ještě horší. Kdepak, to nerozdýchám. To byl odpad... dávám dvě hvězdičky za docela zajímaví první 4/5 filmu a přidávám jednu za skvělou Sigourney, která v padesáti vypadala jako zamlada, nádhernou Winonu RIder a mého oblíbeného sympaťáka Rona Perlmana, jehož skutečně žeru všude, kde se objeví... No, takřka všude :-)

Ať žijí duchové! (1977)

Také patřím ke generaci těch, kdo se do Leontýnky platonicky zamilovali... a dodnes se za to nestydím. Film se povedl po všech stránkách, a aby také ne, když za ním stojí samí inteligentní a milí lidé - scénáristy počínaje, přes kameramana a autora hudby až po režiséra - a zlatým hřebem jsou skvělé triky pana kameramana Novotného. Tuhle pohádku stále miluju.

Marley a já: Štěněcí léta (2011)

Inu, nebýt toho ukradeného názvu, dal bych klidně i čtyři hvězdičky. Nevadily mi ani ty hrozné počítačové triky, ani celkem mizerný příběh. Nakonec, byl to film pro děti a těm by se určitě líbil. A mnohem raději budu, když moje děti budou koukat na takovéto filmy než na nějaké filmy plné krve a násilí... přesto ale dávám jen 3*, a to za ten strašně, ale strašně mizerný dabing. Tak špatně nadabovaný film jsem neviděl od počátku devadesátých let. Tohle si velmoc dabingu opravdu nezasloužila. Nicméně jsem přesvědčen, že ani tento film si nezaslouží tak mizerné hodnocení, jak tady má. Copak už jste všichni zapomněli, že jste taky byli děti?

Na Hromnice o den více (1993)

Tenhle film prostě miluju. Viděl jsem ho už snad 20x, ale vždy znovu v něm najdu něco, co mi dosud unikalo, vždy mne skvěle pobaví i dojme. Škoda, že je takových skvělých komedií jen pár. Edit: Snes po třicáté na Hromnice, v mezidobí nepočítaněkrát. A s každým dalším shlédnutím miluji tento film více a více. Je to skvělá komedie, ale je to i jeden z nejlepších romantických filmů vůbec. Jakže to říkají ti puberťáci? Romkom? Ano, je to nejlepší romkom.... tedy... Ano, je nejlepší, spolu s Láska nebeská, Mamma mia 1 i 2 a pár dalšími. Ač nesnáším tohle inverzní počasí u nás, vždy se těším na Hromnice, protože s nimi přijde i večer a k němu patří tento film.

Zmizelá (2014)

Tedy, musím říct, že si už ani nevzpomenu, kdy jsem naposledy hltal nějaký film s takový napětím.

Starý páky (2009)

Musím říct, že u tohoto filmu jsem se překvapivě dobře bavil. První polovinu jsem se doslova řehtal, dalších 25minut velmi skvěle bavil... jen ten konec, ten to trošku podělal... od chvíle, kdy trojici hrdinů nechtěli pustit do ZOO mi to přišlo jako nějaká křeč. Škoda. Celou dobu jsem byl rozhodnut dát 5*, ale nakonec je to 75% a i tak hezké 4*.