Dožeň, co se dá! (1999) odpad!

Tak zkažený potenciál dobrého námětu až je to neuvěřitelné.Všichni herci přehrávají až je to k nekoukání,ani jedna postava kromě Walkena ze začátku nemá vůbec nic,při tom námět je super a mohla z toho být opravdu vtipná postpokalyptická komedie s hlubším podtextem,ale tohle opravdu k nekoukání,alicia přehrává asi nejvíc z Brendana udělali kokota,kterej přijel z Pelhřimova,při tom ho otec v krytu všechno naučil a to ve filmu není vůbec využito.Chybí filmu chytrost,které nemá ani za mák.Láska nebeská je chytrá komedie,tohle je vopravdu sračka!!!!!!!!! Jsem asi Boris Y.:-)

Užívej si, co to jde (2009)

Alter ego Woodyho je tu patrné ve všech postavách,sám chtěl žít se dvěmi ženami(asi pravděpodobně i s jedním mužem a ženou,byl latentním homosexuálem,že byl je a bude morous všichni víme,že má IQ 200 taky a trpí na mladší ve starším věku a v mládí zase trpěl na starší.V tomto filmu je prostě v každé postavě a to je alter ego super ega uvězněné v universu kvantové mechaniky jako noumenální bytost a o to tu jde.Nechápu ty narážky na nacismus a židovství některých uživatelů,kteří v tom asi vidí podstatu filmu a ztrácí nadhled,ale asi mají IQ pod 200.Stejně se všichni rozpadneme a někteří z nás se rozpadají více uvnitř než z vnějšku a to je ono.Učit se,učit se,učit se i když je to někomu houby platný.Bavilo mě to a mám IQ 222.

Agora (2009)

Je vidět,že se od 4 století nic nezmněnilo,stále vládne všude primitivní síla nad vědomostí,s adorací nejdál dojdeš je to podobenství,které koresponduje s dnešní dobou tak moc až člověka mrazí.Každá víra má svoje hranice a to i ta k jakémukoliv Bohu.Všichni si dnes myslí,že žijí v demokracii a při tom jsou pod vládou peněz a ostatních manipulátorů což je dnešní Bůh a my jenom musíme pokleknout jinak budeme vyobcováni a ukamenováni.Každá kolektivní víra je svinstvo a každý člověk má dostat prostor a zvolit si cestu pro svoji víru aniž to musí být Bůh.Ale o Něj tady zase tolik nejde.Jeden z mála historických filmů poslední doby na který se dá dívat,přemýšlet a nutí nás utvořit si vlastní názor a vlastní názor je to co v dnešní době bulvárního tisku,manipulativních médií a honbou za materiálním zabezpečením nikdo nemá čas,, mít vlastní názor´´.Do kostela teď asi nějakou dobu nepůjdu a budu věřit v lepší zítřky a modlit se abych potkal ve zbytku života dobré lidi.Opravdu skvělé a velmi sugestivní,čistých 5.A to je můj názor!!!V jednoduchosti je síla a méně dat znamená více příběhu a času se nad příběhem zamyslet,a myslet,slet, a let.

Poznáš muže svých snů (2010)

Mám rád Woodyho a jeho pohled na vztahy,připadá mi,že vidí do hlavy nám všem,a to je dobře.Někdy lepší,někdy slabší,ale pořád dobrý,baví mě to.

Repo Men (2010)

Bladerunnera už stejně nikdo nepřekoná,námětů plno včetně tohoto, ale antagonismus scénaristů nevede ke správnému cíli doposud.Bladerunner je jako Jarmila Kratochvílová.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Peníze nikdy nespí,tak jsem si představoval medvědy a býky z Wall Streetu jak si to mezi sebou rozdají,spekulant Gordon bude nelítostně spekulovat,až vyspekuluje skoro třetí světovou válku na který potom vydělá velký prachy,spekuloval pouze sentimentálně v sociální rovině pro svoji dceru,která ho nechtěla vidět,ale nakonec když zjistila,že žije s looserem tak si těch sto mega vezme,protože ten by se neuživil ani sám.Ať žije věčná láska-ta asi nikdy nespí.Opravdu nezvládnuté sociální drama o lásce a zkrachovalcích,mohlo to být spíš pokračování Rosamundy Pilcher :-).Olivere dobrý,ale už se na to vyser.

Capote (2005)

Přepis faktografického románu svojí sugestivní narací dokáže vystihnout atmosféru doby,časování dialogů je nastavené tak akorát na plynulost děje a to vše hlavně díky Hoffmanovi (v původním znění),dabing sráží výkon herce na pokraj snesitelnosti.Capote byl sofistikovanější Bukowski,který také nebyl vždy úplně fajn strýček,který poradí jak v životě uspět,aniž byste o to stáli.Arogance,pošetilost,sebemrskačství,malomyslnost,dobře načasovaná adorace,až na hranici konfrontace sama se sebou.Myslím,že Bennett Miller si s těžkým tématem poradil nadmíru mého očekávání. A skutečnému Capotemu určitě nosil přinejmenším snídaně.

Lolita (1997)

Američani nemůžou točit ruské předlohy,první Lolita dejme tomu.

Ovládací panel
10. nej uživatel Antigua a Barbuda