Pirát silnic (2007)

Úplne uletená, poriadne pritiahnutá za vlasy - pecka komédia! ;D Veľmi dobre som sa nasmiala na Rodových "kaskadérskych" kúskoch... aj na iných nehodách. Samozrejme, keďže je to strelená komédia, nemožno čakať bohatý dej alebo myšlienku, ktorá by nás chytila za srdce, avšak je tu jedno poslanie - Rod zarába peniaze pre svojho chorého nevlastného otca, aby mu mohli transplantovať srdce a aby ho on potom mohol osobne zmlátiť na smrť... stačí?

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Milujem tento krátky animovaný seriál, plný krvi a absurdných smrtí rozkošných malých zvieratiek z lesa! :D Dodám už len že medzi mojich najobľúbenejších patria sobík Lumpy a časovaná bomba army macko Flippy ;)

Dr. House (2004) (seriál)

Dr. Gregory House - nevšedná postava geniálneho arogantného zatrpknutého manipulatívneho a škodoradostného doktora bažiaceho po čo najkurióznejších pacientoch so zdanlivo nevysvetliteľnými príznakmi najrôznejších ochorení. Každý diel je nabitý jeho geniálnymi myšlienkovými pochodmi, ale aj satirickým humorom, s ktorým nešetrí nielen na svojom tíme mladých lekárov, ale ani na vlastných pacientoch. Je to skrátka jediný seriál z lekárskeho prostredia, ktorý ma zaujal, pobavil, poučil a na ktorý som si vždy rada našla čas ;)

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Vždy zaujímavé a zložité prípady, ktoré rieši Dr. Quinnová uprostred malého mestečka Colorado Springs, nie sú vždy spojené iba s medicínou. Pútavé príbehy ľudí z mestečka, rozličné zdravotné či medziľudské problémy a dej zasadený do divokej prírody je trojkombinácia ktorej sa ťažko odoláva. V seriáli upútajú aj mnohé vedľajšie postavy, ako napríklad poloindián Sully so svojím vlkom, barman a vlastník bordelu Hank či vždy zajímavý hosť, ktorý privíta do Colorada v dobrom, či zlom.

Kult hákového kříže (1998)

Dokonalý film o rasizme a jeho dôsledkoch. Je fascinujúce sledovať, ako sa hlavný hrdina Derek zmení od základov po tom, čo mu jeho "kumpáni" doslova natrhnú riť... Niekedy naozaj treba ranu od života, aby človek uvidel svoj odraz v takom zrkadle, ktoré sa mu vôbec nepáči - v tom skutočnom, vytvorenom tými, ktorí sú nám najviac podobní. Smutné na celom príbehu ale je, že posledná rana ktorú od života Derek dostane, bude smerovať na jeho mladšieho brata, ktorý v ňom našiel svoj vzor.

Crash (2004)

Nie je všetko čierne alebo biele... ľudia nie sú dobrí alebo zlí.... a nič nie je také ako sa zdá....

My děti ze stanice Zoo (1981)

Film je veľmi verným vypracovaním autobiografickej knihy od Christiane F., ktorá patrí medzi najlepšie, aké som kedy prečítala! Takže nie je o čom...

Americká krása (1999)

Skvele vykreslená pretvárka na viac spôsobov - manželka, ktorá miluje akurát svoje ruže a drahý nábytok, dcéra ktorá nenávidí ešte aj samu seba a otec ktorý dávno nie je spokojný so svojím životom. Čo sa však stane keď sa rozhodne prestať pretvarovať? Skvelý komentár Lestera - manžela, ktorý pretvárku ukončil a spoznal život aký naozaj chcel. Do tohto života sa mu vplietol chlapec, ktorý sa s rodičmi prisťahoval do susedného domu. Chlapec, ktorý svojou kamerou zachytáva práve tie okamihy kedy sa ľudia nepretvarujú a to je podľa neho tá skutočná krása, ktorá vám zapĺňa srdce... Dej sa však nekončí šťastným koncom, práve naopak, mnohí taký život jednoducho neznesú a Lester končí s prestrelenou hlavou... avšak s úsmevom na tvári. Veľmi dobrý scenár, ktorý vo mne zanechal dojem.

Alenka v říši divů (2010)

Klasika - Tim Burton si skrátka vie robiť svoje remeslo... Krásne oživené rozprávkové postavičky, veľmi zaujímavé kostýmy a nechýbal tomu ani humor. Zapôsobili na mňa detaily, ako Klobúčnikove veľké zvláštne oči, ktoré menili farbu, alebo výborne naanimovaný miznúci kocúr Škersur. No sú tu veci, ktoré sa mi naopak nepozdávali a to napríklad zle animované predĺžené nohy "Dolníka" Červenej kráľovnej, či Klobúčnikov tanec radosti, ktorý vôbec ako tanec radosti nepôsobil, skôr ako break dance nejakej diablom posadnutej kreatúry. Ale nevadí, celkový dojem z filmu bol viac než dobrý, o čom svedčí aj moje hodnotenie. No a tretia dimenzia tomu dodáva riadny šmrnc!

Bulšit (2001)

Tak toto je iná pálka! Táto komédia paroduje snáď všetko, vrátane seba... a to ju robí výnimočne dobrou, napriek imidžu trápnej americkej hovadiny ;)