8 MM (1999)

A proč to udělal? Neboť na to měl! Opravdu drsný film o tom, že za peníze se dá koupit opravdu cokoli, i nahrávka s vraždou mladé dívky. 8 mm je opravdu napínavý, mrazivý thriller s výborným Nicolasem Cagem a ještě lepším Joaquinem Phoenixem. Tento film mě opravdu psychicky zdeptal.

Záměna (1983)

Vtipný scénář, vtipný Eddie Murphy a anglicky suchý komorník.

Blbý a blbější (1994)

To je tak strašně blbý, až jsem se málem počůrala smíchy. Zvlášť mě dojala andulka s hlavou přilepenou izolepou.

Lhář, lhář (1997)

Jim Carrey se snaží, seč může, ale není v jeho silách, aby zachránil mizerný, za vlasy přitažený scénář.

Cable Guy (1996)

Jim Carrey je opět boží!

Maska (1994)

Nebýt Carreyho, tak je to asi podprůměrná ptákovina o novodobém Jekylu a Hydovi. Ale takhle jsem se dobře bavila a ještě se pokochala pohledem na okouzlující Cameron Diaz (nejsem na ženský, ale na některé je opravdu radost pohledět).

Divoké včely (2001)

Vynikající Pavel Liška a legrační pohled na zbytečné bytí buránků z Buránkova (bez urážky), ale jinak nic víc. Váhala jsem mezi třemi a dvěma hvězdičkami, ale nakonec dávám tři, neb mám slabost pro české filmy a u Divokých včel si skvěle odpočinete, aniž byste byli nuceni vybrat si svého hrdinu a tomu fandit od začátku do konce. Prostě jen sedíte, čučíte a nikdo po vás nic nechce.

Nuda v Brně (2003)

Nenadchlo mě to, jak se ode mě očekávalo. Ale určitě to stojí za shlédnutí, protože je to film, který neurazí.

Zapomenuté světlo (1996)

Bolek Polívka ze sebe definitivně strhl nálepku komediálního baviče. Dokázal, že je to PAN HEREC, který si s bravurou a přirozeností poradí i s vážnou, dramatickou rolí. Film navíc skvěle vykresluje šeď, bezvětří a beznaděj tehdejší doby. A i když jsem si Žilkovou v roli tajné lásky pana faráře nejdřív nedokázala představit, svým výkonem mě přesvědčila natolik, že jsem její poslední chvilky upřímně oplakala.