Musíme si pomáhat (2000)

Nádhera! Tenhle film mě nejen rozesmál, ale i dojal a chytil za srdce. Kéž by se každý český film povedl alespoň z poloviny, jako Musíme si pomáhat. Byla bych ušetřena mnohých zklamání...

Pelíšky (1999)

Možná že k vysokému hodnocení přispívá i má slabost pro české filmy, ale Pelíšky jsou podle mého špičkou české tvorby a geniální "milou sondou do nemilé etapy naší historie". Stejně jako v ostatních Hřebejkových filmech se Pelíšky hemží nezapomenutelnými hláškami, senzačními hereckými výkony nejen ostřílených herců, ale i jejich "mláďat", a hudbou, která mě dokázala spolehlivě přesunout o několik desítek let zpátky. "A to jsem ti tu nástěnku chtěl svěřit!"

Pupendo (2003)

"Jsem sběratel." "No jo, voni toho lidi hodně vyhoděj, že jo?" Pupendo se určitě stane kultovním Hřebejkovým filmem, jehož hlášky si budeme vyměňovat stejně jako to děláme s Járou Cimrmanem. Značně k tomu přispívá i tradiční herecký tým v čele s Polívkou, Holubovou a Břečkou Duškem.

Skřítek (2005)

Polívka, Holubová, Hanák a Trojan tenhle film táhnou i beze slov. Bezkonkurenčně nejlepší je ale tiše masturbující Milan Šteindler!

Gangy New Yorku (2002)

Viděla jsem horší, ale čekala jsem od toho víc. Nevím, kam to přesně zařadit, protože do všech uvažovaných žánrů tomu pořád dost chybí. Má to být drama, historický film, dobrodružná akční podívaná nebo romantický doják? Navíc mi to přišlo místy zdlouhavé a nudné a vadily mi některé příliš moderní prvky. Je to takový paskvil, ve kterém se mi asi nejvíc líbila skladba od U2.

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Jednou za čas se Američanům podaří v té jejich nadprodukci vyrobit skutečnou kulinářskou lahůdku. A to je přesně Nesnesitelná lehkost bytí s Day-Lewisem a Binoche. Tady je vidět, co všechno se dá vytřískat z jednoho obyčejného vztahu muže a ženy.

Poslední Mohykán (1992)

Jeden z mála amerických filmů, na který nedám dopustit. Film, který vás vtáhne pod hladinu tak rychle, že se ani nestačíte nadechnout. Nádherná hudba a skvělý Daniel Day-Lewis.

Záhada Blair Witch (1999)

Naposledy jsem byla takhle vystrašená a vyděšená, že by se ve mně krve nedořezal, na letním táboře při nočním plnění bobříka odvahy. Stejně jako trojice studentů jsme museli bloudit (ovšem po jednom!) po místních hlubokých lesích a dělat, že máme pro strach uděláno, i když jsme byli naočkovaní od vedoucích báchorkama o uprchlém šíleném vrahovi malých dětí, potulujícím se po stejných místních lesích, ve kterých jsme jako z udělání plnili bobříka odvahy! Na konci filmu jsem skoro nemohla dýchat hrůzou a celé titulky jsem necítila nohy ani ruce...vřele doporučuji všem, kteří milují napětí a k hororu nepotřebují hektolitry krve a lekačku za každým rohem.

Poslední pokušení Krista (1988)

Scorsese se nejvíc ze všech režisérů přiblížil pravdě o životě Ježíše Krista. Skvěle volil i při obsazování rolí. Nepřekonatelný Dafoe, Keitel a uchvacující hudba od Petera Gabriela. Jeden z mála filmů, který mě donutil opravdu přemýšlet...