Hezké vstávání (2010)

Je to variace na pohádková témata, kterak odepisovaná dívka navzdory všemu protivenství dokázala vyhrát a cestou lehce napravit a nechat roztát starého bručouna. Ano je tu klišé, ale to jsou asi tak veškeré mínusy, které přebíjí slušný scénáři, kvalitní režie, sympatická Rachel a velká dávka chytrého humoru. Film je velice pozitivní a velmi vtipný a i díky té romantické lince zastrčené někam do pozadí drží úžasně pohromadě. Ovšem největší klad jsem si nechal na konec. Tím je herecké obsazení. Rachel jsem už zmínil. Sluší jí to a chytrou produkční jí věřím. Dále přísný šéf Jeff Goldblum, už asi nebude nikdy hlavním hrdinou, ale ve vedlejších rolích se našel a sedí mu. A pak tu máme skvělou Diane Keaton, která dokáže pobavit za každých okolností a největší klad je Harrison "Indiana" Ford. Jeho sarkastický, věčně nespokojený a nabručený komentátor je dokonalý. A díky Fordovi je vtipný a zůstává takový i po srdceryvném odhalení po reportáži s guvernérem. Sečteno a podtrženo je to kvalitní zábava, která v přehršli těch fekálních a nevtipných komediích trčí jako varovný prst. Scénáristé zamyslete se a zkuste to mile a konverzačně. Díky za příjemnou hoďku a půl.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Četl jsem knihu a byl jsem zvědav, jak to téměř roční pátrání dokázali nacpat do dvou a půl hodinového filmu. A ono se to povedlo a musím říct, že velice dobře. Vypuštění pitvání se v hluboké historii Vangerů, zkrácením pátrání na půl roku, přesun vězení na konec filmu, vypuštění romantické nitky s Cecílií a upravení některých rodinných pout (Anitta nezemřela a nebyla sestřenicí Harriet, nýbrž sestřenicí jejího otce, který nebyl bratrem Henrika, ale jeho synovcem). Má to napětí, spád, dobrou kameru a velice dobré představitele hlavních rolí. Na těch pět to ale není. Asi proto, že chvílemi ne že bych se vyloženě nudil, ale nebyl jsem úplně pohlcen a dále nedokázali se tvůrci obstojně porvat s doslovným koncem, který i v knize je utahaný a moc prosluněný a velice happy, a udělat trošku syrovější tečku. V konečném důsledku to nic nemění na tom, že film je to kvalitní a stojí za zhlédnutí. Lepší čtyři. PS: Čtu další díl, takže bude následovat i zkouknutí Dívky, která si hrála s ohněm a mezi tím asi prubnu Fincherovu verzi.

Na vlásku (2010)

Je to do morku kosti typický animák z Disneyho studia. Velice dobře napsané a vytvořené postavy, dost humoru a slaďárny a lehké morální poselství. I zde jsou písně, ale tentokrát mne neiritovaly, ale velice mile překvapily. I ta na loďce. Jsou to spíše muzikálová čísla (hostinec), než jenom násilně vsunutá píseň. Prostě tohle se myšákovi povedlo. Vše je správně namícháno a ničeho není navíc. Skvělá hudba a ještě jednou musím zmínit humor (Maximus je dokonalý), který je chvílemi dětinský, ale do pohádky patří a pokud se dospělý přeladí na mladší notu, tak si ho užije dosytosti. Pěkné, pěkné, pěkné. Tleskám.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Pro mne nejlepší Flynn. Téměř všechny neduhy byly odstraněny a zůstala příjemná stopáž, lehce nekňubovitý hrdina, tajemná kráska, která je navíc vtipná, vcelku nosný a rozumný příběh a hlavně moře zábavy. Nadprůměrná televizní dobrodružná zábava.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

U mne mírné zklamání. Asi jsem čekal trošku něco víc. Vyvolání války, pochod, boj, potud je to v pořádku. Zbytečné rozmělnění řežby v podobě intrik ve Spartě je tu víc než na škodu. Co se týče režie a výtvarné stránky, tak nemám výtek. Dobrý film, u kterého dobrý je spíše záporné hodnocení.

Flanderský pes (1999)

Tak tenhle film mi absolutně nesedl. Možná nebyla správná konstelace hvězd a konjunkce měsíce, ale mě to nechalo chladným a spíš jsem se nechtěně usmíval. Konec mi to všechno zkazil úplně. Za snahu dvě.

Tohle je válka! (2012)

Opravdu výborně jsem se pobavil a slušně namohl bránici. Úžasná ústřední dvojka, které to parádně šlape a vy jenom přesouváte své sympatie od jednoho ke druhému, aby jste zjistili, že žerete oba. Reese to moc sekne a vůbec tu není na škodu. Dějová linka s padouchem není nosná a vůbec to nevadí, ba právě naopak. Aspoň zbyde více na kočkování Chrise a Toma. Tak rád bych dal pět, ale bohužel opět tu musel být typický rodinný americký konec se zamáčknutou slzičkou a hlavně si myslím, že režisér nebyl zvolen úplně správně. Nic moc neskazil, ale jeho rychlé střihy a zpomalovačky byly nepřehledné a vždy přišly v tu nesprávnou dobu. Není to nic světoborného, ale je to čistá zábava a oddechovka a tak se k tomuto snímku musí přistupovat a navíc to trvá jen hoďku a půl a to už stojí za to jít do kina.

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Ruka mě fackuje a pohybem myší se blíží k odpadu, ale asi jsem měkoň a dám jednu hvězdu i přes to, že to byl neuvěřitelný blábol bez humoru, nosného příběhu a bez hereckých výkonů (pánové Postránecký, a Sloup prominou). Absolutní zbytečnost.

Bravo Girls: Bojovat až do konce (2009)

Ani nevím, proč jsem na to koukal. Za vydržení dávám jednu hvězdu. Tohle už je opravdu bez jakékoliv invence a nápadu. Ani ty poloobnažené dívky mě nijak nezaujaly. Prostě kde nic není ani smrt nebere.