Predátoři (2010)

Takže jsou tu opět lovci z vesmíru a abych byl upřímný, tak jsem velice rád. Není to pecka, žádný kult to nebude, ale jako vzpomínka a připomenutí fantastické jedničky a velice podařené dvojky, to funguje na jedničku. Tak proč jenom za 3*. Nesedí mi Brody a abych pravdu řekl, tak skoro nikdo. Jen Fishburne je ten pravý mačo, kterému věřím, že dokáže pár potvůrek zlikvidovat, jenom škoda, že vyfičel moc rychle. Vylepšení predátoři nejsou moc zajímaví. A scény ve tmě byly dost nepřehledné. Moc jsem se v nich neorientoval a čekal jenom, až na světle zjistím, kdo chybí. Na druhou stranu vcelku logický konec. Žádná super záchrana, ale jen příprava na další loveckou sezónu. Úžasná hudba a celá atmosféra je pořád ta pravá predátorská. To vše dohromady dává slušný výsledek. Nebýt zde předchozí filmy, tak by to bylo za 4*. Takhle velmi nadprůměrné 3*. PS: Do predátoří historie počítám pouze první dva filmy a k tomu i tento. Oba crossovery s vetřelcema sem nepatří.

Poslední vládce větru (2010)

Asi se budu smažit v kotli zde přítomných, ale já nemohu jinak, než dát nadprůměrné hodnocení. Není to plných 5. Výprava a hlavně český dabing mě nijak nepřesvědčili. Chyby to má, ale ten příběh, který je moc hezky rozehraný a určitě by tomu slušela trilogie, je nosný s velice dobře vymyšlenou mytologií. Triky jsou součástí a nevystupují moc dopředu. Hudba úměrná fantasy s náznakem něčeho osudového. Kamera v pořádku a přehledná. Nevyráží to dech, ale je to poctivá řemeslná práce a zábava pro celou rodinu. Shyamalan se nemá zač stydět.

Poslední Mohykán (1992)

Výborná adaptace románu J. F. Coopera a skvělý film, který ještě výš staví dokonalá hudba. Byl jsem unešen před těmi 18-ti 19-ti roky v kině a jsem unešen stále a pořád po každém shlédnutí.

Čarodějův učeň (2010)

Já jsem asi podle ostatních trochu mimo, ale tohle je přesně ten film, který bych chtěl jako náctiletý sledovat, ikdyž ty roky už jsou déle a nenávratně pryč. Magie, akce, humor, hlášky, napětí a hlavně velké dobrodružství obyčejného kluka. Co víc chtít, když Vám je patnáct. Skvělý film pro dnešní mládež, ale i nezávazná a výborná zábava pro starší, kteří chtějí občas vypnout a nechat se unášet krásnými obrázky. Klidně bych si dal nášup v podobě pokračování. U mně jasných 5*.

Neřízená střela (2010)

Opravdu vtipná a skvělá komedie. Režie je celkem v pořádku, hudba slušná, kamera neurazí. To vše je slušné, ale nijak odzbrojující. Ale ten herecký ansámbl je naprosto úžasný. Tady každý má své místo a svůj vtipný výstup. A každý odvádí vše pro dobro filmu. A to je ten faktor, který posouvá tuto komedii nad průměr. Není to dokonalé dílko, ale každý kdo chce prožít příjemné chvilky ve společnosti skvělých britských herců, by si tenhle snímek neměl nechat ujít.

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Ona to je docela ujetina, co se týče jednotlivostí (večeře při svíčkách nebo usínání, obojí za zvuků průmyslových strojů). Ale v celku a za hereckého koncertu Louise de Funese a Annie Girardot je to skvělá komedie patřící k tomu nejlepšímu ze slunné Francie. Bavil jsem se a to dost dobře, ale trošku mi něco chybělo, nevím co , ale zvláštní pocit ve mně zůstal. A proto nadprůměrné 4* a ne celých pět.

Superman se vrací (2006)

Tento Superman není bez chyb, ale jako určité retro a pokračování původních dvou dílů s Christopherem Reevem je téměř dokonalý. Je trošku dlouhý a drobet zbytečně moc dovysvětlující, ale je to pořád ten starý (mladý) dobrý Superman. Brandon Routh je důstojným nástupcem a Kevin Spacey jako Lex Luthor navazuje na výbornou kreaci Genea Hackmana. Ne celých pět, ale čtyři a kousek.

Před svatbou ne! (2001)

Příjemná a vtipná komedie, která není dokonalá, ale dobře pobaví. Dějová romantická linka je trošku naškodu, ale plně to vynahrazuje Sigourney Weaver s Genem Hackmanem. Třešínkou na dortu je interpretace Beatles od Sigourney s ruským přízvukem. Lehce nadprůměrné 3*.

Lovci myšlenek (2004)

Člověk to ochutná, poválí na jazyku, dostaví se zajímavý pocit něčeho neotřelého, aby za chvíli zjistil, že pocit vyprchal a on tohle dílko zkonzumoval bez jakéhokoliv většího zájmu. Několik chuťových variací je zajímavých, ale potom to je obyčejný smažák s bramborem, který nasytí, neurazí, ale nijak nenadchne.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Tak začnu jako někteří zde. Srovnání se Smithovými, tak u mne jasně vítězí Cruise s Diaz. Je to vtipnější, lépe zahrané, má to spád a oba mi jsou sympatičtější než hvězdný pár Pitt a Jolie. Cruise je lahůdkový a mezi ním a Diaz funguje chemie navíc jak sto procent. Není to dokonalé. Jsou tam klišé (viz fingovaná smrt), ale i dokonalá scéna (sérum pravdy). Sečteno podtrženo, slušné 4* a bez zardění.