Superman (1978)

Prostě tady nejde jinak. Klasika na poli komiksových filmů a praotec všech superhrdinů v kouzelném podání Christophera Reevea. Prostě nenucená nic neřešící, ale skvostně fungující zábava. Už jen za ten hudební supermanův motiv musím dát pět. Není to pták, není to letadlo. Je to SUPERMAN.

Bitevní loď (2012)

A já tomu navzdory všem protivenstvím dám ty čtyři, i když slabší, ale přesto čtyři. Na mne tahle kravinka zapůsobila. Smál jsem se a bavil se celou stopáž filmu. Herecké výkony zde nejsou, protože vše je podřízeno trikům a hláškám a jenom pro zábavu. PS: Nástup veteránu za dunivé muziky kapely ACbleskDC je neskutečný. Je pravda, že do tohoto okamžiku je to průměr, ale po nástupu staříků to nakonec jsou ty čtyři.

Vyfič! (2009)

Opravdu velká pohodovka, která má už stokrát viděný příběh a víte jak to bude probíhat. Vůbec to ale nevadí. Sledujeme sympatické herce snad ve všech rolích a i ta jakoby největší soupeřka je v podstatě sympatická holka, která chce uspět v tom co má ráda a ví, že už jí moc času nezbývá. Zkrátka a dobře se to jednomu "Andílkovi" sakramentsky povedlo. Opravdu jen za tu předvídatelnost stahuji jednu hvězdu, ale ne úplně celou. Vskutku nadstandartní kousek. PS: Musím se pochlubit. Blissina tátu jsem poznal okamžitě.

Dům u jezera (2006)

Ze začátku mne bavilo sledovat, jak se ti dva dorozumívají a pokouší se o setkání. Pak to ale bylo pořád dokola a tak hrozně rozplizlé, že to ani ti dva sympatičtí herci nezachrání. Prostě jedna velká nuda, které hodnocení z mé strany trošku zachránil začátek a účast Christophera Plummera.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Bavil jsem se a ne vůbec málo, ale přece jenom mě ten celovečerní formát parkrát vypekl a já se přistihl, že nedávám pozor a koukám kde co lítá a světe div se, chci tu žlutou sympatickou rodinku dokonce přepnout. Naštěstí jsem to neudělal a dostalo se mi dosti žlutého humoru, kterému ale opravdu mnohem více sluší televize a dvacetiminutový formát.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Když jsem dal jedničce dvě, nevím proč, ale dal, tak musím dát i zde. Tento film je úplně a nemlich to samé. Žádný posun dál, žádná inovace žádný pokrok a vývoj, ale musím jedním dechem dodat, že tu není ani žádný úpadek. Stále dumám proč jsem oběma filmům dal dle mého tak vysoké hodnocení, když to je vlastně úplné nic. Jo už vím. Oba jsou totiž výborným anestetikem bez předpisu. Věřte mi, hovořím z vlastní zkušenosti.

Lovci pokladů (2004)

Ještě jednou mi někdo řekne (manželka), že je to úplně to samé jako Indy, tak ho vezmu bičem po hlavě a hodím ho mezi hady a pustím valící se balvan. Tohle bylo tak unylé, roztahané a nudné. Všechno moc na efekt a rádoby záhady taky nic zábavného. Mám z toho podobný pocit jako otec hlavního hrdiny. Vždycky najdeš jen další nápovědu. Prostě plno slov, nějaké akční scény, které mi přišly dosti zdlouhavé a k tomu tupý pohled "kdysiborce" Nicolase. Slabé a téměř nezasloužené dvě.

Nespoutaný Django (2012)

Musím přiznat, že mne ten blázen zase dostal. Je to krapýtek rozvleklejší, ale nevadí, protože to co se děje na plátně, je prostě orgastický zážitek plný krve, humoru, drsňáctví a pořádného filmového kumštu. Už úvodní titulky mne navnadily a vydrželo mi to, s lehkými zádrhelky, až do konce. Musím se akorát zmínit o hercích. Jamie Foxx je jako povstanuvší otrok v pořádku, ale chvílemi mi přišlo, že přece jen neví jak se synchronizovat s tím bláznem na stoličce REŽISÉR. Christoph Waltz je ďábel. On je opravdu tahounem a skvěle svého zubaře nezubaře vyšvihl. Samuel je tak děsivý a odporný, že jsem chvílemi téměř nedýchal a přál si, ať ten zmetek jde do háje a pořád se do toho nemontuje. No a pak je tu "Božský Leo". Tenhle chlap je lepší a lepší a je jen škoda, že se objeví až někdy v půlce filmu. Zkrátka a dobře to Tarantino po skvělé válečné historce opět nezondil a vystřihl další majstrštyk. Jo a díky za Franca Nera.

Zrození šampióna (2009)

Typická americká "true story", kde si Sandra adoptuje velkýho černocha a udělá z něho obránce americké NFL. Je to tradiční, plný sentimentu a klasických vět. Nic světoborného, ale už jen za to bouchnutí pěstí se svou "novou" sestrou po povedené akci a za tu kupu optimismu dávám tři. Jinak Sandra je opravdu dobrá, ale že by to mělo být na plešouna, tak to zase prrrr. Slušný filmeček, který je dle mého přece jenom trochu přeceněn.

Obhájce (2011)

Pro mne velké překvapení. Výborný napínavý děj s dialogy, které nepostrádají hlavu a patu a hlavně se sympatickým hlavním hrdinou, který není žádným klaďasem, ale žijícím chlapem, který pro "své dobro" (prachy, rodina - v libovolném pořadí) se neštítí spřáhnout i s kriminálníky. A musím říct, že Matthew je v roli advokáta dokonalý. Moc ho nemusím, ale tady byl uvěřitelný a naprosto přesný. Ostatní herci ho skvěle doplňují a to i hezká tvářička Ryan. Zkrátka a dobře tenhle film mne tak uchvátil, že okamžitě letím do knihovny vyhledat nějaké to dílko s Mickem Hallerem.