Na hraně zítřka (2014)

Začnu tak, že u tohoto filmu budou nadšením řvát asi všichni. Jak milovníci Tomíka, tak i jeho odpůrci. První díky tomu, že se jedná o nabušenou, dynamickou a skvostnou jízdu bitevním polem budoucnosti. Také proto, že Tomovi a Emily to spolu skvěle pasuje, že příběh je výborný, nápaditý a i to proklínané finále se s přihmouřením oka dá vztřebat. Též proto, že film je vtipný, ale chtěně a ne nechtěnou formou, že hudba je výborná a doplňující, že kamera je skvostná a i opakování vylodění je stále zajímavé. Vlastně všichni milovníci a fanoušci si můžou mnout ruce, že Tom má skvostnou fazónu a v posledních letech na co sáhne, to promění aspoň v nadprůměrnou podívanou. No a ti odpůrci můžou slintat nad tím, kolikrát uvidí svého nenáviděného herce zkapat. Zkrátka a dobře toto je za čistých pět. Námitky jsou nepřípustné.

Lassie (2005)

Krásný a povedený remake filmu Lassie se vrací. Dobrodružné a dojemné putování jedné odvážné a věrné fenky a její setkání tu s hodnými, tu se zlými, tu se směšnými lidičkami. Od začátku do konce víte, co bude následovat a jak to skončí. Vůbec to nevadí. Zkrátka jednoduchý a příjemný filmeček na deštivá a mrazivá odpoledne.

jOBS (2013)

No, chápu, že jde o zachycení části života "Velkého Stevea", ale takhle uměle, bez emocí a plitce natočené, jsem to opravdu nečekal. Jedná se o příliš rychle spíchnutý film, který měl rychle zareagovat na Jobsovo úmrtí. Ashton sice oplývá fyzickou podobou a evidentně se snažil zachytit typická gesta a chůzi, ale funguje to pouze při úvodní prezentaci. Pak to působí moc strojeně, prkeně a vyumělkovaně. Prostě dávám jen jednu.

Válečný kůň (2011)

Steven opět zabodoval. I když to nemusí být rovnou ryzí zlato, tak rodinnému stříbru je to velice blízko. Nádherný a dojemný film o přátelství a lidskosti. Film má mnoho silných scén, které vystupují lehce z děje, ale kompletně snímek funguje téměř dokonale. Plný počet asi nedám jen kvůli tomu, že je tu velká předvídatelnost. Na druhou stranu se nejedná o nějaký sakra dospělácký film, ale spíše o snímeček pro mládež. Steven to dokázal a natočil filmeček, který se hrdě může zařadit k jeho dětským ódám. Jo a ten John Williams je dokonalý. S vědomím, že dost uživatelů jede v jiném pruhu, dávám 4,5 se zaokrouhlením dolů a to jen pro případ dalšího shlédnutí. Holt mistru Spielbergovi odpustím vše, ale tady vlastně není co odpouštět. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával.

Muž na hraně (2012)

Já bych tento snímek moc neodsuzoval. První polovina je výborná a skvěle navnaďující. Druhá půlka bohužel ulítá k přehnané a zbytečné rádobyakčnosti. Námět a příběh je v pořádku a dosti nápaditý. Filmeček je zábavný a chvílemi nechybí ani humor. Na druhé straně vah je bohužel tentokrát dosti odfláknutý Ed Harris, který vlastně nedostal ani moc prostoru a pak ta temnější stránka s tím vším střílením apod. Filmeček nemusel být brán až tak vážně a mohlo skutečně zůstat u skvělého nápadu se zábavnou až vtipnou notou. Škoda. Dávám tři i s vědomím, že podruhé už to asi nebude fungovat ani průměrně.

Odpor (2008)

Velice povedený, pěkný a zajímavý film. Musím říct, že mne osudy bratrů Bielských začaly zajímat, a já začínám pátrat po vícero informacích. Jinak film je udělaný velice pěkně a působivě a všichni v rolích bratrů jsou výborní. Vše je v pořádku, ale na plné hodnocení mi vadí taková lehká roztahanost a nevyrovnanost. No, za hlavní hrdiny, za finále na louce a za ten opravdu zajímavý příběh dávám čtyři a kousek.

Millerovi na tripu (2013)

Zápletka, příběh a vůbec celý děj je předvídatelný a několikráte viděný. Co pozvedá tuto komedii nad lehký průměr je určitě celá ústřední partička. Všichni čtyři jsou skvělí a jako rodina fungují dokonale. Trochu vadí některé až moc přepísknuté situace (pavouk, kosatka apod.) a celá postava Eda Helmse. Jinak to nahrazuje několik opravdu dobrých vtipů, kdy jsem se nahlas smál. Není to nijak třeskuté, ale lehký a pobavený úsměv doprovází celý film. Byl jsem k tomuto filmu hodně skeptický, neboť z nadšených komentářů jsem čekal, že mne to zklame jako v případě Šéfů na zabití. Tohle se ale povedlo. Možná po dalším shlédnutí 3,5 posunu na čtyři. PS: Nádherný vtípek na závěr nepovedených scén byl opravdu dokonalý.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Momentálně mi počítač můj pracně vypocený komentář spláchnul někam do virtuálního klozetu, takže se spokojte jen s tím, že i když budete očekávat monstrózní nakládačku mezi robotama a příšerákama, tak ji sice dostanete, ale k tomu moře rádoby emocí, které jsou k smíchu a drobíček humoru, který je k pláči, dále dost nepřehledných akcí, které měli být hlavním tahákem, ale je to vše ve tmě a i ta třešinka v podobě Rona Perlmana je lehce nahnilá. Dávám tři, protože to jako výplň dvou hodin bohatě postačí, a k tomu drobet dopomohla hudba, nástup obnoveného Gipsyho a v celku přehledná mlátírna v přístavu. Jinak nic moc. Hodně slabé tři.

O chytrém Honzovi (1985) (TV film)

Správně ujetá pohádka. Vždycky mne dokáže pobavit.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Jack Ryan nám lehce vstoupil na pole Jamese Bonda a Ethana Hunta. Ale jen lehce. Tento restart nejlepšího analytika a pozdějšího prezidenta USA se povedl. Akční scény jsou přehledné a není jich zase přehršel, dialogy jsou napínavé, zajímavé a ne stupidní, herci jsou dobře vybraní a hudba sedí, i když chvílemi ty bondovky a jiné špióny dosti připomíná. Příběh je slabounký a špionáže tam moc není a chybí nějaké to tajemné zastření. Rovnou dopředu víme s kým máme tu čest a po pár desítkách minut taky o co komu jde. Co se týče těch herců, tak Chris Pine je sympaťák a vcelku se ctí navazuje na předešlé představitele (Bena dokonce předčí, což není zase takový kumšt), Keiru po dlouhé době vidím v současné roli a musím říct, že jí to moc sekne a herecky nezaostává. Kenneth režíruje velice dobře a hraje svůj nadstandart. A pak je tu Kevin, který poslední dobou konečně dozrál, a předvádí další herecký výkon, který nevystupuje, ale s lehkostí a suverenitou je pro dobro celku. Sečteno podtrženo jsem velice příjemně pobaven tímto filmem a klidně bych si dal další části s tímto obsazením.