Koupili jsme ZOO (2011)

Příjemný, pohodový a pozitivní filmeček s dobrým hereckým obsazením, s humorem, s dávkou sentimentu a velkou měrou optimismu. Za mne zasloužené a tvrdě odpracované čtyři hvězdy.

Jsem číslo čtyři (2011)

Žádný veliký průjem se nekonal. V celku dobrý film, který je od začátku do konce jasně čitelný. Nevadí. Je to v rámci žánru docela stravitelné a nijak úplně neurážející mozkové buňky (radši je vypnout a bavit se). Velký zápor filmu je, že to asi měl být start nové ságy, ale nějak se to nesetkalo s odezvou u diváků. Za slušnou, neurážející zábavu dávám tři.

Slepičí úlet (2000)

Naprosto dokonalá pocta všem vězeňským a útěkářským filmům. Už prolog mne ukoval do křesla a nepustilo mne to celý film. Nádherně jsem se bavil, obdivoval přehršel nápadů, žasnul nad dokonalou animací a smál se na celé kolo tak, že se ze mne málem stal prostatik. Třešínkou je originální dabing v čele s božským Melem a Mirandou Richardson.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Je to jako nádherná návštěva starého známého, se kterým člověk stráví příjemné a dechberoucí dvě hoďky. Nebudu se rozepisovat, protože cokoli řeknu, stejně dokonale nevypoví, co jsem cítil. Je to milé, krásné a tak vymazlené. Je z toho drobet cítit ta snaha nic nezkazit, ale ono se to nepoondilo, ale téměř dokonale povedlo. Děkuji. Děkuji. Děkuji. PS: Uvidím, zda se nerozepíši více po další projekci. Teď to byl předčasný Ježíšek, tak si to dám po svátcích jako dodatečného ještě jednou.

Happy Feet (2006)

Nádherný vizuální zážitek, který je lehce doplněn slušnými písněmi. Dál ale nic. Bohužel Happy Feet je pro mne jako nějaká estrádní podívané typu Ajne kesl buntes. Je tam vše, ale vlastně nic. Happy to tedy moc není a žádná scéna mne nepřesvědčila. Příběh jako by nebyl a osudy hlavního hrdiny mi byly celkem fuk. Na druhý díl snad ani nemám sílu. Dávám lehce nadhodnocené dvě.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Toto pokračování se nadmíru vyvedlo. Začátek je v tendencích prvního dílu, ale pak se děj začíná drobet zatemňovat a vše se chystá na zásadní události. Hlavně příběh je v tomto téměř dokonalém filmu to, co mne opravdu nejvíc zaujalo. Ta temnější a téměř dospělá atmosféra v dětském filmu. No paráda. Hudba je skvělá, animace nádherná a noví ledoví draci jsou opravdu krásně vymyšlění, ale vše funguje díky příběhu, který opravdu nabízí krásný vývoj postav a momenty překvapení. Dokonce jsem byl i dojatý a nechyběla slzička (přiznávám bez mučení). Nevím, zda budou další díly, ale mne by to takhle stačilo a vyhovovalo. Dva naprosto výborné filmy, které krásně fungují.

Snílek (2005)

Klasický rodinný filmeček točící se okolo zviřátka. Je to okaté, předvídající a očekávané, ale díky hercům a příjemné atmosféře, je to dost dobře koukatelné. Lehce dojemné a krásně pohádkové. Dobro musí vždy zvítězit.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Přiznávám se bez mučení, mám pro Spíďu slabost. Tenhle chlapík mne ze všech superhrdinů asi baví nejvíce a zatím mne ještě moc nezklamal (viďte Kapitáne a Rosomáku). Tady jsem dostal parádní dávku humoru, akce a romantické linky s Gwen, které to moc sluší, ale přece jen to není Mary-Jane. Příběh je krásně jednoduchý a přímočarý a míří přímo k zásadnímu vyústění. Hudba je příjemná a doplňující a triky nerušící. Co se týče herců, tak ústřední dvojka spolu ladí jak komorní kvarteto. Musím přiznat, že mi Andrew sedí na Pavouka mnohem více, než původní Tobey. Krásně ho doplňuje Emma Stone a naprosto parádní Sally Field v roli tety May. Záporák v podobě Jamieho Foxe je dobrý a vzbuzuje asi ty správné emoce. Nejsem na něj nasratý, ale je mi ho v podstatě líto. Potěší Harry Osbourne junior a Paul Giamatti. Podtrženo sečteno musím konstatovat, že jak jsem byl rozpačitý z toho, že startuje další verze Spider-mana krátce po té Raimiho, tak mne hlavně tento druhý Úžasný Spíďa potvrdil, že šlo o správný tah. Je mi jen líto, že Marc Webb pravděpodobně nedostane další šanci a nedotáhne to na trilogii, i když by mu to slušelo a náleželo. Přiznávám bez trhání nehtů a natahování na skřipec: Mám toho červenomodráka rád. PS: Webbovo zpracování a Garfieldův Pavouček jsou pro mne o chloupek lepší, než Sam Raimi a Tobey Maguire.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Byl jsem velice skeptický, ale toto se Karlu Janákovi víceméně povedlo. Čistá teenage romantická komedie, která stojí na klasickém schématu a hlavně na hereckém výkonu Matouše Rumla, který ten sled scének drží parádně pohromadě. Musím přiznat, že jsem se dobře pobavil. Nic světoborného, ale lehounce nadprůměrná zábava, což mne u českého filmu a ještě k tomu od Janáka dosti překvapilo. Plně zasloužené tři a kousek za Matouše a Dolanského.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Film, který od začátku až do scény v kostele hýří vtipem, nápady, překvapivými momenty a to vše zabaleno do krásného gentlemanského nonšalantního hávu. Již zmíněný kostel rozjíždí masakriózní finále, které vrcholí velice vtipným ohňostrojem a odměnou v podobě švédské princezny. S tím kostelem a následným děním mám ale drobet problém a vlastně to jsou faktory, které můžou za mé nenaplněné hodnocení (i když to bylo o kousek a stále nejsem úplně o těch pouhých čtyřech přesvědčen). Zkrtáka mi tam už vadila ta akčnost a megalomance, ale na druhou stranu i tam byly stále povedené vtípky. Co se týče herců, tak tady se skutečně nešláplo vůbec vedle. Ať jde o krásnou rozparovačku s protézama, nebo lahůdkového Michaela Cainea (jak jinak), či Colina se Samuelem, nebo o mladou dvojku nováčků, kteří byli opravdu sympatičtí a uvěřitelní, což poslední dobou u mladých není pravidlem. Mým favoritem je ale velice zábavný Mark Strong. Matthew Vaughn naservíroval další krvavo-zábavnou podívanou ve stylu Kick-ass a evidentně dokázal, že mu tyhle odlechčené brutalitky padnou jako nejlepší oblek na zakázku.