Neviditelná (2011)

Bezchybné... Neviditelnou přijímám se vším všudy. Jsou tu samozřejmě asociace na Černou labuť, ale Die Unsichtbare je ještě o něčem jiném, a to se Němcům podařilo vyhmátnout tak dobře, že už ani nemám co dodat, za pět*.

Neviditelné zlo (2006)

Páni, 54%... dívali jsme se na ten samý horor?? Vždyť to je šmrncovní záležitost, sice v některých momentech máte pocit, že už jste něco podobného viděli, ale... to jen podpoří tu atmosféru profláknutého děje.. Můj zápisník postřehů co dělat, když... se tak rozrostl o nové body, např. když už se dostanete do takové šlamastiky, je dobré mít s sebou nějakého grázla, protože ten.. se vyzná a nebo.. "ti zlí" mají výdrž, můžete je prošpikovat vším možným a pořád chodí- a škodí, proto.. je nejlépe skalpujte i s hlavou. Tak.. nebojte, objednaná ke specialistovi už jsem.. ;-) Co se mi ohromně zamlouvalo, byla ta nestrojená surovost, s jakou se šlo na věc, člověk ani nestačil otočit hlavu od monitoru a už.. na vás hleděly prázdné oční důlky.. A.. poslední poznatek- mobilní telefony... jsou hrozně nebezpečné.. doteď jsem si to nepřipouštěla, ale asi se toho svého zbavím. Pro sichr.. čistých 90%.

Neviditelný symbol (2010)

Invisible Sign sice nenaplnil moje očekávání na 100%, ale to se dnes podaří jen málokterému filmu. Rozhodně to nebylo zklamání, spíš jen neurčitý pocit, že se to s větší důkladností dalo udělat líp. Nicméně již podle traileru člověk věděl, zda je to jeho krevní skupina a proto není třeba se poté ofrňovat, diváci. Zpětně mohu zodpovědně říct, že trailer opravdu vystihnul film, který není pro každého, není ničím násilný (kromě letící sekery), spíš v některýcj momentech úsměvný. Pro mě 4 poctivě zasloužené hvězdy.

Neviňátka (1961)

Mám ráda tyhle horory bez lekaček, které působí jako černobílá pohádka a přitom... a přitom vás psychicky pohltí, až si říkáte, že se co nevidět musíte octnout v ději samotném. Zcela ospravedlnitelně patří do knihy "101 hororů, které musíte vidět, než zemřete."

Nezničitelní (1960)

Dosti těžko popsat, co je tu špatně, buďto bych zkrátila stopáž, nebo rozvedla zápletku, protože jinak proti žánru samotnému nic nemám. Líbilo se mi, jak z Audrey udělali indiánku- to už tam opravdu nenašli trochu snědší herečku? I když, co to povídám, Audrey byla důvod, proč jsem se na tento western dívala, a svoji roli zvládla dobře, když vezmeme v úvahu, co za útrapy ji během natáčení potkaly. Co bych asi nejvíc vyzdvihla (ať jen nekritizuju), bylo chování a proměna Bena (Burt Lancaster), který si začíná uvědomovat, co pro něj nevlastní sestra znamená.

Nezvaná (2009)

Velmi zdařilý horor o tom, jak se realita jeví nám a jak ji vnímají ostatní. Dívala jsem se na to a říkala si, jestli tak nějak bude jednou hrabat i mně- pokud ano, budu mít vlastně velmi šťastný život, v jistém slova smyslu. Co se mi hodně zamlouvalo, bylo prostředí děje, k hereckému obsazení jen tolik, že se mi více líbily 'vedlejší' postavy otce a jeho nové přítelkyně, Emily Browning na mě správně zapůsobila až v posledních několika vteřinách.

Nicolas Le Floch (2008) (seriál)

Co může být lepšího než detektivka? Historická detektivka, z prostředí plného intrik, politických machinací a napudrovaných paruk... Hlavní hrdina je (jako mnoho jeho kolegů detektivů) nadšeným průkopníkem všeho nového, zkouší na svou dobu neortodoxní metody a mimoto se umí těšit z radostí života... Nechybí mu odvaha a hbitý kord, ale v některých nepříjemných situacích by se těžko obešel bez své tlupy malých otrhaných informátorů a špiclů. Hned první díl této série mě zaujal docela morbidní vraždou, kterou musí policejní důstojník vyšetřit, i když se mu do cesty staví všechny možné překážky, v neposlední řadě i to, že je vyšetřování (z vyšší moci) pozastaveno úplně. Ale co by to byl za detektiva, kdyby se tím nechal zastavit? Ne ne, ten se jen tak nedá, důkazem je i to, že úsměv neztrácí ani nad mrtvolou, klidně se zapře rukama o stůl, na kterém leží ono tělo a klidně rozpráví se svými spolupracovníky. Jsem zvědavá, co přinesou další díly, prozatím oficiálně nehodnotím (pro mě 4*).

Nikdykde (1996) (seriál)

Přestože ve filmu zazní skoro všechny hlášky, které se vyskytují i v knize, přestože je hlavní představitel Richarda Mayhewa stejný ťunťa, markýz de Carabas všemi mastmi mazaný lišák a anděla Islingtona hraje Peter Capaldi (gosh!), může si tato série lehnout k papírové verzi pokorně leda na pět metrů daleko.. Není to špatné, ale třeba scéna, která na mě v knize zapůsobila asi nejsilněji- Richardova zkouška u černých mnichů, ve filmu vyzněla jako procházka růžovým sadem s drinkem z houbiček v jedné ruce a cigárem v druhé, nečtenář toto absolutně nepobere. I závěrečný boj s velkou londýnskou bestií nemá koule, o pointě nemluvě. Proto váhám mezi třemi a čtyřmi, nakonec budu přísnější na 3,5*.

Ninočka (1939)

Tentokrát soudruzi, jsem si řekla, že budu přísně objektivní a objektivně přísná, byť se jedná o černobílý film. A díky tomu předsevzetí mohu směle říct, že... to je naprosto skvělý film ze staré školy, se spoustou hlášek a za dobu jeho trvání vyinkasujete spoustu pohlazení na duši. Samozřejmě, je hodně romantický: "Slyšíte? Je půlnoc. Jedna ručička se setkala s druhou a líbají se. Není to báječné?" Je to báječné... A komunistická Ninočka, která je na začátku přívětivá jako zima v tajze, v Paříži roztaje a otvírá okna: "Vždycky mě trochu mrzelo, že naše vlaštovky odlétají v zimě do kapitalistických zemí... teď chápu proč. My máme velké ideály, a oni správné klima."

Noc hrůzy (2011)

Jedna*... za Tennanta, hlavně za to, že jim nezdrhl uprostřed natáčení.. asi ho přivázali řetězem či kdovíco.. Nebo měl chvilku sebetrýzně a tohle byla nejekonomičtější varianta, a sice že za to dostane ještě peníze. Celý příběh se veze tak, že si říkáte- ale jo, to už dokoukám, nicméně ten konec, ten konec.. chtělo se mi volat- vraťte mi vstupné, ale.. nebudu hulákat na prázdný obývák, že jo..