Zmizelá (2014)

Konečně film, který mě uchvátil na 100%. Tohle je naprostá pecka. Od začátku vás tento film drží napjaté jak kšandy. Perfektní dvě prolínající se roviny vyprávění příběhu. V první polovině filmu pomalu proklínáte Nicka, za to, jak se choval a v té druhé zase strašně nenávidíte Amy, která to vlastně všechno naplánovala. No manipulativní mrcha. A ten konec? Docela mi ho bylo líto, protože i když od ní chtěl pryč, tak nemohl. Ben a Rosamund byli ve svých rolích tak přesvědčivý. Jsem ráda, že tu roli Amy hrála právě Rosamund. Jako herečku jí mám ráda a tady mě svým výkonem vážně dostala. Jako Gone Girl je pro mě jeden z TOP filmů a myslím, že i favorit Oscarů a také rozhodně film, na který se s radostí kouknu znovu

Touha po moci (2014)

V prvé řadě musím říct, že tenhle film opravdu není pro každého. Ale je rozhodně skvělý! Četla jsem knihu, která se mi moc líbila (i přes to, že takový žánr mě zrovna moc nebaví), tak jsem čekala jaké bude filmové zpracování. Očekávala jsem, že to bude bomba, protože Serenu natáčela Oscarová řežisérka Susanne Bier, ale hlavně také proto, že hlavní role se zhostili skvělí Bradley Cooper a Jennifer Lawrence! Oni dva v jednom filmu, to vždycky slibuje skvělou podívanou. Bonus. Film se točil také v ČR. Co se týče ostatních z obsazení..zase tolik jsem mu úplně pozornost asi nevěnovala, protože Bradifer si získali celý film jen pro sebe. Co se týče filmu jako takového, musím uznat, že tak do poloviny se film trochu vlekl, ale druhá půlka mi to vynahradila a ten konec byl vážně skvělý! Ano byl jiný než v knize, ale oproti té knize mě asi víc nadchl. Nechci tady spoilerovat, chci hlavně tento film doporučit, ikdyž jsem napsala, že není pro každého. Já se musím přiznat, že na jednu scénu jsem se dívala docela mezi prsty, protože to bylo i na mě trochu moc, ale...Kdyby tento film promítali v Americe ještě letos, rozhodně by si zapsal Oscarovou nominaci a také další nominace pro Jen a Bradleyho! A ano myslím si, že Jennifer by mohla vyhrát svého 2. Oscara :) Dávám 4* za ten trochu vleklý začátek, jinak fakt pecka!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Tohle bude můj asi nejdelší komentář, ale musím to všechno ze sebe dostat! :) Musela jsem taky s tímto komentářem 2 dny počkat, protože jsem byla po shlédnutí celkem rozpačitá a musela jsem si nechat všechno projít hlavou! :) Na Mockingjay jsem se těšila od té doby, co jsem dočetla knihu a čekala jsem 11 měsíců na to, až to vyjde v kině. Rozdělení filmu na dvě části mě ze začátku moc nenadchlo, ale nakonec jsem docela ráda. Musím ale říct (bohužel), že to úplně nesplnilo moje očekávání. Ano, bylo to skvělý, moc se mi to líbilo, ale je tam to ALE. Francis Lawrence byla skvělá volba a Mockingjay natočil naprosto bravurně. Všichni, kdo četli knihu, museli vědět, že za 1. první část je trochu nudná a nic moc se tam neděje a že je to psané z perspektivy Katniss, takže za 2. museli všichni počítat s tím, že filmové zpracování bude trochu jiné. Celá první část je hodně zaměřená na emoce, což bylo skvělé. S tou akcí už je to trochu horší. Čekala jsem jí víc, když se říkalo, že jsou tam přidané scény z ostatních krajů. Co se týče hlavních postav, tak já byla nadšená s výkonem všech. Jennifer v roli Katniss je úžasná. Všechny ty emoce jsem prožívala s ní. Když zjistila, že je Peeta naživu, když koukala na to, jak se Peeta zhoršuje..všechno jí naprosto věříte! Jsem také ráda, že více prostoru dostal Gale aka Liam Hemsworth. (ano je taky víc hot :D) Jeho povídání o tom jak se snažil zachránit lidi z 12. kraje bylo prostě heartbreaking. Dále musím říct, že výkon Joshe Hutchersona, který hraje Peetu byl úžasný. Pro jeho výkon nemám jedinou výtku. Byla jsem také ráda, že se objevila i Effie v podání Elizabeth Banks. Další výborné scény byly se střízlivým Haymitchem (Woody Harrelson), i když by jich mohlo být více. Co oceňuju, je hodně scén s Philipem Seymour Hoffmanem, který byl brilantní! Vzpomínka na něj na konci filmu mě opravdu dojala. Co se týče nových tváří ve filmu, tak já se upřímně nejvíce těšila na Natalie Dormer, která hraje Cressidu. Byla skvělá, nezklamala, i když by si také zasloužila více scén (možná jí uvidíme vice v Part 2). Julianne Moore, která hraje prezidentku Coinovou byla naprosto dokonalá! Scénu, kdy Katniss diktuje svoje podmínky, než se stane jejich symbolem mám furt před očima! :) takže s Julianne to byla skvělá volba. Když se zaměřím na ten konec filmu, všichni kdo četli knihu museli tušit, že takhle nějak to skončí. Ale pro mě to stejně bylo docela šokující. Hrozně jsem se lekla, když Peeta začal Katniss škrtit (i když jsem to věděla)! Myslela jsem, že to tak skončí ale ne. Scéna jak sebou Hijacked Peeta hází připoutaný k posteli je docela zdrcující. A s tímto koncem má pak člověk čekat dalších 12 měsíců na 2 část! Tak to pěkně děkuju! Takže abych shrnula můj nejdelší komentář ever. Film byl úžasnej, smutnej, huge, epic, vtipnej a já nevím co ještě..moc se mi líbil a půjdu znova! Za ty malé vynechané detaily z knihy strhávám 1 hvězdu, ale jinak to stojí určitě za vidění, protože jako taková předehra k Part 2 je to dokonalé! :)

Hvězdy nám nepřály (2014)

Četla jsem knihu, takže jsem se trochu obávala, jak to všechno pojmou! Musím uznat, že tento film se vážně povedl a úspěšně kopíroval knižní předlohu. Ano nebylo tam úplně vše, ale to podstatné ano! Byly tam všechny emoce..smích, pláč...I když jsem zrovna nefandila castu, tak jak Shailene i Ansel byly dobří. Jsem z toho filmu opravdu nadšená a všem doporučuji se na něj podívat. Takže za mě 5*!

Merlin (2008) (seriál)

Merlin se mi líbil. Musím ale uznat, že jsem asi čekala něco víc! Některé díly byly slabší, takže ne vždy jsem dokázala soustředěně koukat na celý díl. Byly tam ale díly, které byly vtipné a napínavé zároveň, ale těch bylo opravdu jen málo. Má to svoje kouzlo, ale chtělo do toho dát trochu víc. Co se týče castu, tak ten byl fajn. Colin Morgan zahrál Merlina skvěle. Nemám mu naprosto co vytknout. A jeho bromance s Artušem? To bych řekla, že bylo asi nejlepší z celého seriálu. Bradley James Colinovi dobře sekundoval. Katie McGrath co hrála Morganu mě dostala. Upřímně. I když ta lepší část nastala u ní až někdy ve třetí sérii. Ona mě přesvědčila a hodila se na tuhle roli. Většinou díly s ní stály opravdu za mojí pozornost. A co se týče Angel Coulby...až do nějaké 3 až půlky 4. série mi asi nevadila, ale pak mi nějakým způsobem trochu lezla krkem. Ke konci mi úplně nesedla. A poslední důležitá věc. Strhávám hvězdu za ten konec. Čekala jsem tedy něco většího. Morgana propíchlá mečem a scéna trvala tak 30 vteřin? Čekala jsem trochu větší souboj mezi ní a Merlinem. Tohle mi přišlo takový odfláknutý! Je to škoda, mohlo to být zajímavější! Ale jinak fajn seriál! :)

Drákula (2013) (seriál)

Upřímně jsem od toho čekala víc. Pilot mě tolik nenadchl, ale dokoukala jsem tu řadu. Koukla jsem se na to i proto, že tam hraje Jessica de Gouw, kterou mám ráda z Arrow :) a je pravda, že Jonathan se na Draculu hodí. Celkově asi ten cast nebyl úplně špatný. Jen mi to prostě úplně nesedlo a jak sem napsala čekala jsem víc!

Arrow (2012) (seriál)

Arrow je jeden z nejlepších seriálů, co jsem viděla! Cast a všechno prostě sedlo je to dokonalý! Každičký díl mě bavil. Bylo to napínavé a vtipné zároveň. A to mám na seriálech ráda!

Divergence (2014)

Upřímně nevím, co si o tomhle filmu mám myslet. Všichni o tom všude mluvili, tak jsem si nejdřív přečetla knihy (2..u Aliance jsem v půlce :D) a pak teprv jsem viděla film. Je pravda, že jsem od toho zase nečekala žádný zázraky, protože ani kniha není zase tak velký zázrak, ale zase musím uznat, že zase tak hrozný to nebylo. Nemůžu si odpustit ani jisté srovnání s pro mě lepšíma Hunger Games. Už po přečtení jsem tam cítila tu hroznou podobu s THG. A z mého pohledu mě ani moc nebavilo to herecké obsazení. (výjimka skvělá Kate Winslet, ikdyž jí zrovna nemusím, tak tam byla super :)) Nevím proč, ale Shailene a Theo mi k sobě prostě moc neladí. A srovnání Shailene s Jennifer Lawrence je úplně směšný. Neříkám, že Shailene je špatná herečka protože není, ale když koukám na film s Jennifer třeba právě na THG, tak jí to mnohem víc věřím, ale to je prostě jen můj názor. No jak říkám, nebylo to úplně špatný, ale taky žádný terno. Byly tam i chvilky kdy jsem se hodně pobavila to jo, ale prostě to není ono, takže za sebe dávám 3*.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nemůžu napsat nic jiného, než, že jsem absolutně spokojená! Byla jsem v kině hned 22., protože jsem se vážně nemohla dočkat! Podle mě asi nejlepší Xmenovský film ze všech! To spojení nového a starého castu je prostě skvělý! A vidět Hugh Jackmana zase v roli Wolverina? Skvělý, skvělý, skvělý! Jediný co bych asi tak nějak vytkla, je to, že by tam asi mohlo být víc Mystique, Traska a Magneta! Ale tohle samozřejmě nemění nic na tom, že dávám DOFP 5 hvězdiček! Asi půjdu ještě jednou :)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Naprosto dokonalý seriál, který mě stále nepřestává překvapovat!!!