Diplomová práce (1996)

Za mě dost přeceňovaný kousek... Atmosféra občas ujde, ale na to, aby se film bral vážně, je tu dost hloupých scén. Stejně tak bych i očekával více záběrů na řešený snuff film. Případně by bylo fajn alespoň nějaké objasnění, jak se k tomu viníci (abych nespoileroval :) ) dostali. Průměr, a to ještě s odřenýma ušima a ve srovnání s 8mm docela nuda.

Vrah s chromovou maskou (2011)

Plusové body čistě za řezničinu, která je tady velmi dobře zmáknutá... Zbytek je otřesná bída, a to hlavně chování všech policistů ve filmu, kteří dělají jednu chybu za druhou. Nejvíc mě pobavil ten, který se vyplašeně odvrátil od spršky krve, jako by to byl pepřovej sprej :D

Les sebevrahů (2016)

Jako Margeary Tyrell v GoT, je perfektní. Tady bohužel naprosto nezvládá a ne opravdu neomluvím to naprosto nesmyslné chování tím, že je v lese sebevrahů. Dalo se těžit na super atmosféře uprostřed lesa, na bezmoci, na tom, jak postupně šílí, ale takové scény tam byly všehovšudy tak dvě, a to nestačí... Možná příště...

V hlavě (2015)

Jediné co hodnotím kladně, je nápad a pár (bohužel jen pár) hlášek z hlav dospěláků, což pro mě bylo (spolu se závěrečnými titulky) prakticky to nejlepší co tento animák nabídl. Myslím, že ani pro děti to nemusí být ideální, protože cílem tohoto animáku bylo určitě i zaujmutí staršího publika, což bohužel dělá příběh dost zmatený, v mnoha případech i nudný a bohužel nedokázal udržet mou pozornost. Za mě nejhorší počin od PIXARU... ach jo, kde jsou ty časy Toy Story, Příšerek s.r.o. nebo brilantní záležitosti jménem Vzhůru do oblak.

Cabin Fever (2016)

Velké překvapení, protože velmi vzácně se stane, že by byl remake lepší než originál (ne tohle není ten případ:) ), ale co se stává sice častěji, ale taky to není žádné závratné číslo, tak to je to, že remake je stejně kvalitní jako originál (a tohle ten případ je :) ). Jasně, je to takřka stejné, ale když už je původní Cabin Fever pecka, tak proč to měnit? Palec nahoru pro "badass" šerifku Winstonovou, které bych dal klidně víc prostoru... má něco do sebe :)

Noční směna (2014)

Hodně jsem přemýšlel ještě o čtvrté hvězdě, ale nakonec zůstanu u 3*, a to i přes to, že je Last Shift velmi kvalitní. Atmosféra, která by se dala krájet, šílené výjevy, tady jsem opravdu ani já chvíli nevěděl čemu mám věřit (palec nahoru za scénu s policistou Pricem). Bohužel, ač bylo překvapení hodně, tak od půlky už si film držel stejnou laťku a tvůrci se doslova báli překročit hranice, klidně bych se nebál to víc hlavní hrdince osolit. Tak jako tak si Last Shift zaslouží pozornost, protože některé scény jsou opravdu perfektní a nahánějí husí kůži (skříňky v šatně, židle alá karty v poltergeistu, fotky...). A co se týče konce, tak jsem rád, že tady to tvůrci nezazdili, ten se povedl!

Southbound (2015)

Perfektní, peklem protkaná podívaná, při které jsem se ani trošku nenudil. A to ani u jedné ze čtyř povídek, které na sebe v zásadě navazují a mají společnou jen jednu věc - pekelné město na jihu, které znamená pouze bezmoc, temnotu, šílenství a jak už tady někteří napsali, tak to podkresluje perfektní soundtrack. Není potřeba povídky popisovat, jednoduše řeknu, podívejte se na to, protože to stojí za to! Doufám, že rok 2016 si po hororové stránce udrží minimálně stejné tempo a my se brzy dočkáme další pecky.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

První díl jakž takž, ale vrátil mě do těch zlatých časů, kdy jsem se na Akta X těšil jako na Vánoce a druhý díl mi to potvrdil. Co se týče třetího dílu, tak to je čistě komedie, neříkám, že špatná, ale prostě to nemá s atmosférou Akt X nic společného a po pravdě, ač jsem se bavil, tak mě díl dost zklamal... Čtvrtá část měla zatím asi nejblíž legendě jménem Akta X, ale nevím čím to, ale ačkoliv tu bylo nevysvětlitelné "monstrum", tak atmosféra nikde. Předposlední (pátou) epizodu snad ani nelze komentovat, to je to nejhorší z celé první série. Zdálo se mi, jako by chtěli tvůrci představit novou dvojici, která nahradí Muldera a Scullyovou, ale opravdu doufám, že se mi to jen zdálo, stejně jako bych si přál, aby se mi pátá epizoda jenom zdála. Díky bohu za poslední šestou epizodu, která mě udržela v napětí po celou dobu a spolu s první a druhou epizodou tvoří perfektní podívanou. U toho to mělo ideálně zůstat, ale bohužel, takhle jsme se ani zdaleka nepřiblížili klasice z 90.let.

13 hříchů (2014)

Doslova přes kopírák stejné jako originál 13: hra smrti. Jsou tu jisté odlišnosti, ale úkoly jsou takřka stejné a vůbec mě nepřekvapuje, že americká verze oproti té thajské vynechala pojídání exkrementů :P Herecky je to mnohem mnohem lepší a díky tomu o dost koukatelnější. Velkým zklamáním je ale závěr, který kazí celkový zážitek. Chápu, že se alespoň závěrem chtěli tvůrci odlišit od originálu a trochu překvapit, ale tohle za to nestálo... Mimo jiné mi v některých chvílích hlavní hrdina opravdu lezl na nervy, a to hlavně v situacích, kdy se ozve jeho svědomí a snaží se vše a všechny zachránit (scéna s motorkáři mluví za vše).

Deadpool (2016)

Každý má rád superhrdiny a já mám zase rád opak, takže když můžu mít superhláškujícího superhajzla, který předvádí krvavou podívanou, tak se mi plní sen a ten sen se mění ve skutečnost, protože to všechno splňuje Deadpool. Ryan Reynolds si to rozhodně užívá, stejně jako si to užívá prakticky v každém filmu. Jeho hlášky jsou přirozené a ať řekne cokoliv, víte, že to myslí zatraceně vážně. Chtěl bych vidět nepovedené scény z natáčení, protože nevěřím, že jedinou scénu zvládli udělat na první pokus. PS: je to v háji, ale ten song dostane každýho... právě si pouštím Wham! a není to ani trochu divný :)