Černí baroni (1992)

Výborný film, který mě nikdy neomrzí. Všechny figurky jsou napsány a herecky ztvárněny naprosto dokonale. I když znám film nazpaměť, tak vždycky netrpělivě čekám na jednotlivé vtipy a hlášky a směju se jim, jako bych film viděla poprvé. Černí baroni jsou ideální materiál na odreagování.

Snowboarďáci (2004)

Při nedávném zcelá náhodném shlédnutí Snowboarďáků jsem plně pochopila význam výroku: "Všechno je relativní." Ve své době to byl neuvěřitelný hit se super zápletkou a bezva vtipy, kdo Snowboarďáky neviděl, neexistoval... Tehdy jsem totiž byla cílovou skupinou... teď se mi zápletka zdá přituplá a vtipy trapné, některé jsou dokonce natolik trapné, že se při sledování filmu musím schovávat za polštář, jak je mi za herce stydno (zvlášť za "náruživou" Pavlu Tomicovou). Pokud vám není patnáct, tak od toho žádný supr filmový zážitek nečekejte.

Bathory (2008)

Film Bathory měl předpoklady k tomu, aby byl dobrý... zajímavý námět, kvalitní herce v hlavních rolích, pěknou hudbu a nezanedbatelný rozpočet. Místo toho vznikl dvouhodinový paskvil se zmateným a neuceleným scénářem, televizně pojatými davovými scénami, třeskutě hroznými herci ve vedlejších rolích (že ano Lucko Vondráčková) a jakousi rádoby vtipnou linkou o vynalézavých mniších. Škoda, opravdu to MOHL být dobrý film.

Škola základ života (1938)

Další naprostá klasika plná kultovních hlášek. Ale Cesta do hlubin študákovy duše se mi líbila o kousek víc jak dějem tak i trošičku odlišným obsazením.

Skyfall (2012)

Tak... vrátila jsem se z kina a nevím kde začít. Nehodlám se rýpat v tom, jestli to bylo, nebo nebylo Bondovské. To, že se chtějí tvůrci nového Bonda trochu odlišit od ostatních zpracování je pochopitelné a pokud se má nový Bond od ostatních lišit tím, že není tak neomylný a dokonalý jako jeho předchůdci, fajn, tím líp. Za sebe říkám, že mohl být film i o kousek kratší. Ušoplesk Daniel Craig patřil do této doby mezi mé nejmíň oblíbené představitele agenta 007, ale tímto filmem ho beru na milost. Jeho Bond byl správně mužný a elegantní zároveň. Jinak, ve filmu bylo pár kiksů, u kterých jsem se chytala za hlavu (ta baterka byla epic fail paní M a diginální varan fakt směšný a tak bych mohla pokračovat), ale s tím se musí u akčních filmů počítat. Přesto přese všechno Skyfall hodnotím jako solidně udělaný špionážní akčňák. Znovu se na to asi hned tak dívat nebudu, ale jako taková jednohubka to bylo příjemné.

Klub rváčů (1999)

Tomuto já říkám dobrý film. Je to překvapivé, má to poutavý děj, námět k zamyšlení, super herce. Výborné. Ale bohužel je Fight Club jen na jedno podívání... obávám se, že bez té nevědomosti jak to vlastně celé je, už to nebude ono.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Podle mě je to nejlepší díl série díky změně prostředí a spoustě nových postav a množství geniálních hlášek. Navíc prvák na medicíně je vylíčen celkem realisticky. Nejlepší byla ta Svěrákova okénka o uspořádání věcí na stole... a nejhorší na tom je, že takové sračko-předměty jako Duševní hygiena fakt máme.

Vratné lahve (2007)

Včera jsem to viděla po druhé a musím přehodnotit svoje hodnocení, dávám plný počet. V českých zemích je to ve svém žánru něco neuvěřitelně nadprůměrného, docela vtipného, výborně zahraného a světe div se, dokonce i inteligentního. Je to takový pohodový film, u kterého se dá relaxovat.

Láska nebeská (2003)

Love actually je můj nejoblíbenější romantický film. Moc se mi líbí ten koncept, jak je to celé seskládané z minipříběhů různých lidí, každá postava má tak akorát prostoru, je perfektně zahraná, každá je mi sympatická a zajímají mě její příběhy. Navíc to má pěkný soundtrack, což mě přivádí k tomu, že musím vypíchnout jednu hlášku, na kterou vždycky celý film čekám: " Hiya kids. Here is an important message from your Uncle Bill. Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free! "

Souboj Titánů (2010)

A na tomhle jsem byla v kině, jakýmsi nedopatřením dokonce dvakrát. Je to nehorázná slátanina a nuda. Verzi z roku 1981, které patřila v dětství mezi moje nejoblíbenější filmy, považuju za jakousi klasiku, která si tenhle příšernej remake nezasloužila. Stará verze, ač je po trikové stránce úplně někde jinde mi přijde zajímavější a zábavnější než tohle. Sam Worthington je mi vrcholně nesympatický a celý film se tváří jakoby měl v zadku mrkev. Děs běs.