• Krátkometrážní

Za zvuků hudby (1965)

Tři hodiny, ale uteklo to neuvěřitelně. Hvězda dolů za to, že mi většina těch písní přišla nesmírně utahaná a nudná. Jinak lidé hezcí a vlastně zbytek všeho též. (Mladý Plummer vypadá jako Fassbender !!!!!)

McCabe a paní Millerová (1971)

Čím delší doba od zhlédnutí uplynula, tím vroucnější pocity mě naplňují. Dvě hodiny utekly přerychle a film byl krásný. Stejně jako Warren Beatty a Julie Christie. Chytili za srdce. Velmi, velmi.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tak teda, hobit je na tři díly, protože je plný dodatků z Tolkienových poznámek, ale mě to prostě nebaví. Navíc se tímhle argumentem v tomto dílu nikdo ani ohánět nemůže, protože to co zůstalo stejné jsou tak ty sudy. Dobře, přeháním, ale děj, který by měl být stejný jako je v knize (podle mě), je totálně překopaný, super akční a plný výbuchů (??). A sakra, láska-cosi elfa a trpaslíka? Je mi fuk jestli jsem hnidopich, mně to prostě vadí. Knížka je pohádka/ejchuchu a tohle je celý temný a pitomý. Fakt, fakt jsem z toho smutná. :(! Třetí bude zničení města (Baysplosions!) a závěrečná bitva = tři hodiny výbuchů. Netěším se.

Sociální síť (2010)

Opravdu veliký zklamání, ten film mě děsně otravoval. Všechny charaktery mi přišly jako děsní roboti s odpudivou osobností (a ne, neberu to, že o tom to je, mě to prostě s*alo). A to musím, říct, že ze začátku to vypadalo hodně dobře. Nedokážu si představit, že by se mi na to kdy chtělo dívat znovu (261. nejoblíbenější film?).

Rozervaná objetí (2009)

První půlka byla super. Druhá v zásadě taky nebyla špatná, ale některé dialogy mi přišly fakt moc přiblble nepřirozené (ze začátku mi to vůbec nepřišlo). A taky jsou ty dvě časové linky trochu divně uspořádané. Když začnete film tak, že pravidelně střídáte minulost a budoucnost, tak je zkrátka děsně podivný zničehonic přepnout do vyprávění a nechat to v minulosti. Začalo to slibně a pak to šlo bohužel dolů.

Hedwig a Angry Inch (2001)

Je to drsný, skvělý, silný, transsexuální, s neuvěřitelným (jakože gut, jaja) soundtrackem. Co víc si přát.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Já fakt nemám ráda, když je něco postavené na absolutním ztrapňování se. Což je vlastně první půlhodina filmu, kdy Bohuš běhá namol po Brně? Praze? a dělá nesmysle. Musím ale říct, že jsem byla nadšená z Donutila. Nemám ho ráda, neuvěřitelně přehrává a sympatickej není ani trochu. ALE! Ne tady. Krása vidět ho před jakýmsi životním zlomem, kdy se rozhodl, že je vhodné roli Sluhy vložit do kterékoliv herecké úlohy. A taky jsem se hodněkrát upřímně smála, tak to taky nemůžu zatracovat. Nicméně výsledný dojem byla spíš velká deprese, než cokoliv jiného.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jaký to slastný pocit, když se na film chystáte několik let a nejen že vás to nezklame, ale dokonce to předčí vaše očekávání. Ale to je asi tak všechen slastný pocit kolem Kladiva na čarodějnice. Během filmu se mi chtělo křičet a nadávat, bylo mi špatně a ze vší té nespravedlnosti jsem chtěla zmlátit stěnu (o procesech 50. let není třeba se zmiňovat, je to do nebe volající). Josef Kemr je slizoun (to mu jde dobře) a Elo Romančík mi učaroval (nevím proč mi velmi připomínal Garyho Oldmana, asi ta bradka). Nevím co psát, je to zkrátka skvělé. Upřímně, jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla.

Ostře sledované vlaky (1966)

Teda jsem opravdu zklamaná, že takový český kult (pitomý slovo) je o tom, že se kluk snaží s někým vyspat. Jo, možná je to nějaké dozrávání jeho duše a vývoj v muže, který pak může udělat, co udělá, ale je to nuda. Asi by se mi to líbilo mnohem víc, kdyby to nebylo tolik prosazováno jako top film české kinematografie a pozor, oskarový film. O to větší škoda je, že posledních 15 minut je naprostá skvělost (i když to je takové téma, že se to snad nedá natočit špatně). No, jsem fakt smutná, tohle mě zklamalo jako máloco. (ještě to musím srovnávat s Kladivem na čarodějnice, které jsem viděla včera, měla jsem to v hlavě několik let a byla jsem absolutně nadšená) Jo a! Vladimír Valenta byl zcela úděsný.

Sabrina (1954)

První film s Audrey za mnou a bohužel musím říct, že mi slečna úplně nesedí. Film se mi v zásadě líbil, ale absolutně mi nesedla celá Audrey/Sabrina. S někým jiným bych asi byla nadšená, bohužel hlavní hrdinka dělá mnoho. Uvidím za dva dny, třeba se mi to rozleží v hlavě.