• Krátkometrážní

Zvětšenina (1966)

Jestli má Zvětšenina nějakou pointu, tak mě teda absolutně unikla. Film, kde se hlavní dějová linka řeší asi tak 20 minut, přičemž z toho nic nevzejde. Nesympatické postavy (což sice nemusí nutně kazit film, ale tady teda velmi), které dělají dosti wtf věci. Mám z toho tak akorát dojem, že být fotograf znamená být dement.

Tady to musí být (2011)

Absolutní úžas a nadšenost. Po pěti minutách filmu jsem věděla, že jsem až po uši zamilovaná do Cheyennea, ať už kvůli jeho vzezření, nebo kvůli tomu, co se stalo, kdykoliv otevřel ústa (<3). Tenhle film byl neuvěřitelně silná záležitost a tohle je něco božského. Opravdu nemám co vytknout - nádherně se to pozorovalo, poslouchalo, vnímalo a vstřebávalo. Juch, ať žije Sean Penn.

Poslední Mohykán (1992)

Asi jsem čekala, že to nebude tak hrozně moc velká a dlouhá nuda. Smutné je, že jediné, co se mi na tom opravdu líbilo, bylo jak dopadlo vyjednávání před koncem filmu. Jinak bohužel opravdu nic, jen se stalo to, že z krásné melodie, je teď něco, co mi neuvěřitelně leze na nervy. Film nuda a zkazil mi písničku. Chm.

Metropolis (1927)

No, nemůžu jinak. Neuvěřitelně monumentální.

Millerovi na tripu (2013)

Smála jsem se hodně, ale byla to hovadina. A asi tak v půlce filmu nastal tak strašnej zvrat, kdy se z poměrně reálného filmu stane cosi nespecifikovatelného a kýčovitého (je poznat, že je to přehnané schválně, ale stejně) se scénami (detailními záběry), o které člověk až tolik nestojí. A zkažené scény vložené do závěrečných titulků jsou debilita.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Je to hrozně moc na vážkách mezi 4 a 5. Walter Mitty je neuvěřitelně krásně natočený a milý film s parádním soundtrackem (<3), destinace jsou očitrhající a Ben Stiller se dokonce dokázal ovládnout a své pitvoření skoro úplně vynechal. A kde ne, tam se to vlastně hodí. Bohužel mám dvě ALE, a sice -trochuSPOILER- 1) kde je negativ jsem uhodla po dvaceti minutách a to tomu strašně moc ubere, 2) tohle je absolutní drobnost, nicméně si nedokážu představit, že by nějaké dítě na světě vyměnilo longboard za gumového panáčka (tady mi lehce přišlo, že z těch islanďanátek trošku dělají civilizační zaostalce). Navíc, nevím kdy se naposledy někomu tak moc povedl trailer, což ještě zvýší očekávání. Nejlepší by bylo na Waltera jít a nic o něm nevědět. Na druhou stranu, ten film je tak neuvěřitelně hezky motivační a energií nabíjející a člověk od něj pak odchází v naprosto super náladě. Sean Penn je báječný a po celou dobu, co byl na plátně, jsem musela zamačkávat slzy (citlivka). A opravdu neskutečně se mi líbila poslední scéna (!poslední záběr!), vlastně tam nebyla scéna, která by se mi nelíbila. Šmarja, je to těžké.

Oscar Wilde (1997)

Stephen Fry zkrátka JE Oscar Wilde. Ta podoba mě děsila od samého začátku. Film bohužel až moc mdlý, ačkoliv lepšího herce vybrat asi nemohli. Bosie byl příliš na ránu, ale tak to bohužel asi být muselo. A teda! Takové spoilerování ohledně Doriana. Ts, ts.