Hrdina (2002)

Pokud máte rádi bojové scény typu Tygr a Drak, tak se vám bude tento film určitě líbit. Jinak je to docela nudný film, který se ale zachraňuje úchvatnými záběry.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Tak trochu se zajímám o historii a o druhou světovou zvlášť a tento film na mě zapůsobil hlavně realisticky natočenými bojovými scénami, které jsem v žádném předchozím válečném filmu neviděl.

Santa je úchyl! (2003)

Tímto titulem jsem byl mile překvapen. Čekal jsem, že to bude nějaká další bezduchá vánoční komedie. Celý film je sice založen na sprostě nadávajícím santovi, jeho malým parťákovi a imbecilním chlapci, ale spojeno dohromady to tvoří osvěžující film pro ty co jsou znechuceni vánočním běsněním.

Kód Navajo (2002) odpad!

Říkal jsem si, že by tohle mohl být Ryan v Tichomoří. Docela naivní představa. Abych pravdu řekl, tak jsem to ani nedokoukal. Možná za to mohl dabing, ale ani originál by tuhle nechtěnou "komedii" nezachránil. Dělostřelecké granáty tu vybuchují jako kdyby byla pokaždé trefená benzinka. Docela mě padla čelist při scéně, když byli američtí vojáci přibití k zemi palbou zakopaných Japonců a najednou, kde se vzal, tu se vzal Cage se svým indiánským šifrantem za japonskou obranou linií. Náš hrdina vystřílel komunikační centrum a přilehlý zákop. Jestli tohle bylo myšleno vážně, tak v kolonce žánr chybí komedie.

Zelená míle (1999)

Četl jsem Zelenou míli od Stephena Kinga, a proto jsem byl zvědavý jak se tento film povedl. Musím říct, že film mě nezklamal postavy a tajuplná atmosféra jsou vykresleny stejně jako v knize. Zajímavý a silný příběh podle vynikající předlohy s vynikajícími herci.

Tmavomodrý svět (2001)

Když jsem viděl tento film poprvé, byl jsem mírně zklamaný. Čekal jsem, že to bude hlavně o leteckých soubojích, ale těch ve filmu není až zas tolik. Po druhém shlédnutí se mi ale film začal velmi líbit. Letecké souboje jsou podle mého názoru velice dobře natočeny a vztah mezi hlavními postavami je na rozdíl od Pear Harboru uvěřitelný. Myslím si, že je v tomto filmu věrně vylíčena doba ve které se děj odehrává a scény z komunistického lágru ve mě probouzejí pocit nesmírného smutku a zlosti nad osudem našich letců, kteří se vrátili ze západní fronty domů.

Forrest Gump (1994)

Mám rád filmy, které ve vás po jejich zhlédnutí zanechají takový příjemný pocit a vy o tom filmu musíte přemýšlet. Forrest Gump je jedním takovým filmem. Tento film ve mě zanechal příjemné melancholické vzpomínky. Když jsem smutný nebo mám špatnou náladu, tak mě vždycky zahřeje na duši. Krásný příběh, nádherně natočeno...