A-Team: Poslední mise (2010)

Je to sice děsná ptákovina, ale zábavná ptákovina, která se nese v duchu původního seriálu, kterej jsem kdysi jako děcko sledoval na ORF.

Kniha přežití (2010)

Takhle nějak si představuju svět Falloutu. To, že s sebou táhl jistou knihu mě vůbec nevadilo. A i kdyby nesl třeba kuchařku, tak by to atmosféře vůbec nic neubralo.

Odtud až na věčnost (1953)

Hodně cenzurovaná a značně zjednodušená verze, ale je fakt, že narvat celou knížku do dvou hodin prostě nejde. I přes tyto výtky je to stále pěkný film, který stojí za to vidět.

Pacifik (2010) (seriál)

Objektivně je to na tři hvězdy, ale čekal jsem od toho daleko víc, než to nakonec nabídlo. Byl bych radši, kdyby to udělali podle jedné postavy a pořádně. Takhle to skáče sem a tam bez nějaké návaznosti a nepůsobí to celistvě.

Kick-Ass (2010)

Sice to není plných pět hvězd, ale už jenom kvůli Hit-Girl to s klidným srdcem zaokrouhlím nahoru. Nejsem sice kovaný fanoušek tohoto žánru a filmy podle komixu nevyhledávám, ale tady jsem prostě musel udělat vyjímku. Je fakt, že to není film pro každého, ale já se prostě bavil. Nedrží se to striktně předlohy, což je možná i dobře, ale celková atmosféra komixu je zachovaná. Nepostrádá to humor, napětí a "Rescue scene" je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Fantazie se Gilliamovi nedá upřít, ale film jako celek docela nuda. Navíc půlka postav mě dost lezla na nervy. Hlavně Anton byl permanentně na pěst.

Pád do tmy 2 (2009)

No nedokážu si představit, že by se u tohohle někdo bál pokud viděl jedničku. Ta měla výbornou atmosféru. Dvojka je jenom vyvražďovačka, kterou táhne Shauna Macdonald. S logikou se scénárista nepáral. Vypasenej šerif vezme ženskou, která si nic nepamatuje, rovnou z nemocnice do jeskyní, aby jim pomohla s hledáním ostatních? Týpek spadne s prokousnutým krkem do propasti, aby pak na konci... no radši nic. Abych jenom nekritizoval, tak se mě líbily odkazy na holky z jedničky, ale to je trochu málo. No a konec to pak úplně zazdil.

Rec 2 (2009)

Akorát mě není jasný proč jich tam pošlou vždycky tak málo. Beru, že šli prozkoumat co se tam stalo, ale jenom čtyři? (toho exorcistu nepočítám)

Beau Geste (1939)

Tak nám to pěkně začíná. Podpůrná jednotka cizinecké legie dorazí k obklíčené pevnosti kdesi uprostřed saharské pouště, ale uvnitř ani kolem není ani živáčka. Tenhle film ovšem není ani tak o legii, jak by se mohlo z posteru zdát, ale o třech bratrech o které se od mala starala jejich tetička. Ta vlastní vzácný safír. V momentě, kdy jim ho ukáže zhasne světlo a safír je fuč. Než se tetička stačí rozkoukat přidají se všichni bratři k legii, kde řeší kdo ho ukradl. Nedávno jsem viděl Útěk k legiím a tady jsem se jenom potutelně usmíval jak naivně si filmaři představovali život v cizinecké legii, ale na druhou stranu byla jiná doba.

Ďáblova pouta (2008) (TV film)

Docela jsem se na tuto čtyřdílnou sérii těšil jelikož tu hraje Dominic West a Johm Simm - oba z mých oblíbených seriálů. Příběh se odehrává v období anglické občanské války z pohledu sedmnáctileté dívky - fiktivní charakter Angelica Fanshaw. Tahle holčina má ovšem zvláštní dar přivodit každému, kdo se do ní zamiluje, neblahý osud. A tak se nám naskýtá pohled nejprve ze strany roajalistů, dokud osud nerozhodne jinak. Poté se seznámíme s plukovníkem parlamentaristů Thomasem Rainsborough a během celého děje nás provází žoldák Edward Sexby, kterého hraje John Simm. Cromwell dostává víc prostoru až v druhé polovině. Děj se omezuje na stručný nástin doby a moc detailů v něj nenajdete, ale i tak se jedná o docela zdařilou minisérii.