Prohibition (2011) (seriál)

Člověk by řekl, že prohibice prostě přišla ze dne na den, ale tenhle dokument to bere pěkně zeširoka, takže než se k samotnému protlačení zabanování chlastu dotlačí v zemi snů, tak uběhne skoro pul století. Třojdílný průřez prohibicí je moc pěkné panoptikum důležitých figurek a nátlakových skupin.

Pod vodou (2020)

Jop s flaškou vajna se to kouká pěkně. Super atmosféra a dobrá jednohubka v karanténě. Apoň, že Paulův králíček to doklepal na hladinu.

Zaklínač (2019) (seriál)

Není to tam, prostě není. Atmosféra z knižní předlohy zmizela a je z toho průměrná americká fantasy, ale to jsem tak nějak čekal. I tak mi to přišlo natočené bez duše a bez náboje. Nejlepší byl první díl s Renfri, kde byl vlastně i jedinej dobrej souboj. Ciri se jim docela povedla. Yen je ok, ale zbytek ansáblu mě vůbec nebyl sympatickej. Černí elfové vypadají jak čerti, což je aspoň vtipný. Nilfgárdský brnění asi nemá cenu komentovat a jejich vojáci nemají chudáci ani pochvy pro meče a všechno musej tahat v ruce. Třeba takový blbosti mě napadaly, když jsem to sledoval a nudil se. Takže zbývá Henry, kterej se moc snaží a vlastně to celý drží nad vodou. Škoda, že to nenatočili v době pána prstenů, kdy se nehrálo na POCéčka.

John Wick 3 (2019)

Až na hrátky s brokovnicemi a krátkou účastí Halle Berry je to pořád to samé dokola. Nečekal jsem žádné umělecké dílo, ale vidět nepřátelé jak pořád nabíhají jak lemingové po chvíli prostě přestane bavit.

Cobra Kai (2018) (seriál)

To takhle člověk náhodou narazí na tenhle seriál odnikud a pak ho zkoukne během jednoho dne. Tož nedá se svítit, po druhé sérii plná palba. "No, no, we accept boys and girls. Gender what? Hey, is this a prank call?"

Školní nářez (2018)

Škoda, přeškoda. Takové obsazení a taková slabota. Od dvojice Simon Pegg a Nick Frost jsem toho čekal daleko víc.

Poslední království (2015) (seriál)

Konečně štítová hradba použitá v praxi. Škoda jenom, že Uthreda hraje takovej skrček. Jakožto čtenáře předlohy musím pochválit tvůrce, že se knížek drží velmi volně, takže i když víte jak kdo dopadne, tak se k cíli dopracuje vlastní cestou. Třetí série byla zatím nejlepší.

Bílá královna (2013) (seriál)

To je tak, když člověk čte Soumrak rytířstva a narazí na fotku Jamese Fraina a pod ní je popis: "Filmový, a přesto autentický Warwick." Už to samo o sobě je doporučení. Je ale potřeba mít aspoň základní povědomí o válce růží. Kdo a proč proti sobě bojoval tu moc dobře vysvětlené není. Je to pohled z trochu jiné perspektivy a bitvy, kterých bylo v té době požehnaně tu skoro nejsou a pokud ano, tak vypadají strašne lacině. Nicméně se to drží docela věrně historických událostí.