Johančino tajemství (2015) (TV film) odpad!

Z téhle "pohádky" se mě dělalo fakt blbě. Přiznám se, že jsem vydržel půl hodiny. Víc jsem toho nedal. Slovy klasika, který vystihuje tuhle patlaninu: "Chce se mi zvracet"

Korunní princ (2015) (TV film)

Na tu bídu posledních let co předváděla česká televize o vánocích je tohle svěží vítr. Nemá to žádnej komplikovanej a utahanej děj o ničem na dvě hodiny. Od začátku je jasný kdo je hodnej a kdo zlej. Postavy jsou správně pohádkové a místy naivní, ale to snad k pohádkám patří. Kamera se jim taky povedla. Nepůsobilo to na mě jako studiová pohádka točená venku. Drak sice vypadá jako osekaná verze Sintelu, ale čert to vem. Hlavní je, že jsme se u toho bavili.

Pod klenbou stromů (2013)

Tak nevím, čekal jsem film o přežití sestřeleného pilota v džungli a jak se bude snažit dostat zpátky ke svým - tak to aspoň vypadalo z traileru. Misto toho jsem dostal film o ničem. Borec ujde pár metrů a pak minutu (někdy i více) čumí do blba, pak ujde dalších pár metrů a situace se opakuje. A aby to divákovi nebylo líto tak je to ještě proloženo dlouhými záběry na džungli, kde se ale vůbec nic neděje. Občas je slyšet střelba a dunění někde v dálce, aby se divák úplně nenudil. No a to je v podstatě všechno, co se ve filmu děje.

Dredd (2012)

Nevěděl jsem do čeho jdu a co od nového Dredda čekat. Ten z '95 se mi docela líbil a tak trochu zamrzí rezignace na jakýkoliv příběh. Ten by se dal shrnout asi nějak takto: "Přišel, odsoudil, co kladlo odpor to postřílel". Ale co už, v jednoduchosti je síla a tenhle soudce je nekompromisní sympaťák.

13 samurajů (2010)

Konečně po dlouhé době žádný lítání na drátkách ani žádnej uměleckej balet s mečíkama. Když se do toho naši milí zabijáci pořádně opřou, tak ulici suchou nohou nepřejdete.

Piece of Cake (1988) (seriál)

Jelikož tu není obsah tak aspoň stručný popis: Piece of Cake je příběh o fiktivní stíhací peruti RAF podle románu Dereka Robinsona, který popisuje období od začátku druhé světové války až po bitvu o Británii. Je to TV série takže nečekejte ohromující letecké souboje. Autoři si vystačili s šesti dochovanými spitfiry a použitými záběry z filmu Bitva o Británii. O souboje tu ale až tak nejde. Spíš o změnu atmosféry mezi piloty jak válka pokračuje. S každým dílem je totiž na skupinové fotce čím dál tím míň tváří.

Stíhači Red Tails (2012) odpad!

Zlatej Pearl Harbor. Tohle bylo fakt peklo. Pro Big Beara: SWOTL jsem hrál taky, stejně jako AOE, AOP, B17 a další hry co byly kdysi na 386. A právě proto, že něco málo vím o letectví jsem u tohohle filmu trpěl. Mohl bych se tu rozepisovat co všechno se mě nelíbilo, ale na IMDb už to pěkně rozebrali tady: 100 things we learned from Red Tails

Speciální jednotka (2011)

- Na to rádio se vykašli, voe. Stejně pro nás přiletí vrtulníky. - A co když se to posere? - Hmm, máme přece plán "A" tak se uklidni, mladej. Asi takhle nějak mohl vypadat rozhovor téhle speciální jednotky před odletem. Děj nemá cenu ani rozebírat, spíš jak je to natočeno. Vojenský poradce tohoto filmu se nejspíš podílel i na Komandu, protože realita je zhruba na stejné úrovni. No a když už dojdou i lstiví Afghánci, posypeme naše hrdiny troškou kamení, aby se nenudili. Na konci jsem už jenom čekal, kdy na ty dva spadne UFO.

Jeden musí z kola ven (2011)

Tak napodruhé dávám plné hodnocení. Je to film o detailech a ne všechny se dají postřehnout po jednom zkouknutí. Pokud tohle téma někoho zajímá, doporučuju přečíst Lovce Špiónů (Spycatcher v originále) od Petera Wrighta. Edit: Tak jsem viděl i seriál a musím říct, že film byl daleko přehlednější a srozumitelnější.

Ocelová pěst (2011)

Číslo 5 se za mlada, než ho zakopali na vrakovišti, dívalo na Rockyho a pak si v ringu vzpomnělo jak na to . Děj je celkem jasnej v momentě, kdy je představenej Zeus, ale nic naplat, amíci holt tyhle filmy umí točit.