Ducháček to zařídí (1938)

"To je bůžek? Jo to není milost paní?" Ducháček je jedna z nejlepších postav Vlasty Buriana. Neuvěřitelně zábavné i po letech reprízování

Talentovaný pan Ripley (1999)

Není to tak hrozné jak se z těch tří hvězdiček může zdát. Je to zajímavý thriller, ale bohužel chvilkama trochu moc zamotaný a přitom docela nudný. Navíc pana Ripleyho měl hrát někdo jiný. Damona mám rád, ale on nedokáže zahrát opravdovou svini. Možná tak drzého floutka Willa Huntinga, ale tu svini ne

Přemluv bábu (2010) odpad!

Dávám odpad z hlediska lidského a ne politického. Issová, Mádl a Zelenka si to u mě pěkně rozsekali. Takhle zesměšnit starší obyvatele a udělat z nich nesvéprávné idioty, kteří volí ze zvyku? Co nás proboha čeká přístě?

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Velmi zajímavý příběh se skvělou severskou atmosférou skončil ve svém filmovém zpracování tak někde napůl cesty. Je to velká škoda. Rád bych Opleva ocenil za tu snahu natočit něco tak těžkého jako adaptace výborné knihy, ale nemůžu. Nemůžu protože se to prostě moc nepovedlo. Možná za to může scénář, který je dost nahrubo nasekaný podle knihy, kdy se po dlouhém představování hlavních postav se pak rychle začne vyšetřovat. Možná za to může sám Oplev, který jakoby nevěděl co z toho filmu má být. Měla to být detektivka? Psychologický thriller? Drama o dvou odlišných lidech? Navíc herecké obsazení se taky moc neukázalo. I když se Michael Nyqvist typově hodí pro roli Blomkvista, je toporný a bez charismatu. Zbytek ansámblu je nevýrazný, plochý a snadno zapomenutelný. Jediná Noomi Rapace se opravdu předvedla a film si ukradla pro sebe. Je to škoda. Film mi přijde spíchnutý přiliš horkou jehlou. Jakoby chtěli kout železo dokud je žhavé. Doufám, že pověsti o americkém remaku v režii Davida Finchera jsou pravdivé. Tenhle materiál by mu určitě seděl. P.S: výtku bych měl i k dabingu. Chápu, že tohle je jen nějaká švédská detektivka a ne holywoodský blockbuster, přesto ale takhle odfláknout dabing je ostudné

Bulšit (2001) odpad!

Český název pro americký film asi nikdy nebyl výstižnější. Je to opravdu "BULLSHIT"

Jack Frost (1998)

Tohle je takový Duch bez Whoopi Goldberg, cílený pro desetileté hokejisty

Návrat do budoucnosti III (1990)

Originalitu prvního dílu ani zamotanost druhého to nemá. Ale má to divoký západ a musím říct, že mi to sedí.

Koloběžka první (1984) (TV film)

Prosté, jednoduché a přitom neskutečně pohodové.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jedna z nejkrásnějších pohádek a totální klasika. Bez téhle pohádky nejsou vánoce vánocemi