Honza málem králem (1977)

Trošku atypická ale přesto vynikající pohádka. Valerie Kaplanová se jako smrtka snad narodila. Z toho jejích smíchu sem měl v dětství doslova husí kůži:-)

Zlatovláska (1973) (TV film)

Jedna z klasických pohádek s pěknýma písničkama a sympatickými představiteli. Dějem i stylem je trošku jednodušší než jiné klasiky, ale i tak má své jedinečné kouzlo

Mary Poppins (1964)

Tenhle muzikál miluju. Julie Andrews a Dick Van Dyke jsou dokonalá dvojka

Tarzan (1991) (seriál)

Nedávno sem viděl pár dílů a musím přiznat, že sem se i trošku začervenal. Nedokázal sem totiž pochopit, co mě k tomuto seriálu tak táhlo, že sem to zhruba v těch osmi letech sledoval. Vždyť i Kinght Rider je ve své jednoduchosti proti tomuhle seriálu jak Vojna a Mír k Honzíkově cestě - Tarzan dělat vtip, pak se stát problém, Jane v průseru, Tarzan řvát : "AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA", Tarzan všechno vyřešit a potom zase dělat vtip z Cheetah - to je tak zhruba popis téměř každé epizody. Dávám jednu hvězdičku z nostalgie ale víc už to vidět nechci.

Profesionálové (1977) (seriál)

Výborný krimi seriál. Mám jej raději než CSI : (doplňte město dle libosti) a další nové kriminálky. Ty už do toho zbytečně tahají city, rodinu a různé vedlejší dějové linky. Tohle je čirá a jednoduchá kriminální klasika

Den otců (1997)

Nudný a křečovitý americký remake francouzské komedie. Jen další z řady všech těch předělávek, k jejichž popisu stačí první věta mého komentáře. Možná by to nebyla až taková katastrofa, ale to by nesměli být na světě chlapíci jménem Pierre Richard, Gerrard Depardieu a Francis Veber. Ti tři totiž natočili ten samý film, jen dřív, líp a vtipněji

Babe (1992)

John Goodman je jediným světlým momentem tohohle rutinérsky a nudně natočeného snímku

Opravdová kuráž (2010)

Výborný western od bratrů Coenových. Reálné vzezření, skvělá režie a kupodivu nepříliš westernová, přesto naprosto sedící hudba. Tenhle film sem si opravdu užil. Westerny miluju a po dlouhé době vznikl pořádný a opravdu skvělý snímek daného žánru. Coenové navíc dali důraz na postavy což oceňuju. Každý se svojí postavou spojil dokonale. Jeff Bridges a Matt Damon jsou výborná dvojka střelců. Barryho Peppera sem skoro nepoznal a Josh Brolin ve mě dokázal i přes malý prostor vyvolat odpor k postavě Toma Chaneyho. Ale i tak jsou to jen sekundanti neuvěřitelné Hailee Steinfeld. Té opravdu patří hluboká poklona, protože dokázala strčit do kapsy všechny ostřílené holywoodské harcovníky a spolehlivě si ukrást celý film pro sebe.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Kam se hrabe Sergio Leone a jeho dlouhé záběry na obličeje ve westernech. Tady ho strčili do kapsy. Tady furt někdo na někoho hledí jak na svatý obrázek a po minutě svěřepého pohledu a dramatické hudby řekne - "Ano!" Scénárista se evidentně příliš nenadřel.