Na vlásku (2010)

No upřímně mě to překvapilo. Před filmem sem si říkal, že je to Disneyovka bez Pixaru, takže tam budou roztomilá zvířátka, velké muzikálové scény a bude cítit jistá přiblblost. Ale říkal sem si : "Jdeme na to s dětmi, které chtějí vidět princeznu. Těm se to bude líbit a já to nějak přežiju." Děti se bavily a musím přiznat, že já a přítelkyně taky. Konkurence se začíná přibližovat dosud suverénnímu Pixaru. Loni přišli Dreamworks s parádním Jak vyčvičit draka a teď Disney ukázal, že to umí i sám (i když pod menším dohledem Johna Lassetera). Film je vtipný a zábavný, zvířata jsou roztomilé a srandovní (kam se hrabe Šemík na Maxima) a hlavní dvojice je neskutečně sympatická. Nejvíc se mi líbila scéna vypouštění lampiónů, kam dokázali režiséři natlačit tolik emocí a tolik života do postav, že Robert Zemeckis i s těmi svými digiherci musí zelenat závistí. Malé bezvýznamné plus dávám za vynikající dabing. Speciálně Vojta Kotek mě bavil a podle mého z něj roste opravdu výborný dabér. A vedle něj mě ještě zaujal i skvělý dabing Heleny Vondráčkové.

Moje rodina (2000) (seriál)

Podle mě to bylo nějak takhle. Sešlo se pár lidí u stolu a řekli si :"Už máme po krk těch originálních britcomů. Uděláme pro změnu úplně obyčejný sitcom. Bude tam rodinka. Manželé ve středním věku, tři děti. Jeden bude magor, jeden bude cynický inteligent a jedna bude holka a královna školy." A tak vznikla Moje Rodina. Na první pohled obyčejný, řadový sitcom pro všední podvečer. Ale na ten druhý...no mohli se pánové ze všech sil snažit udělat obyčejný seriál, ale nepovedlo se a udělali skvělý a vtipný britcom pro nějširší veřejnost. Uznávám, že ne každý díl geniální, ale každý slabší vtípek je bohatě vyvážen těmi silnými. Tenhle seriál mám opravdu rád a ze všeho nejvíc dvojici rodičů Robert Lindsay a Zoë Wanamaker, kteří si své role evidentně velmi užívají

Černá labuť (2010)

Po technické stránce precizně a řemeslně vystavěný snímek. Nicméně i tak se jedná o zklamání. Jsem zklamaný tím, že ve mě film nedokázal vyvolat žádné reakce ani emoce. Sledoval sem prostě snímek o psychicky narušené osobě, která je náhodou baletka. Film mě opravdu zklamal. Po výborném Wrestlerovi sem prostě od Aronofskyho čekal něco jiného, než jen technicky dokonalé, ale emočně chladné dílo. Jediné pozitivum, které mě opravdu nadchlo je herectví Natalie Portman. Jestli za tohle nebude Oscar, tak na světě neexistuje spravedlnost. Ale ani její brilantní výkon nedokáže zvednout moje hodnocení.

Slunce, seno, jahody (1983)

Důkaz, že první je téměř vždy nejlepší. Asi nejzábavnější díl série

Babička (1971) (TV film)

Pamatuju si jak sem tenhle film neměl v dětství rád. Byl temný a smutný. Až později, když sem si přečetl předlohu sem pochopil. Pan Moskalyk natočil krásný film. Skvělé herecké výkony, díky kterým postavy skutečně ožívají. Skutečně dílo hodné mistra

Doktor Hollywood (1991)

Michaela J. Foxe a většinu jeho filmů mám upřímně rád. Tenhle do toho výběru patří. Uznávám, že je to šablonovité a nijak nepřekvapující ani originální, ale příjemné, pohodové a zábavné.

Králova řeč (2010)

Z Toma Hoopera roste osobitý a velice schopný režisér. Tenhle film je brilantní od začátku do konce. Helena Bonham Carter, Geofrey Rush i Colin "dejtemukonečněoskara" Firth jsou naprosto famózní a ani osazenstvo ve vedlejších rolích se nenechává zahanbit. Vyzdvihl bych zejména Guy Pearce, Michaela Gambona a Timothy Spalla. Ale i tak mám oči otevřené. Nejsem z těch co budou slepě křičet, že je to nejlepší film všech dob. Není to film, který by rozpoutal revoluci nebo se stal obrovským kultem. Osobně si ho ale řadím mezi filmy jako L.A. Přísně tajné, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle, Gran Torino, Kmotr nebo Rain Man. Je to geniální snímek, v němž všechno je přesně na svém místě. Film jehož skvělá režie je podpořena skvělým scénářem a vynikajícími herci. Je to snímek, stejně jako ostatní jmenované, od těch co milují film, pro ty co milují film. Jeden z nejkrásnějších snímků co jsem kdy viděl. Děkuji