South Park: Peklo na Zemi (1999)

Neznalému se může zdát, že komika spočívá jen v kadenci sprostých slov. Ale opak je pravdou. Humor dua Parker/Stone je drsný, inteligentní a umí až neuvěřitelně silně řezat do živého.

Ip Man 2 (2010)

Trochu holywoodštější pokračování výborného kung-fu filmu. To že film téměř kopíruje Rockyho IV mi nevadí. Ani to že Japonce trošku nešikovně vystřídali Britové s obyčejným boxerem. Vadí mi, že tvůrci někdy zbytečně chtěli udělat větší akci, pro větší efekt. Nejviditelnější je to při souboji na stole. Ty lana jsou tam až příliš zjevná a výsledek je hodně rozpačitý. Kdyby to udělali na zemi v ringu a pořádně bez lan bylo by to o několik tříd výš. Jinak akce je na vysoké úrovni a závěrečná bitka je skvělá. Ne tak úžasná jako v předchozím filmu, ale skvělá

Pro hrst dolarů (1964)

Takový zástřel, který vydatně kopíruje Kurosawův originál, nicméně už naznačuje světlé zítřky vynikajícího italského režiséra

Hedwig a Angry Inch (2001)

Zajímavý punkrockový muzikál s neskutečně nadupaným soundrackem.

Red (2010)

Tahle komedie je zdánlivě skvělá. Zápletka je patřičně zapletená a přitom jednoduchá. Bruce Willis je správný tvrďák, Mary-Louise Parker je správně roztomilá, John Malkovich je správně švihlý, Karl Urban se ze záporáka změní v slušňáka, akce je přehledná a kvalitní....je tu zkrátka všechno co tu může být. A přesto tu něco chybí. Celý film se usmíváte ale nesmějete. Žádná parodie, žádný opravdový a nefalšovaný výbuch smíchu. Jedná se o jednoznačně kvalitní akční komedii, ale bohužel není ani nepatří mezi ty nejlepší. Pro mě jsou to slabší čtyři hvězdičky

Jack (1996)

Asi podobný případ jako Dracula. Celkově nudný a utahaný film se zajímavým námětem, který zachraňuje před horším hodnocením jediný herec. V Draculovi to byl vynikající Gary Oldman, v Jackovi je to neméně skvělý Robin Williams. Škoda nevyužití šance, protože námět je opravdu hodně zajímavý

O Honzovi a Barušce (1977) (TV film)

Jednoduchá, nenáročná, pohodová studiová pohádka s písničkama. To je vcelku to jediné co se dá říct. Je to pohodička na nedělní odpoledne

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Jestli první Piráti nemohli uspět bez Jacka, druzí jakoby bez něj nemohli být natočeni. Jack je prostě všude. Ne že by to vadilo. Dívat se na postavu, ve které se cítí dobře a kterou si vysloveně užívá herec velikosti Johnyho Depa, na tu je vždycky radost koukat. Ono je to taky to jediné co si tu člověk užije. Orlando Bloom hraje...tedy hraje. Síš se snaží být sexy a kouká je při tom prkenný jak laťka z plotu. Keira Knightley si prý užívala větší akci ale ve výsledku to taky vidět není. Scénář je zamotaný jak hadr ve větru a některé triky jsou až moc přehnané. Tenhle film vlastně zachraňují čtyři věci. Jednak znovu výborný Johny Depp - charisma Billa Nighyho, které se dostane i přes tu digitální masku - poslední zhruba půlhodina, která jakoby našla ten dětinsky poťouchlý náboj prvního dílu - a taky závěrečný asi třívteřinový šok z příchodu Geoffrey Rushe

Prokletý klub (2009)

kvalitní film o anglické trenérské legendě. Čekal sem sportovní klasiku, kterak slabí chcípáčci z Derbyshiru porazí slavný Leeds United. Ale to sem tenhle film podcenil. Je to příběh o vzestupu a následném pádu výborného a kontroverzního trenéra, v podání vynikajícího Martina Sheena. Sice se tu najde několik výrazných chyb. Zejména přeslazený konec a vykreslení hráčů Leedsu jako jednoznačných záporáků. I tak se mi tenhle film hodně líbil. Hlavně zobrazení zápasů je hodně dobře udělané. Rozhodně se jedná o skvělý sportovní film

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film) odpad!

Všechno je to takové krásné, barevné, rozjásané......jedním slovem plastové. Kenny Ortega jakoby rozbalil krabici s barbínkama a teď si s nima hrál a zpíval si u toho debilní písničky. Je to nejdivnější, nejnudnější a jediný PVC muzikál který sem viděl. Jednou a dost