Maurice Richard (2005)

Tohle je rozhodně krok správnou cestou. Hokejových filmů je celkem málo. A těch kvalitních, které mapují některou událost nebo život slavné hokejové osobnosti je úplné minimum. Přitom zejména NHL je plná slavných příběhů. Charlie Gardiner, brankář Chicaga, který tak toužil po Stanley cupu, že ignoroval svoje zdraví a zemřel na rakovinu jen pár dní po jeho zisku. Bill Durnan, který trpěl před zápasy takovou trémou, že mu předčasný konec kariéry doslova zachránil život. Terry Sawchuck, kterého výbušná povaha nakonec stála život. Jaques Plante a jeho slavná věta :"No Mask, no play." Summit series a slavný Hendersonův gól. Gordie Howe a jeho dlouhověkost, díky které si zahrál v jednom týmu se svými syny. Příběhů a hrdinů je hodně. A Maurice Richard patří mezi ty největší. Tenhle film je mu obrovskou poctou. Je skvěle zrežírovaný a velmi kvalitně zahraný. Roy Dupuis v titulní roli doslova žáří. Film krásně servíruje nejslavnější momenty Richardovy kariéry a dává tak naději, že možná jednou se zfilmuje další slavný příběh z prostředí NHL. Jen doufám, že to bude stejně kvalitní jako tenhle snímek. Pro mě spolu s MIRACLE nejlepší hokejový film. Zatím

Jak se staví sen (2007) (pořad) odpad!

Volovina jaké není rovno. Všechny návrhy a řešení jsou neúčelné, rádoby umělecké, studené a neútulné. Od obýváku čekám že bude útulný a ne že tam budu muset sedět na klekátku a dívat se na umělecky vyvedenou stěnu, pokrytou marmoleem, nebo jak se tomu bordelu nadává. Navíc ty vyjádření pánů a slečen "designérů" jak to dělá tohle a to dělá tohle a ve výsledku je to zakomponováno jako prvek, který doplňuje celek a bla bla bla. Navíc se mi líbí jak doslova ignorují jakékoli přání obyvatel bytu a drží se jen své umělecké vize

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Některé příběhy jsou opravdu drsné a pomoc chápu. Navíc se mi líbí styl návrhářů. Narozdíl od tuzemského JAK SE STAVÍ SEN aspoň berou v potaz přání a tužby obyvatel jednotlivých pokojů a místo jakéhosi pseudouměleckého nábytku a řešení pokoje, vytvoří sice kýčovité a prvoplánovité, ale přesto účelné pokoje. Co se mi nelíbí je styl moderování Ty Pennigtona, to megalomanství, které z každé epizody doslova křičí, ty někdy až do očí bijící a zbytečná monstróznost projektů a to srdceryvné objímání a rádoby empatie při předávání

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Je to nudná, natahovaná a špatně zahraná slátanina. Několik opravdu vtipných kousků se najde a zhruba poslední půlhodinka, kdy se režisér přestane držet všech měřítek a začne do placu pouštět ty nejujetější nápady, je opravdu zábavná. Nejvíc sem si užil souboj architektů. Jinak kde nic tu nic

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Steven Kloves je líný debil. Na scénáři se evidentně příliš nenadřel. Moje představa toho jak vznikl "jeho" scénář vypadá asi nějak takhle. Vzal knížku, někde u stránky 400 ji roztrhl, pár stránek mírně přepracoval a hodil to Davidu Yatesovi ať se s tím nějak porve. A ten se s tím porval. David Yates a hlavní herecká trojice má můj velký respekt, protože to co dokázal Kloves podělat, to dokázali tihle tři zachránit. Z Yatese vyrostl režisér zajímavých rozměrů. Dokáže filmu dát atmosféru a dostane do filmu scény, které dokážou vyrazit dech a vzbudit silné emoce (např. kreslený film, úvodní odchod Hermiony od rodičů nebo tanec na Nicka Cavea) a hlavní herecký trojlístek mu v jeho snažení zdatně sekunduje. Nejslabším článkem je tedy opět Kloves a ani on, ani slabý soundtrack mě nedokážou přesvědčit abych nějakou hvězdičku sebral. Nejsem pozér, abych jen řekl tam je málo akce, je to nuda a blbost. Mě se film líbil hodně, bavil sem se, jsem potter-fanda, akce tam bylo dost, byla skvělá a držím Yatesovi všechny palce, které mám ať dokáže ukočírovat to velké finále. Zejména se těším na medilonek ze života Severuse Snapea.

Kurýr (2002)

Ryze průměrná akční jízda, kde jediné co stojí za vidění je Jason Statham

Princezna ze mlejna 2 (2000) odpad!

V Holywoodu se říká, že každá dvojka musí být větší. Tahle teda byla. To teda jo. Přehrávání Blanarovičové, Zindulky, Županiče a Ševčíka přerostla všechny meze stupidity a z postav, které v jedničce byli poťouchlé zábavné postavičky, se v tomto pokráčování stali frenetičtí idoti, kteří máchají rukama do vzduchu a snaží se být zábavní. Příběh taky dostal zabrat. Válečná deprese se skřípavě střídá s letní depresí ve mlýně a mrtvých je ke konci jak much. Je to obrovská hovadina

Princ a Večernice (1978)

pohádková klasika. Skvěle natočená, skvěle zahraná, lehce poučná a vysoce zábavná

Princezna ze mlejna (1994)

Jedna z těch lepších porevolučních pohádek. Troškovy pohádky moc nemusím, ale tahle je tak milá, pohodová, pěkná a nijak zvlášť poučná, že se na ni pokaždé rád podívám

Swordsman 3 (1993) odpad!

Tohle je trochu silné kafe. Proč se na tenhle film podívat. Herecké výkony? Ne! Herecké výkony jsou v asijských film většinou slabé, ale v tomhle filmu se rozhodli klesnout až na dno a pak ještě chvilku hrabat. Režie? Ne! Film má blbý střih, podivné zrychlovačky a snímá se to z hodně divných úhlů. Scénář? Ne! Scénář prakticky neexistuje a herecké osazenstvo na sebe jen hází věty, které spolu ani moc nesouvisí. Ale pak tu máme ještě akční scény, tu záchranou páku asijských akčních filmů.....Tak tady jedno obrovské NEEEEE!!!! Akční scény? Ty tady neexistují. Pokud nepočítáte partu dementů v čínských hábitech, létají na drátech, všelijak mávají rukama a ještě k tomu dokážejí pronášet jakési repliky. Kung-fu filmy mám hodně rád, ale co je moc to je moc.