Slon (2003)

Mozaikovité filmy mám ráda, ale tohle bylo špatně. Tolik zbytečných věcí mohlo být nahrazeno tolika věcmi, které mi v tom filmu chyběly. Postava jde a jde a jde, pořád jde, pořád a pořád jde... Obloha, obloha, obloha, obloha ve dne, obloha v noci, obloha, no... Beethoven, dlouhatánskej Beethoven. Viděla jsem už několik filmů, věnující se tragédii v Columbine a tenhle byl z nich nejhorší. Špatný špatný, byl to nevyužitej potenciál.

2:37 (2006)

Neskutečně uvěřitelný film. Nečekala jsem od něj nic, taky jsem o něm nic nevěděla a dostala jsem se k němu víceméně náhodou. A dostalo se mi něčeho, nad čím člověk chtě nechtě musí ještě dlouho po konci přemýšlet. Syrové, reálné, originálně zpracované, smutné drama. Ten konec mě dostal, fakt jo, jeden z nejmíň očekávanejch filmovejch konců pro mě osobně. "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else."

Občan Havel (2007)

Dokument jsem viděla poprvé včera večer, tedy v den, kdy Václav Havel zemřel. Já jsem si pana prezidenta vždycky neskutečně vážila, považuju ho za jednu z největších osobností a hlavně byl pro mě potřebnou morální autoritou, kterou naše republika potřebovala. Žilo se tu tak nějak s nadějí, dokud jsme věděli, že tu je...teď mám trochu strach. Tak či onak, vzhledem k tomuhle všemu jsem film prožívala asi víc. Přesto nemůžu nedat 5*. Film o politice a přesto tak nepolitický, plný humoru a názorů, se kterými víceméně souhlasím. Ráda bych zdůraznila, jak jsem byla okouzlená tím, jak krásně se pan Havel choval ke své první ženě Olze a tím, jak pan Koutecký zvládl důstojně a se zachováním piety natočit reakci pana prezidenta na její smrt. No a samozřejmě rozhovor se Zemanem je parádní... Na tenhle dokument se evidentně nedá napsat krátký komentář. Vlastně díky němu ty komentáře psát vůbec můžeme. Takže... děkujeme, pane prezidente.

Warrior (2011)

Viděla bych to na překvapení roku. Věděla jsem, že jde o dobrý film, ale takhle silnou věc jsem fakt nečekala. Šla jsem do toho dost skepticky, téma je ohrané a nenapadlo mě dopředu nic, co by mě na tom mohlo zaujmout. Teď bych si za ten svůj a priorní názor nejradši nafackovala. Paráda!

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Je to umělý, je to nepravděpodobný, k Alici Nellis se to fakt vůbec nehodí a product placement je otravnej. Já šla do kina a nic nečekala a kupodivu jsem se docela dobře bavila. Chýlková vypadá úžasně, strašně jí to sluší a Ondřej Sokol mě dostal :). Není to žádný umění, to vůbec ne, ale to přece ani nikdo nemůže čekat. Proto nechápu ten hate tady.

Život po životě (2010)

Tsunami na začátku byla parádní, říkala jsem si po ní, že to bude nejspíš dobrej film. Nebyl. Tři na sobě nezávislé příběhy, ze kterých mě vlastně bavil jen ten s Mattem (a vlastně i tam mě obrovsky iritovala Bryce Dallas Howard, brr), které se na konci propojí. A to naprosto zbytečně, to vůbec nemuselo být... Námět je sám o sobě docela zajímavý, ale to spracování.. Nemastný, neslaný, nuda nuda a závěr nepochopitelně hloupej. Škoda

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Love Actually, pak dlouho dlouho nic a najednou Crazy, Stupid, Love. V rámci žánru samozřejmě :) Neskutečně feel-good film. Emma Stone je překrásná a Ryana Goslinga (uáááh, bez trika!!!) chci domů. Originální, milý, chytrý, vtipný (scéna s rvačkou mě zničila - fakt). Nečekala jsem nic a dostala všechno. Nejde jinak, 5*.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Jeden z filmů, ve kterých je něco NĚCO a vy nedokážete popsat co to přesně je. Možná to, že se po něm, i při něm, cítíte tak hezky, nebo to, že každý přece někdy zažil něco aspoň trochu podobnýho. Možná je to v tom, vidět ten příběh z obou pohledů. A třeba je to tohle všechno dohromady. Je to film, co ohromně potěší a donutí vás těm dvěma tak pěkně přát, aby spolu byli už napořád :)

Let číslo 93 (2006)

Je to už 10 let od útoku, 5 let od doby, co jsem tenhle film viděla poprvé, ale pořád mě dokáže naprosto emocionálně zničit. Tak, jako do té doby a i od ní žádný jiný film. Strhující, dechberoucí, gradující. United 93 je jeden z důvodů, proč miluju filmy.

Kamarád taky rád (2011)

Pokud jsem No Strings Attached dala 2*, tak Friends with Benefits musí dostat o jednu víc. Bylo to prostě o level výš, hlavně co se dialogů týče. Každopádně Justin mě bavil. Po tom, jak trapně na mě působil v Bad Teacher je teď u mě zase zpátky nahoře. Jen je mi líto, že na mě Mila Kunis působila tak protivně, je to škoda, normálně jí mám ráda. Takže klasika, neurazí, nenadchne.