Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Když jsem přemýšlel o slovech, která by charakterizovala tento film, napadla mě slova 'chytrý' a 'inteligentní'. Ve většině případů mě filmy podle divadelních her (nebo které se celé odehrávají de facto na jednom či málu uzavřených místech) a které stojí hlavně na konverzaci, příliš nebaví. Toto je výjimka a překvapení. Před shlédnutím jsem si pomyslel: další nehorázně nadhodnocený film. Po prvním shlédnutí jsem byl toho názoru, že je zde nadhodnocený jen mírně, já bych ho pasoval tak na 87 či 88 procent. Po druhém shlédnutí o 6 let později jsem přidal hvězdu na plný počet, protože mě to zase fakt bavilo, místy až nadchlo. Skvělé herecké výkony!

Až vyjde měsíc (2012)

Originální, vizuálně krásné, kreativní, vtipné, skvěle a přesně herecky obsazené, hravé, trhlé, zajímavé, vymazlené - jednoduše zážitek. Wes Anderson se opět vytáhnul. Když přimhouřím oči nad pár momenty či nedostatky (Snoopy, bouřková pasáž), dávám nejvyšší hodnocení, protože jsem se opravdu bavil. Režie, kamera, scénář, herci, hudba, výprava - vše na jedničku s hvězdičkou.

Motýlek (1973)

Nádherný příběh o přátelství a nezničitelnosti lidského ducha. Vím, že to zní jako klišé, ale podle mě to právě o tomhle snímku platí. Papillon v podání skvělého Steva McQueena je krásná postava, které prostě musíte fandit.

Spaced (1999) (seriál)

Můj názor: 2. série mnohem lepší než ta 1. a jsem rád, že jsem tomuhle seriálu dal ještě šanci. Průměrné hodnocení: 1. série: 3.2/5; 2. série: 4.3/5. || Nejoblíbenější epizody: s02e04, 05 a 07. Po shlédnutí všech epizod bych si přál další - škoda, že jich je jen 14. Tenhle britcom není geniální jako jiné sit(brit)comy, není plný geniálních hlášek a nesnaží se vycucnout vtip z každé situace, ale na druhou řadu se mi příjemně dívalo, postavy se tak nějak "usadily" a já si je oblíbil a bavil se u každé epizody. Bohužel podle spousty komentů zde na csfd zjišťuji, že mnoho lidí tenhle seriál vzdalo hned po pár epizodách či 1. řadě. Jejich minus.

Není kam utéct (2011)

3.5/5 || První dvě třetiny filmu jsou rozhodně lepší než zbytek, pak už těch mrtvých bylo zbytečně moc. Povedený casting i technická stránka filmu, škoda, že se to trochu zvrhlo. || Režie: ****, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: ****, Výprava/Efekty: ****, Kamera: *****

Prometheus (2012)

3.4/5 || Malinké zklamání. Vizuální stránka na jedničku z hvězdičkou. Příběh na slabé tři. Většinou nuda, a přitom měl námět potenciál. Škoda. Takhle hezky vizuálně kdyby tak natočili Mass Effect (počítačová hra), ten má mnohem lepší story...

O Schmidtovi (2002)

Nicholson je v tomto reálně poetickém snímku bravurní (opět). Několik scén je zde opravdu silných (vana, cizí karavan, vysavač) a film (nejen) mě přiměl k zamyšlení. P.S.: Napodruhé po 6 letech stejně bezva zážitek.

Můj život ve vzduchu (2005)

3.8/5 || Příjemná francouzská romantická komedie s milým obsazením, zajímavým povoláním hlavního hrdiny a příliš mnoha náhodami, nad kterými ale můžeme mávnout rukou, ne? Vždyť je to jen nenáročná komedie s předvídatelným koncem, ne reálný život...

Hříšné noci (1997)

Pro mě spíše komedie než drama, ačkoliv, zejména ke konci, napínavých chvilek přibývalo (obzvláště scéna návštěvy u Rahady Jacksona). Většina filmu však vyznívala příjemně a úsměvně a našel jsem si tu hned několik oblíbených míst - např. první natáčení Dirka Digglera v podání Marka Wahlberga, jeho pokusy o pěveckou kariéru nebo úplně poslední scéna, ta mě dostala :-). Tento příběh nabízí hned několik bezva originálních či ulítlých charakterů - např. Philip Seymour Hoffman alias Scotty se zde činil - tenhle herec ztvárnil už tolik naprosto rozdílných charakterů, klobouk dolů. Burt Reynolds se pro takovouhle roli snad narodil, Julianne Moore opět předvádí kvalitní výkon, Rollergirl v podání sympatické Heather Graham, opět skvělý Don Cheadle a další a další. Fajn film, ale mohl být kratší.