Život brouka (1998)

Tři a půl hvězdy. Souhlasím s ostatními, že být mi míň jak 14, ocenil bych to mnohem víc, čili jako dárek pro děti naprosto doporučuji, pro nás dospělé jsou tu jiné Pixarovky v čele s brilantními Toy Story.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

3.5/5 || Slabší než úvodní díl série. Místy se film vleče, zkrátil bych ho ještě tak aspoň o 20 minut - některéscény byly zbytečně navíc či šli natočit svižněji. Filmu chybí větší tempo. || Režie: ***, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: **, Efekty/Výprava: *****, Kamera: ****

Oranžský voják (1977)

3.2/5 || Z podivného a nudného začátku, kdy jsem nějakou dobu přemýšlel o tom, že film vypnu a nedodívám ho, se Oranžský voják postupně trochu zlepšil, ale že by šlo o nějaký super zábavný, zajímavý nebo napínavý snímek se podle mého názoru hovořit nedá. Po Showgirls druhý nejhorší film od P. Verhoevena, co jsem viděl (z 11). || Režie: ****, Scénář: ***, Herci: ***, Hudba: ***, Efekty/výprava: ****, Kamera: ***

Mechanik zabiják (2011)

3.8 || Solidní thriller o hitmanovi a jeho žákovi.

Bůh masakru (2011)

Filozofická konverzačka se zajímavým hereckým obsazením - zpočátku občas úsměvná, ke konci již bohužel trošku zdlouhavě nudící až bezradná.

Trust (2010)

3.6 || Dané téma asi nešlo natočit líp, skvělé herecké výkony - dobrá práce, pane režisére.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Netvrdím, že se mi první díl líbí z celé trilogie nejvíc, ale druhá půlka nezkrácené verze je audiovizuální dokonalost, která nemá obdoby. A do mé top 10 patří celá trilogie jako celek.

Indiskrétní příběh (1958)

Nuda. Okázalá ukázka nechutného, nabubřelého snobismu. Bohužel ani můj oblíbenec Cary Grant tenhle film s fádním "příběhem" nezachrání.

Maraton lásky (2007)

Super komedie, co mi sedla. Skvělé obsazení, povedené vtípky a ačkoliv předvídatelné, já se napoprvé i napoprvé dobře bavil a za čas se určitě podívám dál.

Vlasy (1979)

3.5 Na čtyři zaokrouhluji hlavně díky emočně hodně silnému závěru. A Treatu Williamsovi, který mě tady fakt zaujal.