Nepřítel pod ochranou (2012)

Podle komentářů na tento film jsem získal dojem, že půjde o kvalitně natočený thriller s výborným hereckým obsazením, avšak se slabým příběhem/scénářem. Celkem to sedí. Také již jinde zmíněný pojem "jednohubka". Viděl jsem horší, ale vícekrát už to shlédnout nechci a vím, že během pár dní mi celý film zcela vyšumí z paměti.

Zase single (2011) (seriál)

Pilot: Solidní začátek za 4 hvězdy. Sešli se tu 3 z mých oblíbených sitcomových herců (Kristen Johnston a Wayne Knight z 3rd Rock from the Sun, a D. Faison ze Scrubs), tak jsem byl zvědav. Po pilotním dílu jsem pokračoval dál, bohužel další díly s kolísající úrovní od nudy po průměr.

Sbohem, baby (2007)

I po druhém shlédnutí s cca 4-letým odstupem nechávám tomuto kvalitnímu snímku nejvyšší hodnocení, které si právem zaslouží. Režiséru Benu Affleckovi se podařilo natočit výjimečné drama se skvělou atmosférou, komplikovaným, ale přesto dobře čitelným příběhem plným zvratů, kde bravurní herecké osobnosti doplňují neherci, jejichž zjevy a opravdovost zdařile pomáhají vytvořit auru reality. A závěrečné dilema vás opravdu musí donutit k zamyšlení. Jak byste se zachovali vy? Tough choice.

Kůže, kterou nosím (2011)

Tento Almodovar mě nazaujal jako jiné. Příběh je vcelku originální, ale chybí mu větší napětí a intenzita, více emocí. Celé mi to přišlo takové moc chladné, "profesionální" až rutinní.

Cutlass (2007)

Nic zvláštního - 2 roztomilé dcerušky něco chtějí a jejich rodiče se řídí zásadou "Cokoliv tě potěší, potěší i mě. A peníze nehrají roli." Ale obsazení je opravdu zajímavé...

Noc v Roxbury (1998)

Tenhle film je pecka! No tak je tu spousta trapnejch blbejch fórků, a co? Je to hlavně úsměvná pohádka o naplnění snů dvou bráchů podbarvená geniální hudbou, na které jsem in 90s vyrůstal. A to jejich rytmický pokyvování hlavou nezestárne snad nikdy - je to jeden z nejimitovanějších filmových pohybů vůbec.

Mělký hrob (1994)

Film začíná stylově za zvuků skvělých Leftfield, zbytek je však bohužel nicmoc. Většinou přešlapování na místě. Nechápi umístění slova "komedie" k popiskům filmu - toto je klasický thriller, kde kufr peněz rozdělí 3 kamarády, kteří si na sebe navzájem kují pikle, pronásledováni typickými gangstery. Až závěrečná pointa za něco stojí. Po přečtení zdejších komentů a shlédnutí perfektního Trainspottingu od režiséra Boylea je tohle pro mě zklamání.

Melancholie (2011)

Druhá půlka lepší, první zbytečná, nudná a i když hezky nasnímaná a s honosným hereckým obsazením, pořád nepochopitelná, špatná, trapná a... už jsem napsal zbytečná? Film se měl skládat - dle mého - jen z druhé části, kterou mohl více rozvětvit na hodinu a půl dlouhý snímek. Přičemž měl přidat příběh, něco zajímavého, nějaký zvrat. Film navozuje pocit marnosti, deprese, melancholie a zkázy. Ani náznak pobavení, od čehož filmy jsou. Proč se dívat na něco, co mi tak zkazí náladu a přivodí pocity, které zřejmě režisér chtěl znázornit. To už je lepší nějaký hloupý blockbuster o srážce Země s asteroidem.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Jeden z nejcitovanějších filmů. Jeden z mála, kde znám vždy scénu, která bude následovat a těším se na ní. Téměř každá scéna vypiplaná, vynikající herci ztvárňující geniální charaktery. Snad žádný zápor. Můj top ten. Já tenhle film a jeho humor žeru :-)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

3 a půl || Nádherné vizuální zpracování. Škoda, že scénář resp. příběh nebyl lepší. Takhle už se příště producenti dvakrát rozmyslí, než nasypat peníze do nové výpravné fantasy/sci-fi...