25. hodina (2002)

65%. Dvouhodinové "tarantinovsky" uplkané směřování k nevyhnutelnému, solidně natočené, s pár dobrými a oživujícími nápady (pasáže se zrcadlem "fuck you" či jízda s otcem "co by kdyby"), ovšem místy (kterých je tu bohužel celkem dost) hluché a nudné. Herecky fajn obsazené i zahrané, ale hodnocení nad 80 zde na csfd (12/2012) podle mého silně nadhodnocené.

Atlas mraků (2012)

Dávám plné hodnocení nikoliv za příběh, ale za naprosto úchvatné audio-vizuální zpracování. Tedy zejména vizuální, jehož sledování v kině byl pro mě úžasný zážitek. Hned na druhé místo dávám herce - chválím nejen jejich zdařilý výběr a výborné herecké výkony, ale skvěle jsem se bavil jejich nespočetnými podobami. Maskérky (ři) se zde neskutečně vyřádily. Kupříkladu variabilní podoby Toma Hankse - geniální. Žánrově je tento film opravdu pestrý. Nemůžu si vzpomenout na další film, v němž by bylo zastoupeno tolik žánrů najednou: od filmu dobrodružného, historického, dramatu, thrilleru přes komediální taškařici či vztahové romantiky po sci-fi, fantasy, akci v daleké budoucnosti. Zezačátku jsem se, jako i mnozí jiní, moc nechytal, ale na konci jsem byl spokojen, i po téměř 3 hodinách se mi tohle dílo nezdálo vůbec dlouhé - a to je umění. Užíval jsem si spoustu detailů, nápadů, záběrů a zvratů, celou tu roztříštěnou skládačku, která postupem času začala dávat čím dál větší smysl a začala do sebe zapadat. Je to film, na který se musím podívat znovu, teď, když už budu od začátku mnohé věci chápat. Zároveň naprosto doporučuji filmové plátno - ne, aby vás napadlo to sledovat na malinkém laptopu!

Temný rytíř povstal (2012)

90% || Film jsem už viděl třikrát zhruba ve dvouletých odstupech - výborné herecké obsazení, super cool akce, kvalitní režie, kamera, scénář - technická část na jedničku s hvězdičkou. Když vidím, kam se "Batman Universe" pohnul od té doby, je mi z toho úpadku smutno...

Kamarád taky rád (2011)

Nic moc. Moje dojmy: Mila Kunis absolutně nesympatická (což je u romantic comedy chyba), J. Timberlake ujde, je to příliš vykalkulované, nevtipné, občas sice záblesk dobrého nápadu, Woody Harrelsonova vedlejší postavička opět válí - tenhle týpek je prostě borec, ale nemá moc prostoru, škoda, celé je to ale takové nijaké, často kýčovité, hudba je moc špatná, ale dodíval jsem se, takže úplná hrůza to není.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Věčná klasika. Skvělý český dabing (1 z výjimek). Poslední řady sice trochu upadají, ale většina seriálu - LOL.

Sledování (1998)

Tři a půl. Není to špatné, ale moc mě to nechytlo. Proč? Možná moc negativní. Zbytečné mi taky přišlo Nolanovo klasické míchání časových rovin, taky nemám rád černobílou z důvodu větší "artovosti". Herci nic moc. Podruhé už film vidět nechci.

Méďa (2012)

Ted je charismatickej. Zasmál jsem se nad několika povedenými parodiemi na osmdesátkové klasiky. Seth MacFarlane mě skoro přesvědčil, abych se někdy kouknul na Flash Gordona. Nemám rád fekální humor, který zde zastoupen je, takže jedno minus. Ale jinak - celkem jsem se bavil.

Panna nebo orel (2010)

I když je Emma Stone "supersweet & superhot", zápletka téhle týnedžrovské komedie je tak trochu nepravděpodobná a reakce na lži hlavní hrdinky přehnané, stejně jako spousta dalších věcí a vedlejších postav. Jako fanoušek Emmy si můžu film odškrtnout, ale vracet se k němu už určitě nebudu.

Cesta k ráji (1978)

70% (nebo tři a půl hvězdy). Solidní story o 3 bratrech z prostředí amatérského wrestlingu v klubu jménem Paradise Alley, který propůjčil název i celému snímku. Dobře zahrané, dobře napsané i slušně zrežírované. Žádný trhák to není, ale rozhodně to není stupidní propadák či béčko, jako mnoho jiných pokusů.