Vrtěti ženou (2011)

Měl jsem od filmu vysoké očekávání díky prvotním dobrým hodnocením, a to více jsem byl zklamán. Vrtěti ženou je totiž naprosto tuctová romantická komedie, která se liší jen v tom, že je zasazena do roku 1880 a je lehce šmrcnutá historickými událostmi. Ty jsou však naprosto podružné, protože prim hraje prostoduchá milostná linka, jejíž výsledek víte v 15 minutě filmu. Prostě další zajímavý námět pohřben neoriginálním zpracováním. 40%

Moje letní prázdniny (2012)

Film těžící ze tří věcí. Tou první jsou perfektní kulisy v podobě atypické Mexické věznice. Druhou je pak přímočarost akčních scén, kterých je sice málo, ale všechny jsou natočeny s velkým citem a spádovostí. Třetí bod, o nějž se film opírá, je humor, trochu černý a cynický, ale velmi výstižný (smutný klaun, scéna s deštníkem,…). Kdyby tyhle tři věci byly podpořeny dobrým scénářem a hereckými výkony, je to absolutní pecka, a jeden z nejlepších filmu tohoto roku. To se bohužel nestalo, celý děj je naprosto předvídatelný a kupředu se sune pomalu a bez jakýchkoliv překvapení. Po herecké stránce nemá Get a Gringo taky co nabídnout, Gibson je průměrný, ale pořád lepší než velké množství vedlejších postav, jejichž výkon je občas hodně bídný. Celkově bych Moje letní prázdniny zařadil do kategorie, lepší průměr-příjemné překvapení. 60%

Ali G, Aiii (2000)

Velmi povedený sestřih toho nejlepšího z první série Da Ali G Show proložený několika Boratovými vstupy. Rychlé, vtipné a nekorektní. Jedinou vadou je, že celý původní pořad byl zaměřen na anglofonní publikum a vyžaduje pokročilou znalost Britských reálií, i přesto 80%.

Povinnost a čest (2012)

100 minutové náborové video pro US Navy. Slušná akce, průhledný příběh a děsivé dialogy „zahrané“ opravdovými vojáky, i přes to všechno měl film naději stát se lepším průměrem mezi současnými akčňáky. Bohužel ho sráží kamera. Konkrétně pohled první osoby se zbrani, ala Call of Duty. Tyto záběry nemají žádnou filmařskou hodnotu a byly zařazeny jen proto, aby u mladých, vypatlaných amíku navodili pocit, že život v armádě je jako akční hra. Celkově 45% + 30% pokud je člověk zapáleny fanoušek militari nebo notorický pařan FPS akcí.

Kronika (2012)

Krásný důkaz toho, že i s malým rozpočtem jde natočit našlapaný film. Celé se to totiž s ničím nesere a už od začátku to má jasný tah na bránu. Škoda jen dvou chyb. Tou první je kamera, ačkoliv mi „amatérské“ pojetí příliš nevadí, u Kroniky jsem měl pocit, že občas nedá scénám vyniknout. Druhou pak je příliš prvoplánové rozdělení postav, které nedovoluje jejich rozvoj. I přesto se však jedna o slušnou pecku, kterou ocení nejen milovníci Sci-fi. 80%

Nepřítel pod ochranou (2012)

Naprosto tuctový příběh, přepálená délka a roztřesená kamera v jinak slušných akčních scénách. Tyto tři věci posílají Safe House do propadliště filmových dějin. Naštěstí má film záchranné lano, složené s neokoukaného prostředí JARu a charismatického Washingtona. Díky tomu se udrží aspoň v kategorii rutinních žánrovek. 50%

Bruno (2009)

Úspěšně dějový model z Borata dostal nový homosexuální háv a vyrazil opět bavit. Bohužel se mu to nedaří tak dobře jako jeho Kazašskému předchůdci. Brunovi totiž chybí silnější dějová linka. V podstatě je to několik krátkých komických scének propojených slabým příběhem o tom, že hlavní hrdina zoufale touží být slavný. Jednotlivé „vtipné situace“ jsou sice velmi povedené a nezřídka kdy se otevřeně vysmívají některým společenským jevům (konkurz na focení miminek je fakt pecka), jako celek však působí dost televizně. 50%

Temné stíny (2012)

Krásný příklad vítězství formy nad obsahem. Bohužel v tomto případě ani krásně zpracovaná kříženina ponurého Maine a uvolněných 70. let, nedokáže přebít příšerný příběh se spoustou nelogických prvků. Hlavní příčinu výsledné dějové patlanice bych viděl v tom, že Temné stíny nemají přesně určené, čím by chtěly být. Chvílemi se tváří jako upírská komedie a chvílemi jako strašidelná romance. Výsledek je, ale nepovedeným hybridem, který ani nebaví ani neděsí. To vše, v kombinaci s mizerným hereckým výkonem osazenstva, zvlášť Depp mě hodně zklamal, vytváří film, za který by se měl Burton stydět. 40%

Futbaloví chuligáni (2007) (seriál)

Rozšířenější verze Hooligans-Zákon tribuny. Hodně kvalitní sonda mezi fotbalové výtržníky. 80%

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

V podstatě lehce nadprůměrná kriminálka, jenž, se svezla na vlně úspěchu CSI. Jenže kosti mají něco navíc a tím jsou hlavní postavy. Snad ani nejde nemilovat Bootha, jako do extrému vyhnaný prototyp mužnosti a Kůstku, která je v královnou Geeku jenž disponují gigantickým IQ ale mizernou sociální inteligencí (stejný princip jako v Teorii velkého třesku). Navíc tento seriál zraje jako víno a nové série překonávají tu původní. 80%