Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Četl jsem kdysi knížku, viděl jsem původní filmové zpracování a na tenhle remake jsem se i těšil, ovšem už na konci prvního dílu jsem tušil, že je něco v nepořádku. Scéna ve stíhačce mě nijak nešokovala, byla očekávaná, ale proč tak tak brzy ve vyprávění příběhu ? Pak to přišlo, ve druhém díle, který jsem viděl asi s odstupem týdne jsem zjistil, že si tvůrci něco přidali navíc a uměle prodloužili stopáž filmu. Škoda, nemusela z toho být nakonec taková slátanina ve které sem se celkem zamotal. Od bratří Scottů bych tedy čekal víc.

Panna a netvor (1978)

Dnes jsem to po letech odsledoval na Nostalgii a stale je na co koukat, vyborna hudba, maska netvora naprosto uzasna, celkovy vizual parada, zpetna promena netvora v cloveka je na svou dobu velmi slusne povedeny trik. Jezis a ta hudba, nevim co me kdy desilo vic!

Reservation Road (2007)

Tak nevim, cekal jsem asi vic, celkem prumerny thriller.

Noc patří nám (2007)

Od tohohle jsem moc nečekal a také jsem skoro nic nedostal, výborný Joaquin Phoenix avšak děravý scénář, spousta předvídatelných situací, že se až divíte jak nám někdo může tohle neustále dokola podsouvat. Průměrná zábava, nic víc.

186 kilometrů (2007)

Vtipná komedie s velmi bizarními momenty, občas chaoticky poskládané scény působily rušivě a v poslední třetině film jakoby ztrácel tempo.

Samota (2007)

U tohohle snimku jsem na Febiofestu asi preslap, nezaujalo me na nem skoro nic, mozna split-screen styl vypraveni pribehu, mistami vsak s tolika hluchymi misty, ze kratsi stopaz klidne o hodinu by nicemu nijak neuskodila.

Až na krev (2007)

Dlouho jsem se na tohle pripravoval abych ve spravne nalade zvladnul tu dlouhou stopaz, prvni hodina vsak ubehla jako voda, byl sem doslova prikovan k sedacce. Uchvatila me hned prvni patnactiminutovka beze slov a pak uz jsem se jen nechaval strhavat vykonem hlavniho hrdiny az do jeho zaverecne vety, ktera ve vas bude znit jeste dlouho po tom co skonci zaverecne titulky.

Cidade dos Homens (2007)

Neznam serial, znam puvodni film na jehoz uspechu je tenhle postaven, sledujeme opet pribeh dvou kamaradu a jejich zivot obklopeny a prorostly gangy, tema jiste kdykoliv zajimave, ale nic by se nemelo tolik recyklovat.

Občan Havel (2007)

Parada uz dlouho jsem se tak nepobavil a o to vic me tesi , ze to bylo ve spolecnosti tohohle pana, ktery si u me ziskal jeste vetsi respekt, nez ktery sem k nemu cela leta drzel. Nacasovani dokumentu snad nemuze byt lepsi, otevre oci vsem kteri kdy pochybovali o autorite naseho exprezidenta a zasluhach pro nasi zemi. Tento snimek by se mel povinne poustet vsem clenum nasi soucasne zahnivajici politicke garnitury. Dekujeme pana Havle a dekujeme pana Koutecky.

Než si pro nás přijde (2007)

Uz podle synopse jsem byl celkem skeptik k necemu co zavani dalsim americkym remakem, avsak byl jsem prijemne prekvapen, oba panove predvedli sve standartne skvele vykony ale na nejaka zasadni oceneni je latka az prilis nepuvodni, presto vcelku vkusne zpracovana.