• Pohádka

Tenkrát na Západě (1968)

Dialogů je pomálu, ale všechny jsou drsné jako peklo. Každý záběr má aspoň minutu, a přesto to není moc. Nápad je perfektní a jeho postupné odkrývání vyústí ve skvělou pointu. A ta hudba, ta celou tu krásu halí do zlatého hávu.

Smrtonosná past (1988)

Zkrvavený, bosky, ale hrdina, kterému se s rostoucím počtem mrtvých nepřátel mění bílé tílko do šedo-hnědo-ruda :) Mám ráda filmy, kde je někdo "na přesdržku" za to, jak je hloupý...a že tady jich bylo! :)

Nejistá sezóna (1987)

Za břicho se popadám, pět hvězdiček hnedka dám.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Líbí se mi zpracování v podobě dlouhých scén, které ale vůbec nejsou zdlouhavé nebo snad nudné. Jsou v nich vtipné dialogy, perfektní záběry a nádherně netaktní postavy jako třeba Mildova maminka. Navíc Hana Brejchová jako Andula je tak úžasně laxní! :)

Earth (2007) (TV film)

Neskutečné a úžasné záběry, prostě krása.

Legenda o vášni (1994)

Knížku jsem, jako jednu z mála, nedočetla, ale filmová adaptace je celkem povedená. Brad Pitt opět vynikající a Anthony Hopkins drží svou laťku stále vysoko.

Počátek (2010)

Pěkný film se zajímavým zpracováním a mými oblíbenými herci. Ale to je asi vše. Původní nápad, že se lze vloupat do hlavy někoho jiného a ovládat jeho mysl, už tu byl. Harry Potter by mohl o nitrobraně vyprávět... Komplikovanost děje byla sice poutavá, ale také to není nic nového (Dannyho parťáci 2 mi přijdou komplikovanější, ale navíc vtipnější a svižnější). Kromě toho byly v ději velké trhliny (Jak je možné, že snem jednoho člověka propadneme do Pustiny, kterou vybudovali jiní dva lidé? A to všichni na světě můžou propadnout jen do té jedné?) a závěr "domysli si sám" byl jak z nějakého béčka. Mám ráda složité filmy, u kterých musím začít myslet, ale od každého filmu očekávám přínos, byť by to měl být jen příjemně strávený čas, ale Počátek mi bohužel nedal vůbec nic, dokonce jsem se chvílemi i nudila, protože tam bylo příliš zbytečné akce (jak výstižně napsala larelay poznámku o Bondovi). Nevím, co na tom každého tak uchvátilo, ale současné zdejší hodnocení mi přijde pěkně přefouknuté. Moc se mi líbil nápad se snovými architekty, ale 11. nejlepší film? Někdo mi to prosím vysvětlete.

Legenda o Mulan 2 (2004)

Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku, protože mě mrzí, jak malé hodnocení tato vtipná a pro děti poučná pohádka má. Nutně musím zdůraznit, že písničky v češtině jsou úžasné, je vidět, že to zase někdo jen tak neodbyl. "A když jsem odešla, tak si Shanga probudil?" "To nebylo tak snadné, má dost tvrdé spaní." "Mushu, jak jsi to mohl udělat?!" "Hrál jsem na hrnce a poklice..." A hlas Pavla Kříže v malém dráčkovi k tomu :D