• Pohádka

Bůh masakru (2011)

Špatně se na to kouká, když to znáte dopředu z divadla, protože je to téměř totožné a už vás nic nepřekvapí. Nicméně zpracování povedené, akorát je občas zřejmé, že to patří do divadla, takže se sem tam objeví nemotorné našroubování.

Amadeus (1984)

Z tohoto filmu jsem tak nějak rozpačitá, nemůžu říct, že by mě uchvátil. Je na něm opravdu mnoho toho, co se dá chválit, to ano, ale asi je na mě příliš dlouhý nebo jsem do něj ještě nedorostla. Prostě jsem nevydržela věnovat svou pozornost 180 minut jenom tomu filmu.

Krokodýl Dundee (1986)

"Přežít se na tom dá, ale je to pěknej hnus!" Tohle mě prostě vždycky bavilo.

Vlasy (1979)

Balancuji mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Vadí mi na tom to, co vlastně řekl i sám Forman, a sice, že to takhle může fungovat v divadle, ale na filmové plátno je tam málo dějových scén. Je to film a tak se k tomu také tak musí přistupovat, nemůžeme hodnotit jen muzikální stránku filmu.

Pokání (2007)

Jenom bych opakovala, co napsali jiní... můj názor na tento film skvěle vystihuje Djkoma. Víc není třeba říkat.

Flanderský pes (1999)

Nějak jsem nepochopila, proč je tam ten pes tak důležitý. Bez něj by to přece byl úplně stejný dickensovský příběh.

Umění lhát (2009)

Ke konci už to bylo trošku slabší, ale první polovina mě fakt moc bavila. A hlavně ten nápad!

Čertova nevěsta (2011)

Tohle nejsem schopná dokoukat. Svého času si vážím natolik, že jím nebudu plýtvat na něco takového. Pohádka začala oplzlým podřadným dvojsmyslem (nesjpíš aby pohádka zabavila i dospělé diváky), ale říkala jsem si, že to přece nevypnu po deseti minutách. Po chvíli se objevil tentýž "vtip s ptákem", takže konec pohádky je mi utajen (samozřejmě jen obrazně, protože popis filmu nahoře obsahuje i konec).

Partička (2011) (pořad)

České osazenstvo parádní, ale pana hudebníka a pana režiséra moc nechápu.