• Pohádka

Gumídci (1985) (seriál)

"Rázní a smělí a s hrdými čely, chtějí se dělit o zážitky své. Hlubokým lesem se jejich zpěv nese, nebojme se, že jsou nemluvové. Méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích, jež mají úroveň, Gumídci méďové, Gumídci méďové! "

Hříšný tanec 2 (2004)

Potěšila mě přítomnost Swayzeho, jinak spíš nic moc.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Ach, ti chudáci novináři, co musí chodit zadarmo na předpremiéry dlouho očekávaným filmů! Tak s nimi soucítím, že si musí vytrpět to skoro dvou a půl hodinové peklo plné nudy a špatně zrežírované adaptace...Z jakého důvodu chodí lidé do kina na něco, co je nezajímá? Také bych mohla chodit na horory a obdarovávat je tu všechny jednou hvězdičkou, ale neudělám to ze dvou důvodů - horory mě neoslovují, takže je to pro mě naprostá ztráta času a také nemám ani tolik peněz, abych si mohla dovolit chodit do kina na každý druhý film. Stojím si za tím, že literární předloha Harryho Pottera je dokonale řemeslně provedená a filmové adaptace jsou hodně kvalitní. Že je nejlepší díl od Alfonsa Cuaróna je jasné, přesto se mi velice zamlouvají i díly Davida Yatese. Konkrétně tedy tento díl mi přijde skvělý. Výstižně je vybráno to podstatné, aby se v ději neztráceli ani ti lenivci, co "neměli čas si to přečíst". Herecké výkony jsou pro mě překvapivě naprosto úžasné, je vidět, že se všichni stále zlepšují. Mnohokrát jsem se zasmála, což je na filmu obdivuhodné vzhledem k tématice a ponurosti děje, dokonce si dělají legraci i z mnohých klišé. Jestli někdo dokážete natočit sedmý díl Harryho Pottera lépe, ukažte se, velice mě to zajímá :) Skoro bych však zapomněla na úplně dokonalou animaci příběhu o relikviích smrti, která mi sebrala všechen dech a nadmíru mě potěšila svou originalitou.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Po dlouhé době jsem dala Woodymu Allenovi druhou šanci a byla jsem krásně potěšena. Trochu jsem na něj zanevřela, když mě jako malou holčičku strašil obřím prsem valícím se po louce, ale tento film mě opravdu oslovil. Má nápad, má vtip, má styl. Konečně se také skláním před mistrem.

Perličky na dně (1965)

Jsem na rozpacích, jestli vůbec můžu tento film hodnotit, protože jsem ho vůbec nepochopila. Hrabal je pro mě jako autor takový oříšek, něco z jeho tvorby mě velice oslovilo, něco jsem nemohla ani dočíst. Tyto povídky zatím neznám, ale po shlédnutí filmu mě to nutí si je přečíst a zjistit, jestli je ten problém už tam nebo ve zfilmování nebo ve mně. Když o tom tak přemýšlím, zatím žádný z filmů české nové vlny mě neoslovil. Doba je to už tak vzdálená, že mi filmové hry tehdejších absolventů FAMU nic neříkají. Ano, má to své určité kouzlo, ale převažuje spíš ujetost v podobě nehereckých výkonů, protivné hudby, dialogů, které nikam nesměřují, a pokřivenosti charakterů.

Prázdniny pana Beana (2007)

Největší filmová katastrofa už byla jen pouhým rozšířením vtipných krátkých scének a tento film je jednoduše odvar odvaru.

Zelená míle (1999)

Shawshank je perfektní, ráda se na to podívám znovu a znovu a pocity, které mám po skončení filmu, jsou pozitivní. Zelená míle je pro mě něco naprosto odlišného. Po filmové stránce je to skvělé, režie velmi povedená, ale mám určité výhrady vůči předloze. Stephen King je podle mého názoru příliš sadistický. Pokud by pan Darabont nenásledoval tak detailně knihu, byl by to pro mě pěkný zážitek. Ovšem pak by možná film ztratil dost ze své působivosti. Takhle jsem však film s obtížemi dokoukala. Možná jsem zrovna v tu chvíli byla v nějakém zvláštním rozpoložení, možná jsem prostě taková, ale velkou část z těch tří hodin jsem histericky probrečela (nikdy se mi ještě nestalo, že bych u filmu hlasitě štkala), často jsem přivírala oči a jedna scéna (nebudu ji popisovat; však všichni, co to viděli, vědí, jakou mám na mysli) mi pěkně zvedala žaludek a způsobila, že jsem celou noc nemohla ani zamhouřit oči, protože jsem to viděla stále před sebou. Myslím, že jsem při té scéně i nepěkně klela. Trvalo mi asi týden, než jsem se normálně vyspala. Kdyby byl film o trochu míň detailní a drastický, dala bych 5, ale mým cílem při sledování filmů není mít zkažený týden, takže dávám 4 a doufám, že se na to už nikdy nebudu muset koukat.