• Pohádka

Bournův mýtus (2004)

Dvojka se mi líbila víc než jednička, protože už nebyla tak zamotaná a počet otázek byl stejný jako počet odpovědí. Jediné, co mi vadilo, byly ty chaotické záběry, kdy se kamera houpala ze strany na stranu, z toho mi nebylo moc dobře. Pak taky nevím, zda ta automobilová honička měla být parodií nebo ne (vzhledem k žánru a průběhu celého filmu bych spíš řekla, že ne), ale jednak byla příšerně dlouhá a jednak bylo dost zvláštní, že Bourne svým autem naboural všechna ostatní auta, co jela kolem, a jeho obrněný taxík jel stále dál. Ale až na tyhle detaily to bylo napínavé a moc pěkně natočené.

Dobrý Will Hunting (1997)

Krása. Úžasná myšlenka, výborná hudba, brilantní herci.

Kill Bill (2003)

Po prvním shlédnutí nic moc, asi jsem byla příliš mladá na to, abych v tom viděla ten nadhled a tarantinovskou poetiku. Po několika letech jsem dala filmu druhou šanci a ejhle, byla jsem překvapena, jak moc mě ten film baví. Napotřetí už je to delikatesa jako jíst pravou italskou pizzu nebo pít argentinské víno. Vychutnáte si všechny promyšlené detaily a budete se divit, jak je možné, že když se písnička uprostřed nečekaně utne, nepůsobí to amatérsky. Výborné herecké výkony, výborná hudba, výborná kamera, výborný střih, výborné kostýmy, výborný režisér. Trantino je moje quattro formaggi (a nemyslím tu s eidamem 30% :) ).

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Pro mě lepší než trojka, nesnažím se za každou cenu kritizovat. Když se u filmu bavím, líbí se mi. A já se bavila.

Struck (2008)

Skvělý nápad. Vtipné, romantické, beze slov.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Podle zdejšího hodnocení je tento film podprůměrný, přesto se o něm mnoho mluvilo a mě zajímalo proč, když je to taková nuda a je to sladší než venezuelské telenovely. Není nic snažšího než si ho pustit a udělat si vlastní obrázek. Abych pravdu řekla, udivilo by mě, kdyby se to líbilo mužům, ale já jsem žena a nepotřebuji se za to stydět. Líbí se mi romantika, líbí se mi krásní kluci, líbí se mi filmy, které si mohu pustit, užít si je a po jejich skončení na ně přestat myslet (někdy člověk prostě nemá náladu na hlubokomyslná dramata). Nový měsíc sice není žádný trhák, ale já se při něm celou dobu bavila, nenudilo mě to ani chvíli a přeslazené dialogy mě také moc netrápily. Hodně zvláštní mi však přišlo, že to bylo způsobené českým dabingem. Jsem obecně spíš proti dabingu, ale tento film je v originálním znění opravdu docela nudný, protože hlas zamilovaného upíra je nevýrazný a Kristen Steward by se se svým zvláštním, ale hrubším hlasem hodila do úplně jiné role úplně jiného filmu. S dabingem 3 *, bez dabingu 1*.

Kawasakiho růže (2009)

Po dlouhé době mě pan Hřebejk opět oslovil. Jeho oslovení pro mě bylo spíš zahulákáním, protože jsem v jeho filmu našla tolik pravdy a životní moudrosti, až mě to překvapilo. Myslím, že není až tak důležité, kdo komu způsobil jakou křivdu, ale to, že nikdo ze všech postav na plátně nemá čistý štít, nikdo nemůže hodit kamenem. Důležitá je pokora a odpuštění. Můj dojem z filmu je takový, že v běžném životě by většina lidí upřednostňovala ukřivděného umělce, který musel kvůli zradě emigrovat, před člověkem, který je sice morálně na výši, ale v minulosti silně uklouzl. Pan Hřebejk sympatizuje víc právě s tím zrádcem, aby nám ukázal obě strany mince. Film ve mně posílil vědomí, že to, jací jsme, nezáleží pouze na jedné události, ale to, jak se dokážeme vyrovnat se vším, co nám život přinese.

Faunův labyrint (2006)

Shlédnout tento film v kině je úžasný zážitek, který si ponesete celou cestu domů. Naprosto emotivní snímek (emoce však nejsou z diváka ždímány násilím), v němž dokonale souzní dva odlišné žánry a vzájemně se podtrhují, je výborný pro dospělé, kteří mají nějakou fantazii a soucit. Naturalistické scény chytí za srdce a připraví tak půdu pro vodopád slz při neočekávaném závěru, během něhož hraje krásná melodie jednoduché ukolébavky. Tento film jsem hodně dlouho nemohla dostat ze své hlavy.