• Pohádka

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Poctivá limonáda. Namalovaná Bella, tatínek Edward, trochu pedofilní Jake a nepochopitelně digitální Renesmee - kdo by to bral vážně? Ale to se chcete všichni dívat jenom na filmy, ze kterých neusnete? Filmy s myšlenkou jsou báječný, ale proboha! ...je potřeba občas ten mozek něčím uchlácholit. Je to pěkně udělaný (to dítko vynechám, to se fakt nepovedlo), fandíte jim, bojíte se o ně a ono to pak dobře dopadne, takže můžete jít v klidu spát. Existuje tolik o moc horších filmů, že nemám potřebu tohle nějak shazovat, já to prostě beru.

Paříži, miluji Tě (2006)

Tak tohle na mě nezafungovalo. Příliš rozdrobené, takže vás skoro žádný příběh nestihne vtáhnout. Některé povídky byly skvělé a přála bych si, aby dostaly větší prostor, některé naopak byly nudné nebo na můj vkus příliš divné. Od filmu jsem čekala něco jiného, myslela jsem, že Paříž bude mít alespoň vedlejší roli, ne že bude jen kulisou.

Zápisník jedné lásky (2004)

Při druhém shlédnutí zvyšuji ze tří na pět. Tentokrát mi to teda vážně sedlo. Je potřeba dát si k tomu dvě deci červeného, aby vám nevadily některé ty přehnané scény a plně si vychutnáte tu opravdovost.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Tenhle film jsem měla hodně dlouho "v šuplíku" a konečně jsem si ho pustila. Všichni tady píší, jak je potřeba pustit si to víckrát, že až potom docením tenhle skvost. Zkusím to někdy ještě jednou, ale popravdě, myslím si, že film by měl fungovat skvělě už napoprvé. Kdybych nečetla ty komentáře tady, už bych si ho totiž nikdy nepustila... proč taky, když se mi zas tak nelíbil? Přijde mi, že se tam pořád dokola opakuje to samé, stejné dialogy, stejné historky, stejné motivy. Jediné, co se opravdu mění, je barva Katiných vlasů. Neříkám, že je to vyloženě špatné, to rozhodně ne, ale na můj vkus je ten potenciál námětu nevyčerpaný, místy mě to nudilo. Kromě toho, vztah hlavních postav byl na můj vkus moc mělký, a přestože oba neustále opakovali, jak toho druhého milují, jejich činy to nepotvrzovaly. Takový vztah bych nechala raději vymazaný.

Nebezpečné známosti (1988)

Budu si to muset pustit asi ještě párkrát... já se nikdy nemůžu smířit s výběrem těch herců. Malkoviche ještě zvládnu, ale Close je tak ošklivá, že mě to pokaždý ruší v přijetí její postavy. Takové charaktery si prostě představuji s jiným obličejem. Tak snad příště.

Stvoření světa (1957)

Je to parádní, vtipné, roztomilé. Ten budovatelský tón jen ukazuje, jak to tenkrát mysleli... a my se máme teď alespoň čemu zasmát. Ty nápady všechny, koho by to dneska napadlo? To si prostě uznání zaslouží, také kvůli tomu, že se to líbí malým a velkým. "Myslím, myslím, nevím dál, co bych ještě udělal."

Křeslo mořské panny (2006) (TV film)

Nechápu, co tam dělá ten trůn pro mořskou pannu, nemá to žádnou souvislost...

Hunger Games (2012)

Tak to na mě fakt zapůsobilo. Chceš si zachránit kůži? Tak zahraj divákům pořádný divadýlko a povraždi ostatní děti... Mimochodem, nemyslím si, že sdělení filmu spočívá v tom zabíjení, je tam poměrně dobrá metafora, kterou buď chcete nebo nechcete vidět.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Líbí se mi víc než díl následující. Několikatunová vačice mě baví.