To je demokracie (2021) (seriál)

Nemusím s tím ani nesouhlasit nebo považovat to za levicovou propagandu, abych mohl říct, že je to naprosto bezduchá a k uzoufání nudná sračka.

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Je neskutečné, s jakou lehkostí dokážou tvůrci oscilovat mezi hororem, válečným filmem a klasickým dramatem, a jak dokážou stejně dobře dojmout, vyděsit i vyvolat mráz až v morku kostí. Minisérie perfektně vyvažuje mysteriózno a realismus a nechává divákovi dostatek svobody pro vlastní interpretaci. Klobouk dolů, že se tvůrcům podařilo celé téma ustát tak, aby nesklouzlo ani do jednoho extrému. Lepší pohled na zánik Ďatlovovy výpravy jsme si ani nemohli přát. 95%

Díra (2019)

"Dole to bude dobrý, ale nahoře nás poslouchat nebudou." - Proč?" - "Protože neumím srát nahoru." Docela zjevení. Takhle atmosférickou psychárnu jsem už dlouho neviděl. Nejsympatičtější na ní je, že prosazení ideálů se fakt nedá udělat bez rozflákání něčí hlavy. :-) 80%

Casino Royale (2006) odpad!

Když film, který se polovinu metráže zabývá Pokerem, absolutně nerozumí, co Poker je, těžko se s tím pak něco dělá.

V síti (2020)

Záslužný dokument? Asi jo. Šokující? Leda pro rodiče, kteří měli dvacet let hlavu zaraženou v prdeli. 70%

Zaklínač (2019) (seriál)

Witcher musí bojovat hned na třech frontách. Z jedné strany vykřikují ti, kteří byli doteď zalezlí v atomových bunkrech a o bělovlasém vědmákovi slyšeli poprvé až během předvánočního hypu. Ti údajně nemají šanci se vyznat ve třech časových rovinách, což je ale názor, který živí hlavně recenzenti, kteří si průměrného diváka nejspíš představují jako slintajícího nedonošence. Ze druhé strany do Witchera buší vášniví čtenáři celé ságy, kteří se rozčilují nad barvou vlasů a tvarem nosů některých postav nebo hejtují scénáristku, že do seriálu nezahrnula konkrétní (samozřejmě klíčovou) scénu z nějaké povídky. Třetí skupina, která právě počtvrté dopařila Divoký hon a doteď si myslí, že se jedná o herní adaptaci, pro změnu nadává na kvalitu CGI a kulisy. V takovém rybníčku je vlastně obrovský úspěch, že seriál sklízí spíše kladná hodnocení. Protože jsem si už s Harrym Potterem uvědomil, že obrazovka snese něco jiného než papír, nemám se seriálem až na jisté drobnosti problém. 80%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Vlastně typický Gibson. Pod kolosálním nánosem emocí, naturalistických scén najdeme film plošší než OLED displej vaší televize... Hlavní postavu ani nikoho jiného nečeká žádný osobnostní vývoj a film tak ve výsledku divákovi nic neříká. Udrží pozornost, občas rozesmutní, ale s válečným filmem ani lidským dramatem to bohužel nic společného nemá. 60%

90 dní do svatby (2014) (pořad)

Neuvěřitelně zábavná pohádka o zamilovaných pitomcích a vypočítavých zm*dech. :-)

Anihilace (2018)

Velký potenciál předlohy jednoho z nejvýznamnějších zástupců hnutí New Weird pohřbený snahou vše srozumitelně vysvětlit. V okamžiku, kdy celé velké tajemno rozlouskne buchta naprosto pitomou dedukcí, jde celá atmosféra do háje. 60%