Avantasia - The Flying Opera, Around The World In 20 Days (2011) (koncert)

Avantasiu sem nikdy moc neposlouchal, pak sem ale stáhl toto a musím říct, že je to nejlepší hudební DVD, které sem kdy viděl. Zatím jsem to viděl zhruba 15x a stále mě to baví, skvělá hudba, dobrá show.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad) odpad!

Ale no tak? Zase? Takto skvělý pořad se znova podařilo Čechům a Slovákům dostat na úplné dno.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Prozatím asi nejlepší reality show, co jsem kdy viděl. XVIII - Nejsympatičtější tým - Mel a Mike, Nejméně sympatický tým - Ken a Vyxsin, první série co jsem viděl, dobrá volba soutěžících, indičtí řidiči jsou pravý šílenci, velmi mě to chytlo a ani na chvíli nepustilo. Vítěz sice nebyl podle mých představ, ale co už. SV - Nejsympatičtější tým - Flight time and Big easy (bohužel jsem již věděl, jak to s nima dopadne), Nejméně sympatický tým - Lance a Keri, Praha mě samozřejmě potěšila, překvapilo mě, že jsme se jako ČR ukázali v dobrém světle a týmům se zde líbilo. XVII - Nejsympatičtější tým- Michael a Kevin, Nejméně sympatický tým - Nick a Vicki (snad ani není možné, aby byl někdo takto blbý), asi nejlepší season co jsem viděl a poprvé jsem spokojený s tím, kdo vyhrál.

MasterChef (2010) (pořad)

Baví mě to, jako všechny seriály o vaření (i když sám nevařím a moc toho o tom nevím)... Ale za ten product placement bych FOXu nejradši nafackoval...

Andrea Bocelli: Vivere - Live in Tuscany (2008) (koncert)

Koncert, ke kterému se rád vracím znovu a znovu. Skvělý "film" pokud si potřebuji odpočinout nebo si jen chci poslechnout skvělou hudbu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

S radostí mohu říct, že mé obavy z prvního dílu se nenaplnily. Až na pár scén a několik nevhodně nadabovaných scén. Je pravda, že Yates si zase přidal, údajně, emotivní scény, které do filmu nezapadají a působí spíše komicky. Ale je to perfektní film a ani tyto scény zážitek zkazit nemohou. Oproti první části je to opravu kvalitní rozloučení s ságou, která mě provázala prakticky po celý můj (prozatimní) život. Jak již bylo mnohokrát řečeno, End of an era.. S čímž souhlasím. Mnoho lidí si stěžovalo na tmavé scény... osobně jsem si nevšiml ani jediné. Problémem, co mnozí vytýkali bylo umírání postav mimo kameru, je to sice částečně pravda, ale nějak se mě to nedotklo (i když vím, že v knize byly tyto scény velmi emotivní). A mohu jen souhlasit s těmi, co tvrdí, že rozdělení na dvě části bylo zbytečné. Radši bych viděl jeden, tříhodinový film, který by podle mne, bez problémy pokryl tyto nynější dva filmy. Abych to zakončil, film jsem viděl ve 3D, sice mě štvalo, že se musím dívat na dabing, ale 3D bylo skvělé, od Avataru (poslední film, co jsem ve 3D viděl) technika pokročila. Mnoho lidí si mimochodem stěžovalo na tmavé scény... osobně jsem si nevšiml ani jediné

Transformers (2007)

Čekal sem to horší (nemám rád sci-fi), ale líbilo se mi to.. Sice si pořád stojím za tím, že kdyby tu snahu (po technické stránce je to perfektní) vynaložili na něco realističtějšího, bylo by to lepší...

Hanna (2011)

Mě se to hodně líbilo, ten film by byl skoro dokonalý, kdyby obsadili trochu serióznější herce (ti Němci co po ní jdou...) a dali to do trochu serióznějšího prostředí (například dům Grimma). Ty věci mi k tomu vůbec neseděli a kazili to... Proto "jen" 4*.

Sherlock (2010) (seriál)

Mám rád Mentalistu a toto je Mentalista v novém kabátě a na úplně jiném levelu.. Jasných 5 hvězd. Jediné, čím mě seriál nas*al !-SPOILER-! byl ten konec, nenávídím neuzavřené konce (pokud se nechystá pokračování) !-SPOILER END-!

Český sen (2004)

Nemůžu říct, že nápad by byl špatný... Ale celkově to stálo za... Stejně jako u dokumentu o Nošovicích, stačilo by 10 minut s rychlou instruktáží, o co půjde... Kdybych si přečetl článek v novinách, dozvím se více než z filmu... A zase srovnám s Moorem... Moore se snaží pomáhat lidem, sice symbolicky, ve větším rozsahu to ani není v jeho, či spíše v lidských rukách... Ale tihle dva vzali X desítek miliónů z peněz daňových poplatníků, aby vznikla něco takového... Nápad nebyl špatný, uznávám, výpovědní hodnotu to taky nějakou mělo.. Ale způsob provedení mě uráží.