Tajné životy (2014) (seriál)

Mozeme konecne povedat ze v sucasnosti vedia slovaci nakrutit pozeratelny serial 🙂

Kronika (2012)

Sci-fi klišé s úplne jednoduchými schopnosťami, 558 krát obkukanými, úplne jednoduché na výrobu a výsledok jedej z najlepších sci-fi kúskov tohoto roka:) ťažko prekonateľný found footagevsky masaker :)

Projekt X (2012)

S takouto pristupnosťou? Akože, to kde sme. Úplne stupidné, naivné, predvídave, zvrátené, neprístupne, do oči bijúce, žalúdok zdvihajúce, moralku pohoršujúce. Ale ja som bavil. Od začiatku do konca. Film vyčnievajúci z davu. Návod na žúrku pre dementných. Nech sa páči. Môžme napchať plné vreco teenagerských filmov od prcičiek, cez roadtrip až po českých snowboarďákov či rafťákov končiace vždy nejako pekne ako sa všetko na dobre obráti. Si nula resp. amerikanský lúzer urob si part a pozvi každého koho si kedy poznal + 1 a tvoj život naberie novú perspektívu. Skvost found footagevho formátu. Sanka dolu.

Černobílý svět (2011)

Neuveriteľné skutočný a zároveň neuvertiteľné jednoduchý. Film ako dôkazom toho, že keď sa zoberie jedna vynikajúca historická téma a pár hercov na správnom mieste ( Bryce Dallas Howard môj nový objav, najlepšie zahrané) vznikne príbeh nabitý emóciami, trpkosťou a horkosťou, že sa nenájde človek ktorému pri záverečných titulkach nestečie slza po lícy. Viac takýchto filmov a o Oscary budú bojovať len ozajstní bojovníci.

Umělec (2011)

Can you be quiet please! and Action! Vynikajúce, čo k tomu viac dodať. Film dokazuje aké prázdne sú slová a akí perfektní herci vznikali v 20tych rokoch. Oscara pre Jeana Dujardina, onemel som, viac takýchto filmov poprosím, nech vo filmoch hrajú len herci.

Vánoční prázdniny (1989)

Pre mňa najlepší americký vianočný film. Neviem si už ani predstaviť Vianoce bez neho. Len škoda,že to slovenské televízie ho tento rok nezaradili do vysielania, lebo so slovenským dabingom je pre mňa ešte lepší ako originál. Zaslúžených 5 hviezdičiek. :)

Bůh masakru (2011)

Polanski klobuk dole! Ďalší film do zbierky, ktorý dáva jasne najavo, že k tomu aby sa človek zabavil stači jedna miestnosť a štyria dokonalí herci. A Waltz kde sakra si bol doteraz? Lebo tu si bol perfektny a tie grimasy. Excuse me! :D Ja som sa bavil od začiatku do konca.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Prvá Séria : Perfektné. Zo začiatku absurdné a vynárajú sa otázky typu : čože? Ale každým dielom sa závislosť stupňuje, výborny scenár, atmosféra na zožratie a Jessica Lange, ja by som jej bez mihnutia oka dal zlatý glóbus. Posledná časť bola už len takým doklepaním celej výbornej série. Milujem experimenty a tento sa vydaril. Plných 5 hviezdičiek!

Susedia (2006) (seriál)

Nech si hovorí každý čo chce, je to najúspešnejší slovenský sitcom aký bol zatiaľ natočený. Je to typ seriálu, ktorý poteší každého a len málo ľuďom nevyčaruje úsmev na tvári. Nech si každý kritik priloží ruku na srdce a povie, že sa nezasmial. Lebo ja som sa bavil na každej časti. Takýto tím ľudí aký sa vytvoril pritomto projekte sa na Slovensku nevytvoril už dlho. V súčasnosti na neho dosahuje Partička. V najlepšom treba prestať, aj keď to nebol dôvod prečo bol ten sitcom ukončený, ale mňe stačí. Spin-offy Priateľky a Kutyil s.r.o. sa na to už len márne snažili nadviazať. Dvojica Kraus a Marcin si zaslúžia poklonu, lebo boli perfektným spestrením slovenskej humoristickej a kabaretovej scény. Keď sa ešte niekedy rozhodnú pre spoločnú spoluprácu, určite budem patriť pod ich fanúšikovskú základňu.

Zrození Planety opic (2011)

Po zhliadnutí tohoto filmu došlo u mňa k zamysleniu. Nie nad dejom resp. obsahom, ten bol jednoduchý, rýchly, zaujímavy, proste taký aby divák odchádzal z kina s pokojom na duši, že nevyhodil svojich pár drobných za nejaký remake snažiaci sa znova zarobiť na opäť zarabáteľnej veci. ALE k zamysleniu, že skôr či neskôr technika ovládne aj herecké výkony a oscary budú dostávať vládcovia planét, sentimentálny škriatkovia či perfektní ľudoopi, ktorí svojou mimikou a gestikuláciou predčia aj takých velikánou ako Jack Nicholson či Jim Carrey. Áno a kľudne to poviem nahlas. Kebyže si ešte stalé lepím plagáty svojich obľúbencov na stenu deckej izby. Tak tam určite pribudne aj plagát Caesara.