Lov na Gluma (2009)

Na to, že film byl dělán fanoušky pro fanoušky, je to velmi dobrá práce.

Tajemství rodu (2013) (seriál)

Výborný pořad, který mě donutil konečně zmapovati můj rod a zároveň jsem si díky němu našel skvělý koníček, za což jsem mu vděčný. Úroveň dílů, je poměrně stejná, záleží na osobním zájmu o jednotlivou osobnost nebo období o kterém, ten či onen díl vypráví.

Fantomas (1964)

Nikdy jsem nevěděl komu fandit víc, jestli komisaři, Fandorovi nebo Fantomasovi. Skvělý humor, šílené honičky ze kterých Fantomas vždy unikne. To platí i pro další dva díly. Výborné komedie.

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Tohle je asi vrchol improvizace, něco jak kdyby přede mnou pokaždé explodovala bomba. Škoda jen, že některé vtipy kvůli odlišným kulturním reáliím si nemůžu vychutnat.

Nebojte se do knihovny (2011) (amatérský film)

Zajímavé, svižné, krátké a celkem originální. Od teď budu každou knihovnu obcházet obloukem...

Retro (2008) (seriál)

Zajímavý pořad, zvlášť pro lidi, kteří jako já tuhle "divnou" dobu nezažili.

Dobrý voják Švejk (1956)

Už ani nevím kolikrát jsem to viděl, ale pokaždé se u toho bavím, jako když to vidím poprvé. Životní role Rudolfa Hrušínského.

Stará Praha (1912)

Těžko se takovéto historické záznamy hodnotí, asi jako kdyby dneska někdo vzal kameru a šel natáčet ruch v ulicích velkých měst, a někdo jiný se na takovéto záměry díval za 100 nebo 200 let... Na mě tyto záběry fungují jako stroj času, který mě přivede do dob, kdy po Karlově mostě jezdili kočáry a první auta a po ulicích pánové chodili v buřinkách a dámy v šatech s paraplíčkem.

Smrtelný let aeroplánu pod pražským mostem (1919)

Do půlky dokumentu jsem si vážně myslel, že se jedná o fiktivní video, natočené někdy v 60. letech. Ovšem když jsem viděl skutečné záběry z července 1919 došlo mi, že to je pravé. Celý dokument, svou tragikomičností (nehoda italského aviatika, když podlétal železniční most v Praze a přitom zabil ředitele YMCA, který tento podlet natáčel z loďky pod mostem) mi silně připomněl cokoliv z Divadla Jary Cimrmanna... Snímek sice nepřináší nic přelomového, ale i tak se jedná o zajímavý pohled na jednu nevšední historickou událost.