Sedm statečných (1960)

Sedm statečných pistolníků, jedná chudá mexická vesnice a zlý bandité vedeni proradným Calverou. Prostě skvělý klasický western,

Comeback (2008) (seriál)

Jedno z mála věcí od TV Nova, na co se dá koukat...

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Marně doufám, že jednoho ten seriál přestanou dávat, ale zatím se ta potvora drží...

Na samotě u lesa (1976)

Film nabytý laskavým nostalgickým humorem, z něhož většina hlášek zlidověla, tak si taky jednu neodpustím. "Nechybí vám něco?", "Jo, piva tu nejsou!"

Hrátky s čertem (1956)

Nevím proč, ale ty trhlé postavičky, kreslené papundeklové kulisy a peklo s Luciferem Ladislavem Peškem mam rád.

Forrest Gump (1994)

Krásný film, který jsem již viděl několikrát ale pořád se mi neomrzí. Film o muži, který proběhl dějiny USA a ani si toho nevšiml. Životní role Toma Hankse.

Temný rytíř (2008)

Film se sice jmenuje Temný rytíř, ale Batmana (sice skvěle zahraného), tady zastiňuje Joker. Zosobnění šílenství a anarchie v jedné osobě. Jak jde bojovat proti někomu, komu nejde o peníze, a chce jen ničit a vidět svět v plamenech...Prostě filmový nářez, který odsýpá jako hodiny, a za který skládám Nolanovi, Baleovi, Ledgerovi, Cainovi, Oldmanovi, Eckhartovi, Freemanovi a všem dalším tvůrcům hlubokou poklonu.

Muž z oceli (2013)

Film. který konečně plně ukázal Supermanův potenciál, i když zdecimování obyvatelstva jednoho obrovského města, bylo možná poněkud přes čáru, já z kina odcházel spokojen. Prostě když se kácí les, létají třísky a když se perou bohové pozemští mravenci musí stranou. Děkuji tvůrcům, že v tomto filmu nepadlo ani jednou slovo kryptonit.

Sherlock (2010) (seriál)

Přečetl jsem některé romány a povídky od A. C. Doyla a viděl několik filmů o Sherlockovi Holmesovi, a ač se tento seriál odehrává v 21. století, kde Sherlock je podle svých slov "vysoce funkční sociopat" a Watson má svůj vlastní blog tak je to podle mě nejlepší a paradoxně nejpřesnější adaptace. Je to vysoce návyková záležitost, kde sedí úplně všechno, např. jako charismatičtí herci (Benedict Cumberbatch a Martin Freeman), chytrý scénář, hudba, to že každý díl má 90 minut, a je tedy dost prostoru na rozvedení zápletky, vtipy, napětí. Je to prostě moderní a chytrý seriál se sympatickými herci, který si nejde neoblíbit. Jen škoda, že má tak málo dílů. P. S. Guy Ritchie se může jít klouzat. P. P. S. Po třetí sérii, musím říct, že tohle už je asi vrchol celého seriálu, nedovedu si představit, co by se dalo ještě zlepšit nebo rozvinout. Sice jsou případy odsunuty do pozadí, a více prostoru je věnováno vztahu S a W, což mi ale moc nevadí.