Storm Warning (2007)

Australani opět dokazují, že tento subžánr maj v malíku. Partička úchylných buranů věznící pár, který se ztratil na „jejich“ ostrově a měl dokonce tu drzost, že je požádal o pomoc, je pěkně nechutná a oplzlá, přesně tak jak to správný hixploitation vyžaduje:). Z uvězněné dvojice se vcelku překvapivě jako inciátor odporu proti věznitelům ukáže žena – ta proměna z něžné francouzské dámičky v divokou kočku, která se nebojí ukázat drápky, mě docela bavila. Děj se pěkně pomalu a plíživě rozjíždí a vše nabírá na drsnosti, až nakonec dojde k pěkně brutálnímu závěru. Prostředí, kde se celý film odehrává, se mi taky líbilo, stejně jako atmosféra, která obzvlášť ke konci značně houstne.

Noc hrůzy (1985)

Béčka z osmdesátých let mám dost v oblibě, ovšem toto mě moc nezaujalo. Ze začátku je to komedie a docela jsem se u toho bavila, ale jakmile se to změní na klasický horor, už mě to začínalo chvilkami nudit. Přijde mi, že kdyby druhá půlka byla kratší a pár scén se zcela vynechalo, dopadlo by to v mých očích mnohem lépe. Naštěstí to docela zachraňují triky.

Jurský park (1993)

Kdo z nás, narozených v 80. letech, tohle nežral... Na to, že už se touhle dobou jedná o starší film, tak je to i z pohledu dnešního diváka velmi obstojně natočené a příběhově velmi poutavé. I ty triky pořád plní svůj účel a nevypadají uměle. P.S.: Když jsme to jako děcka zhlédli, započala se tím tvořit moje a bráchova rozsáhla sbírka dinosaurů, která svého času dosahovala slušných rozměrů:).

Creepshow III (2006)

V tomto případě je už zbytečné vyjadřovat se k jednotlivým povídkám zvlášt, jako celek to totiž působí po všech možných směrech katastrofálně. Jediná povídka, která by ještě stála za zmínku jako lepší z celé pětice je The Radio (která u mě celou tuhle katastrofu zachránila od zařazení mezi odpad), ale jinak je to všechno škvár bez špetky originality.

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Zatímco první díl byl příběhově rozmanitý a vyblbnout se na něm tak mohl skoro každý hororový fanda, tohle je o poznání horší. Povídka první: Není to sice ta největší blbost pod sluncem, ale ten dřevěnej indián prostě děsivý opravdu není. Místy dokonce vypadá dost komicky. Je to sice typická kingovina, ale na papíře by to bývalo vypadalo mnohem líp - 2*. Povídka druhá: Taková poměrně originální zvláštnůstka. Je to docela dobře zpracované a místy i pěkně napínavé - 3*. Povídka třetí: Ten mrtvej stopař mě po chvíli přestal bavit, ale je to docela akční - 3*.

Ďáblův advokát (1997)

Jeden bod je za Al Pacina, druhý za Keanu Reevese a Charlize Theron, třetí je za příběh, čtvrtý za atmosféru... a pátý je za to, že jako celek to prakticky nemá chybu:). Ďáblův advokát je perfektní po všech směrech a nemůžu si vzpomenout na nic, co bych filmu dokázala vytknout.

Halloween: H20 (1998)

No vida jak to najednou jde! Po víceméně nic moc dílech (H3, H4, H5, o H6 ani nemluvě) přichází konečně něco, co sérii rapidně zlepšuje reputaci. Jamie Lee Curtis se vrací do role Laurie s plnou grácií zkušené scream queen a na plátně doslova válí. Michael sám je, zdá se, taky ve formě, a opět se můžeme těšit na atmosférickou hru na kočku a myš, kde má hlavní slovo pořádně ostrý kuchyňský nůž... Snímek má místy atmosféru, která si nezadaná s prvním a druhým dílem, a děj je dokonale vyvážený a ani na moment se nezvrhává v plytkou a obsahově chudou vyvražďovačku. A ten závěr! Co dodat? Snad jen, že vedle H1 a H2 považuji tento díl za jeden z nejlepších.

Halloween II (2009)

Pokračování Zombieho remaku nedopadlo nejhůř a to i když se od prvního filmu posunulo poněkud někam jinam. Michael Myers se změnil na zarostlého váguse, co žere psy a většinu filmu na sobě ani nemá svou masku, Laurie na depresivní (a bohužel opět děsně otravný) uzlík nervů, Loomis na ziskuchtivého showmana a celková atmosféra je ještě temnější. Špinavostí prolezlý svět, který pro film Rob Zombie vytvořil, je šedivý a jakoby zlý, takže Michael Myers zde nepůsobí jako někdo z jiného světa, ale jako někdo, kdo do takového světa skoro neodmyslitelně patří. Rozdíl oproti prvnímu dílu (natož oproti celé sérii) je tedy markantní a máte pocit, jako kdyby se jednalo o trochu jiný příběh, ale pořád je to ten starý dobrý Halloween. Zombieho styl natáčení, který je typický pouze pro něj, se tu projevil v plném rozsahu, což vidím z větší části jako plus nebýt pár menších detailů. Mluvím teď konkrétně o snových výjevech, kdy se Michaelovi zjevuje jeho mladší já v doprovodu mrtvé matky. Do filmu mi moc nezapadaly a hlavně jich bylo až moc... To, že jednotlivé postavy se změnily a Zombie se v tomto směru dost odvrací od původní série, nevidím na rozdíl od spousty jiných jako mínus. Naopak, málokoho by bavily pořád ty samé věci dokola a je jedině dobře, že Zombie našel odvahu sáhnout na charakterovou strukturu jemu svěřených postav... Celkově hodnotím Halloween II jako velmi podařený experiment s provařeným příběhem a postavami, pojatý velmi netradičním a novátorským způsobem.

Fakulta (1998)

Na teenagerský horor je to velmi dobré. Potěšila mě přítomnost Elijaha Wooda, který opět dokazuje, že hrát skutečně umí. Ani další herecké obsazení nedělá filmu ostudu, atmosféra je místy správně vypjatá, efekty jsou ucházející a film mě ani na chvilku nenudil. Závěr je patřičně napínavý a akční... zkrátka paráda.