Comeback (2008) (seriál)

V seriálu je jedna jediná postava, která je vtipná (asi budete vědět která), zbytek herců je ale k uzoufání, stejně jako děj. Přijde mi, že každej díl jakoby byl napsanej na koleni někde ve škole pod lavicí a vše by mohlo být vymyšleno bez větší snahy mnohem líp, než to je.

Jason X (2001)

Špatné jako pokračování série i jako vesmírné scífko. I když ten nápad s Über-Jasonem není zas tak úplně marný, tak přeci jen mám toho obyčejného Jasona radši. Tohle je zkrátka až moc přeplácané a poněkud křečovité. Jednu hvězdičku dávám jenom proto, že to bylo lepší než devátý díl série a taky proto, že mě neskutečně pobavila scénka, kde se hlavní hrdinové snaží Jasona zaměstnat jistou virtuální simulací :).

Daria (1997) (seriál)

Když jsem byla mladší, tak jsem se s Dariou docela ztotožňovala a naprosto chápala její názory a pocity ze své rodiny a spolužáků. Nedávno jsem se na seriál podívala po asi 8 letech znovu a můj dojem se skoro nezměnil:). Daria je naprosto sarkastický pozorovatel hodnotící archetypální existence okolo sebe s neokázalým vtipem. Já tu holku prostě žeru:).

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Pokud by byli Britové takoví, jak je prezentuje tento komediální seriál, musel by je už dávno někdo všechny postřílet:). Bizarní postavičky, bezkonkurenční hlody vypravěče a dva komici schopni zahrát neskutečné množství vtipných rolí... to je Malá Velká Británie:).

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Al Bunda, packal v oblasti rodinného štěstí a prodavač bot, si mě absolutně získal. U mě jeden z nej amerických sitcomů a to i přesto, že se občas dost opakuje.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi už stihli poznamenat tolik lidí, že nejspíš nenajdete nikoho, kdo by slavnou žlutou rodinku neznal. Ačkoliv humor je to vcelku jednoduchý a nenáročný, každý díl vždy spolehlivě pobaví.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Už dlouho to chtělo pořádný seriál o podivné a překvapivě velké subkultuře lidí, kterým se v anglosaským zemích říká "geeks". The Big Bang Theory je velice nápaditý seriál o podivínech, kterým svou originalitou jednoznačně kraluje excentrický a naprosto geniální (a to nejen obrazně řečeno) Sheldon Cooper. Zatím u nás vyšly jenom tři série, ale plánované jsou minimálně ještě dvě a řekla bych, že se máme rozhodně na co těšit... minimálně já s velkou nedočkavostí vyčkávám na další díly:).

Počátek (2010)

Neskutečně originální film, kterému k dokonalosti moc nechybí. Nejvíce mě nadchlo to, že ačkoliv se velkou část stopáže odehrává hned na několika dějových (resp. snových) úrovních, neztrácela jsem v něm přehled a všechno do sebe s neotřesitelnou logikou zapadalo. Nápad se sny, jejich ovlivňováním a možnostmi, které nám tento svět podvědomí dává, je stejně brilatní jako herecké výkony, kterým nejde nic vytknout. Zejméno Leonardo DiCaprio si u mě získal nový respekt... Film tolik hýří emocemi, že jste do něj plně vtaženi po celou dobu a nedovolí vám ani na okamžik odtrhnout oči od plátna. A co je rozhodně obrovské plus - není to film, na který jen tak zapomenete. Mě nutil přemýšlet a stále s k němu vracet hodně dlouho. Nebýt občas až moc akčního děje, který mi občas trochu kazil dojem, neváhala bych dát plný počet hvězdiček.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Nemůžu si pomoct, ale tohle mě nedokázalo vůbec nadchnout. Zkrátka "lyžák" v podání čtyřicátníků, kteří věčně omýlají hlášky z prvního dílu a prokládají to sáhodlouhými debatami o vztazích vypadá jako podnik, do kterého se filmaři radši neměli pouštět. Holt rozjívená mládež z prvního filmu dospěla a s tím zmizela i jakákoliv zábava, kterou nahradila neskutečná nuda.

Lidská stonožka (2009)

Ujeté:). Filmů o pomatených doktorech a jejich experimentech není zrovna málo, ovšem tento se řadí k jedněm z nejbizarnějších. Koho by tohle normálně napadlo? Konečně je kromě ordinérního exploitationového mučení k vidění také něco zcela jiného a svým způsobem mnohem úchylnějšího. Děj se sice občas zadrhává na mrtvém bodě, kde má tendenci pěkně dlouho zůstat, ale jako celek se film jeví jako ne podprůměrná podívaná se zajímavým nápadem.