Avengers: Age of Ultron (2015)

Pokud jsem byl z prvního dílu nadšenej, tak z tohodle jsem nadšenej ještě jednou tolik. Přesně jsem věděl na co jdu a z jakýho důvodu. Tudíž nejsem zklamanej ani naštvanej, ale prostě nadšenej! Už prvního okamžiku film jede na plný koule. Žádný zbytečný kecy, intro nebo prostě nějaká kravina co by zrovna tenhle film zpomalovala. A tohle svižný tempo a napětí si film drží vlastně celou dobu. Na Age of Ultron jsem se těšil hned z několika důvodů. Jedním z nich je i ten, že miluju scifi a Marvelovský filmy obecně. Pro mě jsou ty vizuální a zvukový efekty pastva pro oči a uši. Dále, u těchto filmů se člověk nenudí, neustále se něco děje. Příběh sice nepatří k těm silným stránkám, ale způsob jeho prezentace je perfektní. Akce spousta, speciálních vizuálních efektů moře a nejlepší na to je ten humor. Chytrej, často dvojsmyslnej vtípek nebo nějaká konverzace a chechtalo se celý kino. Jako třeba s tím frisbeeckem! Líbilo se mi, že každá postava měla dostatek času pro sebeprezentaci. Starkova Tereza mě dostala, to byl perfektní nápad. Herecký výkony mě mooc potěšily a to i u nových tváří. Co se týče záporáka, tak Ultron neměl chybu. A zrození Visiona jsem vůbec nečekal, takže další hrdina a u mě další plus. Film fakt doporučuju. Milovník scifi a komiksových postav si přijde na své. PS: Doufám, že v dalším díle už konečně uvidíme Scarlett v nějaký postelový scéně!

Rychle a zběsile 7 (2015)

No takhle akční film jsem snad ještě neviděl. Myslím, že tenhle díl Fast and furious může úplně v klidu konkurovat akčňákům Miši Baye. Film má slušný tempo už od samýho začátku filmu, počínaje pořádnou nakládačkou Dwayna s Jasona a konče řežbou Jasona a Vina. Jak už to u týhle ságy je zvykem, tak se nám dostalo spoustu nádherných aut, pěkných ženských a v neposlední řadě solidních rvaček, kde nesmrtelnost hraje velkou roli. Musím říct, že u spousty věcí jsem jen kroutil s úsměvem hlavou, a to u skoro každý druhý akce, kde fyzikální a jiný zákony neměly šanci nebo u již zmíněný nesmrtelnosti našich hrdinů. Sice to tu docela hatim, ale po skončení filmu, jsem byl celej usměvavej a spokojenej . Záporák Statham byl super, to bylo snad poprvé, kdy jsem chtěl, aby mu někdo nakopal zadek. Trošku mě mrzí, že si The Rock zahrál tak málo. Kolem a kolem, když si člověk o tom filmu něco zjistí a zhlédne aspoň předchozí díl, tak si myslim, že se mu to bude líbit.

Na Hromnice o den více (1993)

Velice příjemná komedie v čele s Billem Murraym a s velmi originální zápletkou. U tohodle filmu jsem se několikrát ze srdce zasmál. Bill je suprovej a ten jeho den znova a znova nemá chybu.

Pojedeme k moři (2014)

Pojedeme k moři je pro mě velmi příjemným překvapením. Když jsem si tenhle film pustil, tak jsem věděl jen to, že režii a scénář má pod taktovkou Jirka Mádl. Musím říct, že si mě film celkem rychle získal. A to nejen formou zpracování, herci, atmosférou ale stopáží a celkovým příběhem. První polovina filmu je taková uvolněnější, vtipnější a lehce svižnější. Co se týče druhé poloviny filmu, tak autor přitvrdil a snímek zvážněl. Setkáváme se tu s Harisovým rodinným problém, který je ke konci filmu příkladně vyřešen. A že i život v dětství občas není samej med Tomáš zjistí ke konci natáčení svýho filmu, a to buď krmením labutí nebo vyřešením záhady svého otce. Film se mi fakt líbil a doufám, že i další film Jirky Mádla budou stát za to!

John Wick (2014)

Začátek mi lehce připomíná film Max Payne a pak pokračuje Marley a já.. :D Nee, teď vážně, tohle je akční film jak má bejt, potoky krve, hory mrtvých těl, hnusný rusáci, starý nadupaný káry a hlavně vendeta! Parádní soundtrack po celou dobu filmu. A Keanu fakt válí, přesně střílí a nebere si zbytečný servítky.

Kód Enigmy (2014)

Perfektní film o dešifrování jedný z nejznámějších a nejtěžších šifer v průběhu 2. světové války. Historický drama podle skutečný události jsem si nemohl nechat ujít. Imitation game je dramatický, svižný ale hlavně velice emotivní film. Právem je zde nominace na Oskara. Musím se přiznat, že Keiru nemusím v žádným filmu. Co se ale tohodle týče, tak tady mi nevadila, menší role jí sedla. Líbilo se mi i přenesení vztahu Alan - Christopher. Tragické situace v našich životech si často vybírají svou daň, a záleží jen na nás jak se s tím vypořádáme. Bez čeho by se ale tenhle film nemohl obejít, je famózní Benedict. Perfektní je od začátku do konce. Hlavního hrdinu Turinga zahrál naprosto skvěle. 100% uvěřitelnej hereckej výkon plnej emocí. Podle mě, jedna z jeho nejlepších rolí. Celej tenhle snímek je vlastně jeho "One man show" a kdyby to byl právě on, co by dostal Oskara, tak bych se tomu vůbec nedivil. Škoda snad jen toho, jak Alan dožil svůj poměrně krátký život.

Velká šestka (2014)

Parádní animovaný akční film, kterej se bude líbit jak dětem, tak dospělým. Děti si získá Baymaxem, jeho celkovým zjevem a chováním. Dále hlavním hrdinou, kterým je sympatickej malej klučina. Dospělakum se budou líbit narážky na marvelovský filmy a občasný humor, kterýmu budou i někdy rozumět děti. V dnešní době jsou všechny animovaný filmy graficky na stejný suprový úrovni. Stopáž je úplně tak akorát. Film se mi fakt líbil, vtipný to bylo, lehce akční taky a délka obsahu odpovídala. Spokojenost.

Equalizer (2014)

Nějak pořád nevim, jestli mám dát 3* nebo 4*. Film má docela hodně pozvolnej rozjezd. Těšil jsem se, že se to po první větší přestřelce, nebo nějaký akci rozjede trochu víc. Musím ale uznat, že celkově má film suprovou atmosféru akčního thrilleru, to se musí nechat. Postava Denzela působí dost chladně a přitom je to vlastně hrozně milej, přátelskej soused a spolupracovník, jen ho člověk nesmí nasrat. Rozhodně to není natočený jako nějakej běčkovej akčňák. Ale určítě to není akční film, kterej vás posadí na prdel. Od první akce se film ponoří do ponurý atmošky a pak už to je lehce one Denzel show. Klidně by to možná mohlo být i kratší podle mě.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Po Promethovy jsem se bál, co že nám to Ridley zase natočil, ale vážně mě velice příjemně překvapil. Opět ukázal, že historický filmy jsou přesně to co umí točit nejlíp. Výběr herců byl naprosto perfektní. Podle mě nebylo lepšího herce, kterej by měl hrát Mojžíše. Bale byl jako vždy skvělej. Byl jsem z něj naprosto nadšenej. Výprava to bylo taky velký plus. Perfektní destinace. A nádherný záběry z Kanárskych ostrovů, Egypta a Španělska. Líbilo se mi i vyobrazení všech egyptských ran, který Bůh seslal. Ustupující moře bylo vizuálně perfektně vytvořený. To byl kumšt. Sice mi v některých pasážích přišlo, že to klidně mohlo být kratší. Kolem a kolem, lepší vyobrazení Mojžíšova příběhu jsem snad neviděl.

Interview (2014)

They hate us coz they ain't us. Goldberg s Rogenem natočili suprovou komedii. Franco je to zase naprosto skvělej. Grimasy hlášky a celkovej charakter postavy. Moderátor jak má byt. Joo to on vždycky uměl hrát takový pošuky. Film je to vtipnej, bláznivej a docela zvrácenej. Už chápu proč to nechtěli v Severní Koreji pouštět, protože dozvědět se, že Můj bůh kadi a čůrá, tak se mi zhroutí celej život. Seth jako frodo obstál na jedničku. Ale epičtější finále jsem snad ještě neviděl. Ten tank...Katy Perry. Bomba